For using this site, please activate JavaScript.
Refresh - 8:59:16 AM
Third Place Play-Off Switzerland Switzerland 5:6 on pens England England
Final Portugal Portugal 1:0 Netherlands Netherlands
Group Stage BW Dingden SV Blau-Weiß Dingden 2:1 VfB 03 Hilden II VfB Hilden II
Group Stage TSV Ronsdorf TSV 05 Ronsdorf 4:1 SC Victoria Mennrath Mennrath
Matchday 8 Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 1:0 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
Matchday 8 Cruzeiro Cruzeiro Esporte Clube 0:0 Sport Club Corinthians Paulista Corinthians
Matchday 8 Ceará SC Ceará Sporting Club 0:0 Esporte Clube Bahia EC Bahia
Matchday 8 Avaí FC Avaí Futebol Clube (SC) 0:0 São Paulo Futebol Clube São Paulo
Matchday 4 Los Caimanes CCD Los Caimanes 1:2 Unión Huaral Unión Huaral
Matchday 4 Alianza Atl. Club Alianza Atletico Sullana 3:1 Club Cienciano Cienciano
Matchday 4 Santos FC Santos FC Nazca 1:0 Sport Victoria Sport Victoria
Matchday 4 Santa Rosa PNP Cultural Santa Rosa 2:1 Club Atlético Grau Atlético Grau
Matchday 4 Comerciantes Comerciantes Unidos 2:1 Sport Loreto Sport Loreto
Matchday 15 Philadelphia Philadelphia Union 3:2 New York Red Bulls NY Red Bulls
Matchday 15 Colorado Colorado Rapids 1:0 Minnesota United FC Minnesota Utd.
Matchday 6 Chattanooga FC Chattanooga FC 4:0 Inter Nashville FC Inter Nashv.
Matchday 11 Vanr. Hachinohe Vanraure Hachinohe 0:3 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
Matchday 11 Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 1:0 azul claro Numazu a. cl. Numazu
Matchday 11 Fukushima Utd. Fukushima United 0:0 SC Sagamihara SC Sagamihara
Matchday 11 Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 0:2 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
Matchday 11 Kataller Toyama Kataller Toyama 1:2 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
Matchday 11 G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 2:2 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
Matchday 11 Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 5:0 Gainare Tottori Gainare Tottori
Matchday 11 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto 3:2 Cerezo Osaka U23 C. Osaka U23
Matchday 10 Musashino City Tokyo Musashino City 1:1 Matsue City Matsue City
Matchday 10 Veertien Mie Veertien Mie 1:2 FC Imabari FC Imabari
Matchday 10 Honda Lock Honda Lock 2:2 Maruyasu Okazaki Maru. Okazaki
Matchday 10 RKD Ryugasaki Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki 2:4 Tegevajaro Miyazaki Teg. Miyazaki
Matchday 17 Kagoshima Utd. Kagoshima United 3:1 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
Matchday 17 Mito HollyHock Mito HollyHock 4:2 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
Matchday 17 Tochigi SC Tochigi SC 0:0 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
Matchday 17 Ehime FC Ehime FC 3:1 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
Semi-Finals Zulia FC Zulia FC 0:0 Mineros de Guayana Mineros
Semi-Finals Estudiantes Estudiantes de Mérida 0:1 Carabobo FC Carabobo FC
Matchday 29 FUS Rabat FUS Rabat 0:0 Renaissance de Berkane RS Berkane
Matchday 30 FAR Rabat FAR Rabat 0:2 Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan
Matchday 30 Kawkab Marrakech Kawkab Marrakech 3:3 Wydad Casablanca Wydad AC
Matchday 30 Raja Casablanca Raja Club Athletic Casablanca 2:0 Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida
Matchday 30 Berrechid Club Athletic Youssoufia Berrechid 2:1 Olympique Safi OC Safi
Matchday 30 Hassania Hassania d'Agadir 1:0 CR Al Hoceima CR Al Hoceima
Matchday 30 Ittihad Tanger Ittihad Tanger 1:3 FUS Rabat FUS Rabat
Matchday 24 Club Africain Club Africain Tunis 2:1 Esperance Tunis Esperance
Matchday 14 Hartford Hartford Athletic 2:1 Saint Louis FC St. Louis FC
Matchday 14 Louisville City Louisville City FC 2:1 Loudoun United FC Loudoun United
Matchday 14 Pittsburgh Pittsburgh Riverhounds SC 2:2 Ottawa Fury FC Ottawa Fury
Matchday 14 Charleston Charleston Battery 3:1 Birmingham Legion FC Legion FC
Matchday 14 TB Rowdies Tampa Bay Rowdies 1:3 North Carolina FC North Carolina
Matchday 14 Switchbacks FC Colorado Springs Switchbacks FC 3:0 Tacoma Defiance Tacoma Defiance
Matchday 14 Bold FC Austin Bold FC 2:2 Portland Timbers 2 Timbers 2
Matchday 14 Memphis 901 FC Memphis 901 FC 0:3 Indy Eleven Indy Eleven
Matchday 14 San Antonio FC San Antonio FC 3:2 Reno 1868 FC Reno FC
Matchday 14 El Paso El Paso Locomotive FC 3:0 Los Angeles Galaxy II LA Galaxy II
Matchday 14 New Mexico Utd. New Mexico United 0:3 Sacramento Republic FC Sacramento FC
Matchday 14 Real Monarchs Real Monarchs SLC 5:3 Rio Grande Valley FC Toros RGV FC Toros
Matchday 14 Fresno Fresno FC 1:1 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
Matchday 14 Las Vegas Las Vegas Lights FC 1:1 Orange County SC Orange County
Matchday 11 FC Tucson FC Tucson 0:0 Richmond Kickers Richmond Kicker
Matchday 7 Sport Recife Sport Club do Recife 3:1 Esporte Clube Vitória EC Vitória
Matchday 7 CRB Clube de Regatas Brasil (AL) 1:3 América Futebol Clube (MG) América-MG
Matchday 17 Sport Boys Sport Boys Callao 0:1 Sport Huancayo Sport Huancayo
Matchday 17 AD Cantolao Academia Deportiva Cantolao 1:5 FBC Melgar FBC Melgar
final Triestina US Triestina 1:3 AET AC Pisa 1909 AC Pisa
Matchday 42 R. Majadahonda CF Rayo Majadahonda 1:0 CF Reus Deportiu Reus Deportiu
Matchday 42 Gimnàstic Gimnàstic de Tarragona 1:1 CD Lugo CD Lugo
Matchday 42 CD Numancia CD Numancia 1:1 UD Las Palmas UD Las Palmas
Matchday 42 CD Tenerife CD Tenerife 1:0 Real Zaragoza Real Zaragoza
Semi-Finals Leiria União de Leiria 1:1 UD Vilafranquense Vilafranquense
Semi-Finals Casa Pia Casa Pia AC 1:0 SC Praiense Praiense
Matchday 31 Karlovy Vary FC Slavia Karlovy Vary 3:4 Slovan Velvary Slovan Velvary
Matchday 31 Stechovice FK Stechovice 4:5 on pens SK Zapy SK Zapy
Matchday 9 Elverum Elverum Fotball 1:2 Grorud IL Grorud IL
Matchday 9 Kjelsas IL Kjelsas IL 1:1 Fram Larvik Fram Larvik
Matchday 12 Dalkurd Dalkurd FF 1:0 Halmstads BK Halmstad
Matchday 8 MYPA Myllykosken Pallo -47 1:1 Tampereen Pallo-Veikot TPV
Matchday 8 AC Kajaani AC Kajaani 0:0 FC Haka FC Haka
Matchday 8 MuSa Musan Salama 1:3 Ekenäs IF Ekenäs IF
Matchday 8 AC Oulu AC Oulu 0:0 FF Jaro FF Jaro
Matchday 31 Lechia Tomaszow Lechia Tomaszow Mazowiecki 1:6 Legionovia Legionowo Legionovia
Matchday 31 Swit N.D.M. Swit Nowy Dwor Mazowiecki 5:1 Bron Radom Bron Radom
Matchday 30 FSV Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde 5:1 VfL Hohenstein-Ernstthal VfL Hohenstein
Matchday 30 Inter Leipzig FC International Leipzig 0:1 VfB 1921 Krieschow VfB Krieschow
Matchday 30 FC Eilenburg FC Eilenburg 3:0 Union Sandersdorf Sandersdorf
Matchday 30 BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera 4:2 BSG Chemie Leipzig Chemie Leipzig
Matchday 30 SV BW Zorbau SV Blau-Weiß Zorbau 1:5 VfL Halle 1896 VfL Halle 96
Matchday 30 Ein. Rudolstadt FC Einheit Rudolstadt 3:3 VFC Plauen VFC Plauen
Matchday 30 Nordhausen II FSV Wacker Nordhausen II 5:3 TV Askania Bernburg Askan. Bernburg
Matchday 30 Ludwigsfelde Ludwigsfelder FC 0:0 FC Carl Zeiss Jena II CZ Jena II
Matchday 29 Bleiburg SVG Bleiburg 2:1 ATUS Ferlach ATUS Ferlach
Matchday 29 Telfs SV Telfs 2:3 FC Zirl Zirl
Matchday 33 Andelsbuch FC Andelsbuch 3:1 SV Lochau SV Lochau
Matchday 7 PEPO PEPO Lappeenranta 0:1 FC Kiffen 08 FC Kiffen 08
Matchday 7 Nurmijärvi Nurmijärven Jalkapalloseura 0:1 FC Viikingit FC Viikingit
Matchday 7 Vantaan Vantaan Jalkapalloseura 2:2 Mikkelin Kissat Kissat
Matchday 7 Reipas Lahti FC Reipas Lahti 1:3 Mikkelin Palloilijat Mikkelin
Matchday 7 JäPS Järvenpään Palloseura 0:0 JIPPO Joensuu JIPPO
Matchday 7 P-Iirot Pallo-Iirot 2:0 Salon Palloilijat Salon Pallo
Matchday 7 IF Gnistan IF Gnistan 3:2 FC Espoo FC Espoo
Matchday 7 KaaPo Kaarinan Pojat 4:0 Käpylän Pallo Käpylän
Matchday 7 Pallo-Kerho 37 Pallo-Kerho 37 0:2 Oulun Luistinseura OLS
Matchday 7 VPS II Vaasan Palloseura II 0:5 Rovaniemen Palloseura II RoPS II
Matchday 7 GBK Gamlakarleby Bollklubb 3:1 Kajaanin Haka Kajaanin Haka
Matchday 6 Villa Teresa Club Atlético Villa Teresa 1:2 Club Deportivo Maldonado Maldonado
relegation round U Cluj Universitatea Cluj 0:2 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
Matchday 12 Boden Bodens BK 1:1 Vasalunds IF Vasalund
Matchday 12 Sylvia IF Sylvia 1:3 Umeå FC Umeå FC
Matchday 12 Team TG Team TG FF 1:1 Karlstad BK Karlstad BK
Matchday 12 Sandviken Sandvikens IF 1:2 Carlstad United BK Carlstad United
Matchday 12 Oddevold IK Oddevold 0:2 FC Trollhättan FC Trollhättan
Matchday 12 Skövde AIK Skövde AIK 1:0 Lunds BK Lunds BK
Matchday 25 Weißenkirchen SC Weißenkirchen 1:5 SK Eggenburg Eggenburg
Matchday 25 Schrems ASV Schrems 1:2 SV Sieghartskirchen Sieghartsk.
Matchday 25 Obergänsernd. TSU Obergänserndorf 1:3 ASV Vösendorf Vösendorf
Matchday 7 Vantaan U19 Vantaan Jalkapalloseura U19 4:1 HJK Helsinki U19 HJK U19
Matchday 7 Atlantis FC U19 Atlantis FC U19 5:0 FC Reipas Lahti U19 Reipas U19
Quarter-Finals Roma U17 Roma Under 17 1:2 Milan Under 17 Milan U17
Quarter-Finals Inter U17 Inter Under 17 4:0 Genoa Under 17 Genoa U17
Quarter-Finals Juventus U17 Juventus Under 17 1:3 Atalanta Bergamo U17 Atalanta U17
Quarter-Finals Napoli U17 Napoli Under 17 1:0 Fiorentina Under 17 Fiorentina U17
Matchday 8 Suva FA Suva FA 3:0 Tavua FC Tavua FC
Matchday 8 Ba FC Ba FC 1:1 Nasinu FC Nasinu FC
final Junior FC Junior FC 1:0 Asociación Deportivo Pasto Deportivo Pasto
relegation round Venezia Venezia FC 3:4 on pens US Salernitana 1919 Salernitana
Semi-Finals CD Mirandés CD Mirandés 1:0 Recreativo Huelva Recr. Huelva
final Racing Racing Santander 1:2 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
Semi-Finals UD Melilla UD Melilla 0:0 Atlético Baleares Atl. Baleares
Semi-Finals Hércules CF Hércules CF 3:1 UD Logroñés UD Logroñés
Semi-Finals FC Cartagena FC Cartagena 1:2 SD Ponferradina Ponferradina
Namibia Namibia 1:0 Ghana Ghana
India U19 India U19 1:1 Bulgaria U18 Bulgaria U18
Indonesia U23 Indonesia U23 5:0 Philippines U23 Philippines U23
Estonia U19 Estonia U19 0:3 Latvia U19 Latvia U19
Lithuania U19 Lithuania U19 0:4 Finland U18 Finland U18
Japan Japan 2:0 El Salvador El Salvador
Lithuania U21 Lithuania U21 0:2 Latvia U21 Latvia U21
Romania U18 Romania U18 2:4 Georgia U19 Georgia U19
Thailand U23 Thailand U23 0:1 Singapore U23 Singapore U23
Bahrain U23 Bahrain U23 0:1 Republic of Ireland U21 Ireland U21
Czech Rep U21 Czech Republic U21 2:1 Slovakia U21 Slovakia U21
Uzbekistan U23 Uzbekistan U23 2:0 Egypt U23 Egypt U23
Russia U18 Russia U18 1:0 Moldova U18 Moldova U18
DR Congo Democratic Republic of the Congo 0:0 Burkina Faso Burkina Faso
Armenia U18 Armenia U18 0:2 Russia U18 Russia U18
Albania U21 Albania U21 2:1 Wales U21 Wales U21
USA United States 0:3 Venezuela Venezuela
Brazil Brazil 7:0 Honduras Honduras
Peru Peru 0:3 Colombia Colombia
Paraguay Paraguay 2:0 Guatemala Guatemala