For using this site, please activate JavaScript.
Refresh - 3:53:33 PM
Matchday 9
Crystal Palace Crystal Palace 0:2 Manchester City Man City
Matchday 9
Spurs Tottenham Hotspur 1:1 Watford FC Watford
Matchday 9
Chelsea Chelsea FC 1:0 Newcastle United Newcastle
Matchday 9
Everton Everton FC 2:0 West Ham United West Ham
Matchday 9
Leicester Leicester City 2:1 Burnley FC Burnley
Matchday 9
Wolves Wolverhampton Wanderers 1:1 Southampton FC Southampton
Matchday 9 Bournemouth AFC Bournemouth 0:0 Norwich City Norwich
Matchday 9 Aston Villa Aston Villa 2:1 Brighton & Hove Albion Brighton
Matchday 9
Atlético Madrid Atlético Madrid 1:1 Valencia CF Valencia
Matchday 9 RCD Mallorca RCD Mallorca 1:0 Real Madrid Real Madrid
Matchday 9 SD Eibar SD Eibar 0:3 FC Barcelona FC Barcelona
Matchday 9 Getafe Getafe CF 2:0 CD Leganés CD Leganés
Matchday 8
FC Augsburg FC Augsburg 2:2 Bayern Munich Bayern Munich
Matchday 8
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 1:0 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
Matchday 8
RB Leipzig RB Leipzig 1:1 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
Matchday 8
Werder Bremen SV Werder Bremen 1:1 Hertha BSC Hertha BSC
Matchday 8
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 1:0 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
Matchday 8
Union Berlin 1.FC Union Berlin 2:0 SC Freiburg SC Freiburg
Matchday 8
Juventus Juventus FC 2:1 Bologna FC 1909 Bologna
Matchday 8
SSC Napoli SSC Napoli 2:0 Hellas Verona Hellas Verona
Matchday 8
Lazio SS Lazio 3:3 Atalanta BC Atalanta
Matchday 10 Olympique Lyon Olympique Lyon 0:0 FCO Dijon Dijon
Matchday 10 Toulouse FC Toulouse 2:1 LOSC Lille LOSC Lille
Matchday 10 Reims Stade Reims 1:0 HSC Montpellier Montpellier
Matchday 10 Nîmes Olympique Nîmes Olympique 1:1 SC Amiens SC Amiens
Matchday 10 FC Metz FC Metz 1:0 FC Nantes FC Nantes
Matchday 10 SCO Angers SCO Angers 0:1 Stade Brest 29 Stade Brest 29
Matchday 10
RKC Waalwijk RKC Waalwijk 1:2 Ajax Amsterdam Ajax
Matchday 10 FC Utrecht FC Utrecht 3:0 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
Matchday 10 AZ Alkmaar AZ Alkmaar 2:4 SC Heerenveen Heerenveen
Matchday 10
VVV-Venlo VVV-Venlo 0:4 Vitesse Arnhem Vitesse
Matchday 10 FC Twente FC Twente Enschede 0:1 Willem II Tilburg Willem II
Third Round Coimbrões SC Coimbrões 0:5 FC Porto FC Porto
Third Round Leça Leça FC 1:3 SC Braga Braga
Third Round Sintra Football Club Sintra Football 4:3 on pens Vitória Guimarães SC Vit. Guimarães
Third Round Coimbra Académica Coimbra 2:1 Portimonense SC Portimonense
Third Round Condeixa Clube Condeixa 0:1 Rio Ave FC Rio Ave FC
Third Round Feirense CD Feirense 3:0 CD Tondela Tondela
Third Round Farense SC Farense 5:2 Desportivo Aves Desportivo Aves
Third Round Penafiel FC Penafiel 0:2 Gil Vicente FC Gil Vicente
Third Round Pevidem GD Pevidem 0:2 Belenenses SAD Belenenses SAD
Third Round Fabril Barreiro GD Fabril Barreiro 1:3 Moreirense FC Moreirense
Third Round Louletano Louletano DC 1:2 AET FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
Third Round Académico Viseu Académico Viseu FC 3:1 Real SC Real SC
Third Round Espinho SC Espinho 2:1 UD Vilafranquense Vilafranquense
Third Round Amora FC Amora FC 0:1 AD Sanjoanense Sanjoanense
Matchday 13 Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 6:1 FK Rostov Rostov
Matchday 13 Spartak Moscow Spartak Moscow 0:0 Rubin Kazan Rubin Kazan
Matchday 13 Tambov FK Tambov 1:2 Ural Yekaterinburg Ural
Matchday 12 Stoke City Stoke City 2:0 Fulham FC Fulham
Matchday 12 Middlesbrough Middlesbrough FC 0:1 West Bromwich Albion West Brom
Matchday 12 Leeds Leeds United 1:0 Birmingham City Birmingham
Matchday 12 Blackburn Blackburn Rovers 2:2 Huddersfield Town Huddersfield
Matchday 12 Luton Luton Town 3:0 Bristol City Bristol City
Matchday 12 Brentford Brentford FC 3:2 Millwall FC Millwall
Matchday 12 Reading Reading FC 1:0 Preston North End Preston NE
Matchday 12 Hull City Hull City 2:3 Queens Park Rangers QPR
Matchday 12 Charlton Charlton Athletic 3:0 Derby County Derby
Matchday 12 Barnsley FC Barnsley FC 1:1 Swansea City Swansea
Matchday 11 Standard Liège Standard Liège 1:0 KRC Genk KRC Genk
Matchday 11 KAA Gent KAA Gent 2:0 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
Matchday 11 KV Oostende KV Oostende 2:3 KAS Eupen KAS Eupen
Matchday 11 KV Kortrijk KV Kortrijk 2:0 SV Zulte Waregem Zulte Waregem
Matchday 10 Boca Juniors Club Atlético Boca Juniors 0:1 Racing Club Racing Club
Matchday 10 Arsenal FC Arsenal Fútbol Club 3:3 Club Atlético River Plate River Plate
Matchday 10 Independiente Club Atlético Independiente 0:1 Asociación Atlética Argentinos Juniors Argentinos Jrs.
Matchday 10 CA Banfield Club Atlético Banfield 1:2 Club Atlético Tucumán CA Tucumán
Matchday 10 CA Patronato Club Atlético Patronato 1:3 Club Atlético Newell's Old Boys Newell's
Matchday 27 Fortaleza Fortaleza Esporte Clube 2:1 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
Matchday 26 BJ Sinobo Guoan Beijing Sinobo Guoan 0:2 Shanghai SIPG SIPG
Matchday 26 GZ R&F Guangzhou R&F 1:3 Shandong Luneng Taishan SD Luneng
Matchday 26 TJ Tianhai Tianjin Tianhai 3:1 Wuhan Zall WH Zall
Matchday 11
Sturm Graz SK Sturm Graz 1:1 Red Bull Salzburg RB Salzburg
Matchday 11
LASK LASK 7:2 SV Mattersburg SV Mattersburg
Matchday 11
SCR Altach SC Rheindorf Altach 1:4 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
Matchday 9 Celtic Celtic FC 6:0 Ross County FC Ross County
Matchday 9 Motherwell FC Motherwell FC 0:3 Aberdeen FC Aberdeen FC
Matchday 9 Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 1:1 Hibernian FC Hibernian FC
Matchday 9 Kilmarnock FC Kilmarnock FC 2:1 Livingston FC Livingston FC
Matchday 9 St. Mirren St. Mirren FC 2:0 St. Johnstone FC St. Johnstone
Matchday 7 Olympiacos Olympiacos Piraeus 2:1 OFI Crete OFI Crete
Matchday 7 Panetolikos Panetolikos GFS 2:2 AE Larisa AE Larisa
Matchday 8 Trabzonspor Trabzonspor 4:1 Gaziantep FK Gaziantep FK
Matchday 8 Ankaragücü MKE Ankaragücü 0:0 Besiktas JK Besiktas
Matchday 8 Basaksehir Istanbul Basaksehir FK 2:1 Göztepe Göztepe
Matchday 8 Antalyaspor Antalyaspor 0:6 Genclerbirligi Ankara Genclerbirligi
Qualifying Round Atlanta United Atlanta United FC 1:0 New England Revolution Revolution
Qualifying Round Sounders FC Seattle Sounders FC 4:3 AET FC Dallas FC Dallas
Matchday 14 Tiburones Rojos Tiburones Rojos de Veracruz 1:3 Tigres UANL Tigres UANL
Matchday 14 Santos Laguna Santos Laguna 4:1 Club Tijuana Club Tijuana
Matchday 14 Puebla FC Puebla FC 0:1 Atlas Guadalajara Atlas
Matchday 11
BSC Young Boys BSC Young Boys 4:1 Neuchâtel Xamax FCS NE Xamax
Matchday 11
FC Basel FC Basel 1893 3:1 FC Thun FC Thun
Matchday 7 Al-Raed Al-Raed 0:2 Al-Nassr FC Al-Nassr
Matchday 7 Shabab Al-Shabab Riyadh 2:1 Al-Ettifaq Al-Ettifaq
Matchday 7 Al-Wahda Al-Wahda Mekka 1:0 Al-Ittihad Jeddah Ittihad
Matchday 13 Slavia Prague SK Slavia Prague 3:1 1.FK Pribram 1.FK Pribram
Matchday 13 Slovan Liberec FC Slovan Liberec 2:2 FK Jablonec FK Jablonec
Matchday 13 FC Zlin FC FASTAV Zlin 0:2 FK Mladá Boleslav Mladá Boleslav
Matchday 13 Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 1:3 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
Matchday 13 CFR Cluj CFR Cluj 2:0 CS Universitatea Craiova CS U Craiova
Matchday 13 Botev Plovdiv Botev Plovdiv 0:1 PFK Ludogorets Razgrad Ludogorets
Matchday 13 Levski Sofia Levski Sofia 2:1 FK Arda Kardzhali Arda Kardzhali
Matchday 12 Legia Warszawa Legia Warszawa 2:1 Lech Poznan Lech Poznan
Matchday 12 Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 3:2 Cracovia Cracovia
Matchday 12 Korona Kielce Korona Kielce 0:1 Wisla Plock Wisla Plock
Matchday 12 Extremadura Extremadura UD 0:3 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
Matchday 12 CD Lugo CD Lugo 3:2 SD Huesca SD Huesca
Matchday 12 Alcorcón AD Alcorcón 2:2 UD Almería UD Almería
Matchday 12 Elche CF Elche CF 0:1 Sporting Gijón Sporting Gijón
Matchday 12 Ponferradina SD Ponferradina 1:1 CD Numancia CD Numancia
Matchday 12 Mladost FK Mladost Lucani 1:0 FK Partizan Belgrade Partizan
Matchday 12 Radnicki Nis FK Radnicki Nis 4:1 FK Napredak Krusevac Napredak
Matchday 12 Spartak FK Spartak Subotica 3:0 FK Indjija Indjija
Matchday 12 Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 3:2 FK TSC Backa Topola FK TSC
Matchday 12 Vozdovac FK Vozdovac 2:0 FK Macva Sabac Macva
Matchday 12 Proleter FK Proleter Novi Sad 2:1 FK Radnik Surdulica Radnik
Matchday 29 Gamba Osaka Gamba Osaka 2:2 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
Matchday 29 Vissel Kobe Vissel Kobe 1:3 FC Tokyo FC Tokyo
Matchday 29 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 1:2 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
Matchday 29 Nagoya Grampus Nagoya Grampus 0:2 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
Matchday 29 Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 3:1 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
Matchday 29 Júbilo Iwata Júbilo Iwata 2:2 Sagan Tosu Sagan Tosu
Matchday 9 UE Llagostera UE Llagostera 1:1 FC Barcelona B FC Barcelona B
Matchday 9 Atl. Levante Atlético Levante UD 3:1 UE Cornellà UE Cornellà
Matchday 9 Villarreal CF B Villarreal CF B 1:3 Lleida Esportiu Lleida Esportiu
Matchday 8 Benevento Benevento Calcio 1:0 AC Perugia Calcio Perugia
Matchday 8 Pescara Delfino Pescara 1936 1:2 Spezia Calcio Spezia Calcio
Matchday 8 Venezia Venezia FC 1:0 US Salernitana 1919 Salernitana
Matchday 8 Virtus Entella Virtus Entella 1:1 Trapani Calcio Trapani
Matchday 8 Juve Stabia SS Juve Stabia 4:2 Pordenone Calcio Pordenone
Matchday 11 AC Le Havre AC Le Havre 2:2 FC Lorient FC Lorient
Matchday 7 Al Rayyan Al Rayyan Sports Club 5:0 Qatar Sports Club Qatar SC
Matchday 7 Al Ahli Al Ahli Sports Club 2:2 Al Shahania Sports Club Al Shahania
Matchday 7 Al Sailiya Al Sailiya Sport Club 3:1 Al-Wakrah Sports Club Al-Wakrah
Matchday 10
FC St. Pauli FC St. Pauli 0:1 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
Matchday 10
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 0:0 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
Matchday 10
Jahn Regensburg SSV Jahn Regensburg 1:0 SV Sandhausen SV Sandhausen
Matchday 12 Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 1:2 HNK Rijeka HNK Rijeka
Matchday 12 NK Varazdin NK Varazdin 1:0 NK Istra 1961 NK Istra
Matchday 4 Al-Wasl Al-Wasl Sports Club 1:5 Sharjah Cultural Sports Club Sharjah FC
Matchday 4 Khor Fakkan Khor Fakkan 1:3 Al-Jazira (Abu Dhabi) Al-Jazira
Matchday 4 Shabab Dubai FC Shabab Al-Ahli Dubai 2:0 FC Baniyas FC Baniyas
Matchday 4 Al-Wahda FC Al-Wahda FC Abu Dhabi 1:3 Al-Nasr (Dubai) Al-Nasr
Matchday 4 Al-Ain FC Al-Ain FC 2:1 Hatta Club Hatta Club
Matchday 8 FK Qabala FK Qabala 1:1 Qarabağ Ağdam Qarabag Agdam
Matchday 8 Keshla Keshla FK 1:1 Sabah FK Sabah FK
Matchday 9 Ferencváros Ferencvárosi TC 1:0 Újpest FC Újpest FC
Matchday 9 Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 0:0 MOL Fehérvár FC Fehérvár
Matchday 9 Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 0:1 Budapest Honvéd FC Honvéd
Matchday 9 Puskás AFC Puskás Akadémia FC 4:2 Paksi FC Paksi FC
Matchday 9 Debrecen Debreceni VSC 2:1 Diósgyőri VTK Diósgyőr
Matchday 9 Kaposvár Kaposvári Rákóczi FC 0:2 Kisvárda FC Kisvárda
Matchday 1 Sangju Sangmu Sangju Sangmu FC 2:1 Jeju United FC Jeju Utd.
Matchday 1 Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings FC 2:1 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
Matchday 1 Seongnam FC Seongnam FC 0:1 Incheon United FC Incheon Utd.
Matchday 5 Zamalek Zamalek SC 2:1 Arab Contractors SC Arab Contr.
Matchday 6 APOEL Nicosia APOEL Nicosia 2:0 Doxa Katokopias Doxa Katokopias
Matchday 6 Ethnikos Ethnikos Achnas 1:0 Apollon Limassol Apol. Limassol
Matchday 25 Kristiansund BK Kristiansund BK 2:2 Rosenborg BK Rosenborg BK
Matchday 25 Vålerenga Vålerenga Fotball 0:2 Stabæk Fotball Stabæk
Round of 16 Cape Town City Cape Town City FC 3:5 on pens Kaizer Chiefs Kaizer Chiefs
Round of 16 Orlando Pirates Orlando Pirates 1:0 Stellenbosch FC Stellenbosch FC
Round of 16 SuperSport Utd. SuperSport United 4:3 on pens Baroka FC Baroka FC
Round of 16 Golden Arrows Lamontville Golden Arrows 1:0 AET Polokwane City FC Polokwane City
Matchday 18 Patriotas Boyacá Patriotas FC 1:0 Asociación Deportivo Pasto Deportivo Pasto
Matchday 18 A. Bucaramanga Atlético Bucaramanga 4:0 Jaguares de Córdoba Jaguares FC
Matchday 18 Envigado Envigado FC 0:0 CD La Equidad Seguros SA CD La Equidad
Matchday 18 Once Caldas Once Caldas 1:1 CD Atlético Huila Atlético Huila
Matchday 11 FC Liefering FC Liefering 0:1 SV Ried SV Ried
Matchday 11 FC Dornbirn FC Dornbirn 2:2 FC Juniors OÖ Juniors OÖ
Matchday 11 Zorya Luhansk Zorya Luhansk 2:1 Desna Chernihiv Desna
Matchday 11 Karpaty Karpaty Lviv 0:0 FK Lviv FK Lviv
Matchday 7 H. Beer Sheva Hapoel Beer Sheva 2:1 Ironi Kiryat Shmona Kiryat Shmona
Matchday 7 Ness Ziona Sektzia Ness Ziona 0:4 Beitar Jerusalem B. Jerusalem
Matchday 7 Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv 2:1 Hapoel Kfar Saba H. Kfar Saba
Matchday 7 Hapoel Hadera Hapoel Hadera 1:0 Maccabi Netanya Maccabi Netanya
Matchday 37 Omiya Ardija Omiya Ardija 2:3 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
Matchday 37 Tokyo Verdy Tokyo Verdy 2:1 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
Matchday 37 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 2:1 Albirex Niigata Albirex Niigata
Matchday 37 Kyoto Sanga Kyoto Sanga 3:0 Yokohama FC Yokohama FC
Matchday 28 Independiente Independiente del Valle 4:0 SD Aucas SD Aucas
Matchday 28 CD Olmedo CD Olmedo 0:0 CD Universidad Católica Uni. Católica
Matchday 28 Guayaquil City Guayaquil City FC 0:1 CD El Nacional CD El Nacional
Matchday 14 Wycombe Wycombe Wanderers 1:0 Sunderland AFC Sunderland
Matchday 14 Rotherham Rotherham United 1:2 Oxford United Oxford United
Matchday 14 Bolton Bolton Wanderers 1:3 Rochdale AFC Rochdale
Matchday 14 Fleetwood Fleetwood Town 4:1 Burton Albion Burton Albion
Matchday 14 MK Dons Milton Keynes Dons 0:0 Coventry City Coventry
Matchday 14 Doncaster Doncaster Rovers 2:0 Bristol Rovers Bristol Rovers
Matchday 14 Gillingham FC Gillingham FC 1:2 Peterborough United Peterborough
Matchday 14 AFC Wimbledon AFC Wimbledon 1:0 Portsmouth FC Portsmouth
Matchday 11 Beerschot V.A. K. Beerschot V.A. 2:1 Royal Excelsior Virton RE Virton
Matchday 11 KSV Roeselare KSV Roeselare 3:0 Royale Union Saint Gilloise Saint Gilloise
Matchday 18 Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1:0 FK Khimki Khimki
Matchday 18 Torpedo Moscow Torpedo Moscow 0:1 Chertanovo Moscow Chertanovo
Matchday 18 Armavir FK Armavir 0:0 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
Matchday 18 Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 2:1 Spartak 2 Moscow Spartak 2
Matchday 18 Luch Luch Vladivostok 0:1 Enisey Krasnoyarsk Enisey
Matchday 18 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 1:1 Tom Tomsk Tom Tomsk
Matchday 18 Fakel Voronezh Fakel Voronezh 0:4 Shinnik Yaroslavl Shinnik
Matchday 18 Baltika Baltika Kaliningrad 1:0 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
Matchday 18 Avangard Kursk Avangard Kursk 2:1 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
Matchday 18 Mordovia Mordovia Saransk 0:3 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
Matchday 22 Dinamo Dinamo Samarqand 1:4 Pakhtakor Tashkent Pakhtakor
Matchday 22 Loko Tashkent Lokomotiv Tashkent 2:0 FK Bukhara Bukhara
Matchday 22 Surkhon Surkhon Termiz 0:0 Navbahor Namangan Navbahor
Matchday 22 Nasaf Qarshi Nasaf Qarshi 3:0 FK Andijon FK Andijon
Matchday 8 Man City U23 Manchester City U23 0:1 Brighton & Hove Albion U23 Brighton U23
Matchday 2 Western United Western United FC 1:1 Perth Glory Perth Glory
Matchday 2 Central Coast Central Coast Mariners 1:1 Newcastle United Jets Newcastle
Matchday 28 Helsingborg Helsingborgs IF 0:2 BK Häcken Häcken
Matchday 28 Östersund Östersunds FK 2:0 IK Sirius Sirius
Matchday 30 EC Vitória Esporte Clube Vitória 0:1 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
Matchday 30 Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 2:2 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
Matchday 30 Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 1:1 Clube Atlético Bragantino (SP) Bragantino
Matchday 30 Criciúma EC Criciúma Esporte Clube 0:1 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
Matchday 30 Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 0:1 América Futebol Clube (MG) América-MG
Matchday 11 FC Schaffhausen FC Schaffhausen 1:1 Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
Matchday 11 FC Winterthur FC Winterthur 1:0 FC Vaduz FC Vaduz
Matchday 11 Stade-Lausanne FC Stade-Lausanne-Ouchy 0:3 FC Wil 1900 FC Wil 1900
Matchday 11 FC Chiasso FC Chiasso 0:1 SC Kriens SC Kriens
Matchday 25 BATE Borisov BATE Borisov 1:1 FK Gomel Gomel
Matchday 25 Dinamo Minsk Dinamo Minsk 0:2 FK Vitebsk Vitebsk
Matchday 25 Slavia Slavia Mozyr 0:1 Neman Grodno Neman Grodno
Matchday 10 Min. Zacatecas Mineros de Zacatecas 2:1 CD Leones Negros de la UdeG Leones Negros
Matchday 10 Venados FC Venados FC Yucatán 2:4 Tampico Madero Tampico Madero
Matchday 10 Potros UAEM Potros UAEM 2:3 Cafetaleros de Chiapas Cafetaleros
Matchday 33 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons FC 0:1 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
Matchday 33 Gwangju FC Gwangju FC 4:0 FC Anyang FC Anyang
Matchday 33 Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa FC 0:1 Daejeon Citizen FC Daejeon Citizen
Matchday 30 Irtysh Irtysh Pavlodar 2:1 Kaysar Kyzylorda Kaysar
Matchday 30 Atyrau FK Atyrau 0:3 Zhetysu Taldykorgan Zhetysu
Matchday 10 Pianese US Pianese 1:1 AC Monza Monza
Matchday 10 Arezzo SS Arezzo 1:1 US Alessandria Calcio 1912 Alessandria
Matchday 10 Pro Patria Aurora Pro Patria 1:1 FC Pro Vercelli 1892 Pro Vercelli
Matchday 12 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 2:1 FK Pohronie FK Pohronie
Matchday 12 MSK Zilina MSK Zilina 1:1 MFK Zemplin Michalovce Michalovce
Matchday 12 FC Nitra FC Nitra 1:2 MFK Ruzomberok Ruzomberok
Matchday 12 SKF Sered SKF Sered 2:1 Spartak Trnava Spartak Trnava
Matchday 12
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 0:1 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
Matchday 12
1860 Munich TSV 1860 Munich 0:1 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
Matchday 12
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 0:0 SpVgg Unterhaching Unterhaching
Matchday 12
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 1:1 Chemnitzer FC Chemnitzer FC
Matchday 12
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 0:4 Hallescher FC Hallescher FC
Matchday 12
Preußen Münster Preußen Münster 1:1 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
Matchday 14 NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 6:0 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
Matchday 14 NK Celje NK Celje 2:1 NK Domzale NK Domzale
Matchday 14 NS Mura NS Mura 2:2 NK Triglav Kranj NK Triglav
Matchday 8 Hatayspor Hatayspor 2:1 Adana Demirspor Adana Demirspor
Matchday 8 Bursaspor Bursaspor 2:1 Ümraniyespor Ümraniyespor
Matchday 8 Menemen Spor Menemen Spor 0:0 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
Matchday 25 Milsami Orhei FC Milsami Orhei 1:1 Sheriff Tiraspol Sheriff
Matchday 25 Dinamo-Auto Dinamo-Auto Tiraspol 4:0 FC Zimbru Chisinau Zimbru Chisinau
Matchday 10 AA Estudiantes AA Estudiantes de Río Cuarto 1:1 Club Atlético Belgrano Belgrano
Matchday 10 Nueva Chicago Nueva Chicago 0:1 CA Alvarado CA Alvarado
Matchday 5 Genoa U19 Genoa Primavera 4:3 Inter Milan Primavera Inter U19
Matchday 5 Bologna U19 Bologna Primavera 2:0 Sampdoria Primavera Sampdoria U19
Matchday 5 Napoli U19 Napoli Primavera 1:2 Roma Primavera Roma U19
Matchday 13 Velez Mostar FK Velez Mostar 1:0 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
Matchday 13 Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 2:1 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
Matchday 13 FK Tuzla City FK Tuzla City 0:3 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
Matchday 13 Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 0:2 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
Matchday 7 CA Fénix CA Fénix 0:2 Club Plaza Colonia Plaza Colonia
Matchday 7 Progreso Club Atlético Progreso 2:1 Danubio FC Danubio FC
Matchday 13 Petr. Ploiesti Petrolul Ploiesti 3:0 Concordia Chiajna Chiajna
Matchday 13 D. Calarasi Dunarea Calarasi 3:2 Turris Turnu Măgurele Turnu Magurele
Matchday 13 Miercurea Ciuc AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1:0 Rapid Bucharest Rapid Bucharest
Matchday 13 Gloria Buzau Gloria Buzau 0:0 ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
Matchday 13 Metaloglobus FC Metaloglobus Bukarest 1:0 CSM Resita Resita
Matchday 13 Sportul Snagov CS Sportul Snagov 3:2 Pandurii Targu Jiu Pandurii T.-Jiu
Matchday 33 Ventspils FK Ventspils 2:1 Riga FC Riga
Matchday 33 RFS FK RFS 2:0 BFC Daugavpils Daugavpils
Matchday 31 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi 0:1 FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
Matchday 31 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 0:2 FC Saburtalo Saburtalo
Matchday 16 Aragua FC Aragua FC 2:2 Deportivo Lara Deportivo Lara
Matchday 16 Monagas SC Monagas SC 0:1 Estudiantes de Caracas SC Est. Caracas
Matchday 9 Queen o. t. S. Queen of the South FC 4:0 Dundee United FC Dundee United
Matchday 9 Dundee FC Dundee FC 1:3 Partick Thistle FC Partick Thistle
Matchday 9 Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 3:2 Ayr United FC Ayr United
Matchday 9 Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 2:2 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
Matchday 9 Arbroath Arbroath FC 1:0 Greenock Morton FC Morton
Matchday 8 KF Vllaznia KF Vllaznia 1:3 FK Partizani FK Partizani
Matchday 8 KF Skënderbeu KF Skënderbeu 0:0 FK Kukësi FK Kukësi
Matchday 8 KF Tirana KF Tirana 2:1 KF Laçi KF Laçi
Matchday 8 FC Luftëtari FC Luftëtari 1:1 FK Bylis Ballsh FK Bylis Ballsh
Matchday 14 Dolgoprudnyi FK Dolgoprudnyi 2:1 Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
Matchday 14 Leningradets FK Leningradets 0:0 Olimp Khimki Olimp Khimki
Matchday 14 Murom FK Murom 5:1 Luki-Energia Velikie Luki Energia V. Luki
Matchday 14 Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 2:0 FK Kolomna Kolomna
Matchday 14 Torpedo Vl. Torpedo Vladimir 2:1 Zvezda St. Petersburg Zvezda S-Pb
Matchday 33 Phoenix Rising Phoenix Rising FC 3:1 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
Matchday 33 Tulsa FC Tulsa 0:3 Reno 1868 FC Reno FC
Matchday 33 Charleston Charleston Battery 5:1 Bethlehem Steel FC Bethlehem Steel
Matchday 33 Real Monarchs Real Monarchs SLC 3:0 Sacramento Republic FC Sacramento FC
Matchday 33 RGV FC Toros Rio Grande Valley FC Toros 2:1 Portland Timbers 2 Timbers 2
Matchday 10 Südtirol FC Südtirol 3:0 AS Gubbio 1910 AS Gubbio
Matchday 10 Sambenedettese US Sambenedettese 1:2 Virtusvecomp Verona Virtus Verona
Matchday 10 Ravenna Ravenna FC 1:2 FC Arzignano Valchiampo Arzignano
Matchday 14 Vejle BK Vejle Boldklub 3:0 Kolding IF Kolding IF
Matchday 21 Central Central Español 1:0 Club Atlético Villa Teresa Villa Teresa
Matchday 21 CA Atenas Club Atlético Atenas de San Carlos 0:2 CS Cerrito Cerrito
Matchday 21 Sud America IA Sud America Montevideo 2:2 CA Rentistas Rentistas
Matchday 21 Maldonado Club Deportivo Maldonado 3:1 Tacuarembó Futbol Club Tacuarembó
Matchday 21 Bella Vista Club Atlético Bella Vista 0:2 Club Atlético Torque CA Torque
Matchday 21 Albion FC Albion FC 0:1 Deportivo Villa Española Villa Española
Matchday 28 SJZ Ever Bright Shijiazhuang Ever Bright 2:1 Guizhou Hengfeng GZ Hengfeng
Matchday 28 ZJ Greentown Zhejiang Greentown 1:2 Nantong Zhiyun NT Zhiyun
Matchday 28 QD Huanghai Qingdao Huanghai 1:0 Beijing BSU BJ BSU
Matchday 28 Liaoning FC Liaoning FC 1:3 Guangdong Southern Tigers GD Sou. Tigers
Matchday 28 MZ Hakka Meizhou Hakka 1:2 Heilongjiang Lava Spring HLJ Lava Spring
Matchday 28 SC Longfor Sichuan Longfor 4:2 Xinjiang Tianshan Leopard XJ T. Leopard
Matchday 28 IM Zhongyou Inner Mongolia Zhongyou 3:1 Shanghai Shenxin SH Shenxin
Matchday 12 FK Pardubice FK Pardubice 1:0 FK Fotbal Trinec Fotbal Trinec
Matchday 12 FK Slavoj FK Slavoj Vysehrad 1:1 FC Vysocina Jihlava FC Vysocina
Matchday 12 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov 2:1 FK Viktoria Zizkov Viktoria Zizkov
Matchday 12 Baník Sokolov FK Baník Sokolov 1:2 SK Lisen SK Lisen
Fifth Round Ilves Ilves Tampere 2:1 HJK Helsinki HJK Helsinki
Fifth Round FC Inter FC Inter Turku 0:2 Kuopion Palloseura KuPS
Fifth Round FC Honka FC Honka 3:0 IFK Mariehamn IFK Mariehamn
Matchday 12 Iskra D. FK Iskra Danilovgrad 2:0 FK Sutjeska Niksic Sutjeska Niksic
Matchday 12 Kom Podgorica Kom Podgorica 2:3 Buducnost Podgorica B. Podgorica
Matchday 12 FK Podgorica FK Podgorica 1:1 OFK Grbalj OFK Grbalj
Matchday 12 Zeta Golubovac FK Zeta Golubovac 1:1 OFK Petrovac OFK Petrovac
Matchday 12 Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja 3:1 OFK Titograd OFK Titograd
Matchday 9 Valladolid B Real Valladolid B 1:0 Deportivo Alavés B Depor. Alavés B
Matchday 9 Real Unión Real Unión Club 0:1 Bilbao Athletic Bilbao Athletic
Matchday 9 Arenas Club Arenas Club 0:2 Burgos CF Burgos CF
Matchday 9 SD Amorebieta SD Amorebieta 0:1 UD Logroñés UD Logroñés
Matchday 9 CA Osasuna Prom CA Osasuna Promesas 2:0 Unionistas CF Unionistas CF
Matchday 14 Crewe Alexandra Crewe Alexandra 3:1 Swindon Town Swindon Town
Matchday 14 Newport County Newport County 2:1 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
Matchday 14 Northampt. Town Northampton Town 2:0 Salford City Salford
Matchday 14 Plymouth Plymouth Argyle 2:0 Carlisle United Carlisle United
Matchday 14 Oldham Athletic Oldham Athletic 0:1 Macclesfield Town Macclesfield
Matchday 14 Cambridge Utd. Cambridge United 4:0 Exeter City Exeter City
Matchday 14 Forest Green Forest Green Rovers 2:2 Mansfield Town Mansfield Town
Matchday 14 Bradford Bradford City 2:1 Crawley Town Crawley Town
Matchday 14 Port Vale Port Vale FC 1:1 Stevenage FC Stevenage
Matchday 14 Colchester Utd. Colchester United 0:1 Morecambe FC Morecambe FC
Matchday 14 Grimsby Town Grimsby Town 0:4 Leyton Orient Leyton Orient
Matchday 14 Walsall Walsall FC 1:2 Cheltenham Town Cheltenham
Matchday 23 Persib Bandung Persib Bandung 4:1 Persebaya Surabaya Persebaya
Matchday 23 TR-KABO TIRA-Persikabo 0:2 Bhayangkara FC Bhayangkara FC
Matchday 10 Makedonija Makedonija Gjorce Petrov 1:1 Vardar Skopje Vardar
Matchday 10 Rabotnicki Rabotnicki Skopje 1:2 Struga Trim & Lum Struga
Matchday 10 Borec Veles Borec Veles 2:1 FC Shkupi FC Shkupi
Matchday 10 Sileks Sileks Kratovo 3:0 Renova Dzepciste Renova
Matchday 14 Alania Vl. Alania Vladikavkaz 3:1 Biolog Novokubansk Biolog
Matchday 14 Krasnodar 3 FK Krasnodar 3 4:2 Druzhba Maikop Druzhba Maikop
Matchday 28 Legion-Dinamo Legion-Dinamo Makhachkala 2:0 Anzhi Makhachkala Anzhi
Matchday 14 Spartak Nalchik Spartak Nalchik 0:1 SKA Rostov-na-Donu SKA Rostov
Matchday 14 Mashuk-KMV Mashuk-KMV Pyatigorsk 0:0 Inter Cherkessk I. Cherkessk
Matchday 14 Chernomorets N. Chernomorets Novorossijsk 4:0 Urozhay Krasnodar Urozhay
Matchday 11 Shirak Gyumri FC Shirak Gyumri 2:1 FC Ararat Yerevan Ararat Yerevan
Matchday 14 Metalist 1925 Metalist 1925 Kharkiv 2:1 Obolon-Brovar Kyiv Obolon-Brovar
Matchday 14 Hirnyk-Sport Hirnyk-Sport Horishni Plavni 2:4 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
Matchday 14 Ahrobiznes V. Ahrobiznes Volochysk 2:0 Chornomorets Odessa Chornomorets
Matchday 14 FK Minaj FK Minaj 2:0 Avanhard Kramatorsk Avanhard K.
Matchday 14 Balkany Zoria Balkany Zoria 1:1 Kremin Kremenchuk Kremin
Matchday 14 Cherkashchyna Cherkashchyna 0:0 PFK Prykarpattia Ivano-Frankivsk Prykarpattia
Matchday 13 FC Breitenrain FC Breitenrain 2:1 FC Sion U21 FC Sion U21
Matchday 13 FC Basel U21 FC Basel 1893 U21 0:2 FC Stade Nyonnais Stade Nyonnais
Matchday 13 SC Brühl SG SC Brühl SG 2:4 Yverdon-Sport FC Yverdon-Sport
Matchday 13 SC Cham SC Cham 2:1 AC Bellinzona AC Bellinzona
Matchday 13 Etoile Carouge Etoile Carouge FC 2:2 FC Zürich U21 FC Zürich U21
Matchday 13 Rapperswil-Jona FC Rapperswil-Jona 3:1 SC YF Juventus Zürich SC YF Juventus
Matchday 14 Sokol Saratov Sokol Saratov 2:1 Salyut Belgorod Salyut Belgorod
Matchday 14 Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal Tula 4:2 FK Ryazan FK Ryazan
Matchday 14 Zorkiy Zorkiy Krasnogorsk 4:2 Ararat Moskau Ararat Moskau
Matchday 14 Kvant Obninsk Kvant Obninsk 0:4 FK Kaluga FK Kaluga
Matchday 14 Rotor 2 Rotor 2 Volgograd 0:3 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
Matchday 14 Strogino Moscow Strogino Moscow 0:2 Metallurg Lipetsk M. Lipetsk
Matchday 14 K. Offenbach Kickers Offenbach 1:3 1.FSV Mainz 05 II FSV Mainz 05 II
Matchday 14 Bahlinger SC Bahlinger SC 3:4 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
Matchday 14 SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846 3:1 TSG 1899 Hoffenheim II Hoffenheim II
Matchday 14 SV Elversberg SV 07 Elversberg 3:1 FC-Astoria Walldorf FCA Walldorf
Matchday 14 FC 08 Homburg FC 08 Homburg 4:2 TSG Balingen TSG Balingen
Matchday 14
VfR Aalen VfR Aalen 1:0 FC Bayern Alzenau Bayern Alzenau
Matchday 14 SC Freiburg II SC Freiburg II 3:1 FC Gießen FC Gießen
Matchday 14 TSV Steinbach TSV Steinbach Haiger 1:1 TuS Rot-Weiß Koblenz RW Koblenz
Matchday 14 FK Pirmasens FK Pirmasens 0:0 FSV Frankfurt FSV Frankfurt
Matchday 10 Viterbese AS Viterbese Castrense 6:1 Rende Calcio 1968 Rende
Matchday 10 Picerno AZ Picerno 0:0 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
Matchday 27 Kongsvinger Kongsvinger IL 2:1 Hamarkameratene HamKam
Matchday 15 Radnicki Pirot FK Radnicki Pirot 3:0 OFK Backa Backa
Matchday 15 Graficar Graficar Belgrad 1:0 FK Sindjelic Belgrad Sindjelic Bg
Matchday 15 Zemun FK Zemun 0:0 FK Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki K.
Matchday 15 Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 1:2 FK Zlatibor Cajetina Zlatibor
Matchday 27 Zalgiris Zalgiris Vilnius 3:0 FC Stumbras Kaunas FC Stumbras
Matchday 27 Riteriai FK Riteriai 0:0 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
Matchday 27 FK Panevezys FK Panevezys 1:1 Atlantas Klaipeda Atlantas
Matchday 7 Birkirkara FC Birkirkara FC 1:3 Gzira United FC Gzira Utd
Matchday 7 Sirens FC Sirens FC 1:4 Floriana FC Floriana
Matchday 28 GAIS GAIS Göteborg 0:1 Varbergs BoIS Varbergs BoIS
Matchday 28 Brommapojkarna IF Brommapojkarna 2:1 Dalkurd FF Dalkurd
Matchday 28 Västerås SK Västerås SK 2:2 Mjällby AIF Mjällby
Matchday 33 FCI Levadia FCI Levadia 2:1 FC Kuressaare Kuressaare
Matchday 33 Paide Paide Linnameeskond 2:1 Kalev Tallinn Kalev
Matchday 33 JK Trans Narva JK Trans Narva 5:2 Maardu Linnameeskond FC Maardu
Matchday 14 Bonner SC Bonner SC 1:1 Borussia Dortmund II B. Dortmund II
Matchday 14 RW Oberhausen Rot-Weiß Oberhausen 1:0 SV Rödinghausen SV Rödinghausen
Matchday 14
SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln 2:0 Sportfreunde Lotte SF Lotte
Matchday 14 M'gladbach II Borussia Mönchengladbach II 4:1 Wuppertaler SV Wuppertaler SV
Matchday 14 B. Gladbach 09 SV Bergisch Gladbach 09 1:2 Rot-Weiss Essen RW Essen
Matchday 14 Schalke 04 II FC Schalke 04 II 1:2 TuS Haltern TuS Haltern