Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 13 13/14
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(13.) FK Tam | 1:2 | Metall (14.) | ||
Tue
Sep 24, 2013
- 2:00 PM
|
||||
1.500 · Roman Chernov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
14' | 1:1 | |||
55' | ||||
1:2 | 67' | |||
(6.) Sprtk2 | 4:1 | Metall (9.) | ||
Tue
Sep 24, 2013
- 3:00 PM
|
||||
100 · Artur Fedorov | ||||
Course of play | ||||
26' | 1:0 | |||
38' | 2:0 | |||
50' | 3:0 | |||
63' | 4:0 | |||
4:1 | 77' | |||
90+1' | ||||
(12.) Zenit | 0:0 | Sokol (2.) | ||
Tue
Sep 24, 2013
- 4:00 PM
|
||||
1.000 · Igor Panin |
(15.) FK Ore | 0:2 | Kaluga (7.) | ||
Tue
Sep 24, 2013
- 4:00 PM
|
||||
1.500 · Oleg Sokolov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
0:2 | 90' | |||
(11.) Bryans | 2:0 | Liski (10.) | ||
Tue
Sep 24, 2013
- 4:00 PM
|
||||
2.500 · Nikolay Voloshin | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
73' | 2:0 | |||
(5.) AVGD | 1:1 | Metall (16.) | ||
Tue
Sep 24, 2013
- 4:00 PM
|
||||
1.000 · Aleksey Pchelintsev | ||||
Course of play | ||||
27' | 1:0 | |||
1:1 | 67' | |||
81' | ||||
(1.) Fakel | 1:0 | ZvRyaz (8.) | ||
Tue
Sep 24, 2013
- 5:00 PM
|
||||
6.100 · Pavel Shadykhanov | ||||
Course of play | ||||
78' | 1:0 | |||
(4.) Vityaz | 4:3 | FK Pod (3.) | ||
Tue
Sep 24, 2013
- 5:00 PM
|
||||
500 · Dmitriy Lipovoy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
17' | 1:1 | |||
39' | 2:1 | |||
2:2 | 45' | |||
58' | 3:2 | |||
3:3 | 61' | |||
64' | 4:3 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 13/14
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Fakel Voronezh | 13 | 14 | 30 | |
2 | Sokol Saratov | 13 | 12 | 26 | |
3 | Vityaz Podolsk | 13 | 7 | 25 | |
4 | FK Podolje | 13 | 2 | 23 | |
5 | Avangard Kursk | 13 | 2 | 22 | |
6 | Spartak 2 | 13 | 4 | 20 | |
7 | FK Kaluga | 13 | 3 | 19 | |
8 | Dinamo Bryansk | 13 | -2 | 17 | |
9 | Zvezda Ryazan | 13 | -3 | 16 | |
10 | Met. Lipetsk | 13 | -4 | 15 | |
11 | Zenit Penza | 13 | -4 | 14 | |
12 | M-O Oskol | 13 | -7 | 14 | |
13 | Loko Liski | 13 | -1 | 14 | |
14 | Tambov | 13 | -8 | 11 | |
15 | Orel | 13 | -7 | 10 | |
16 | Metallurg Vyksa | 13 | -8 | 10 |