For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 20, 2019

Matchday 9 SV Curslack-N. SV Curslack-Neuengamme 1:2 TSV Sasel TSV Sasel
  Barmbek-U. HSV Barmbek-Uhlenhorst 3:2 USC Paloma Hamburg USC Paloma
  TuS Osdorf TuS Osdorf 0:2 FC Süderelbe FC Süderelbe
  HSV III Hamburger SV III 2:2 Bramfelder SV Bramfelder SV
Matchday 5
FC Schalke 04 FC Schalke 04 2:1 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
Matchday 7
Holstein Kiel Holstein Kiel 1:2 Hannover 96 Hannover 96
 
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 1:0 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
Matchday 9
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 3:2 SV Meppen SV Meppen
Matchday 6
Southampton Southampton FC 1:3 AFC Bournemouth Bournemouth
Matchday 5 CA Osasuna CA Osasuna 0:0 Real Betis Balompié Real Betis
Matchday 4 Cagliari Calcio Cagliari Calcio 3:1 Genoa CFC Genoa
Matchday 6 R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 2:1 FC Nantes FC Nantes
Matchday 10 Ufa FK Ufa 1:0 Spartak Moscow Spartak Moscow
  FK Tambov II FK Tambov II 1:1 FK Rostov II Rostov II
  Akhmat II Akhmat Grozny II 3:1 Krylya Sovetov Samara II KS Samara II
  Gaz Metan Gaz Metan Medias 2:3 CS Universitatea Craiova CS U Craiova
Matchday 7 FC Twente FC Twente Enschede 2:3 Heracles Almelo Heracles Almelo
Matchday 5 Göztepe Göztepe 1:0 Konyaspor Konyaspor
Matchday 6 Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 2:1 Desportivo Aves Desportivo Aves
Matchday 8 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1 2:0 Karpaty Lviv Karpaty
  KV Kortrijk KV Kortrijk 2:3 KV Mechelen KV Mechelen
Matchday 7 KSC Lokeren KSC Lokeren 2:0 KSV Roeselare KSV Roeselare
Matchday 10 Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 2:2 FC FASTAV Zlin FC Zlin
  Odense BK Odense Boldklub 1:2 Aarhus GF Aarhus GF
Matchday 24 GIF Sundsvall GIF Sundsvall 1:4 Djurgardens IF Djurgarden
Matchday 9 NK Lokomotiva NK Lokomotiva Zagreb 2:1 NK Osijek NK Osijek
Second Round VPS Vaasan Palloseura 1:2 FC Lahti FC Lahti
Matchday 20 LehPa Lehmon Pallo-77 8:0 AC Barca AC Barca
  Toivalan Toivalan Urheilijat 1:3 Kurkimäen Kisa Kurkimäen
  JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä 3:0 Jyväskylän Seudun Palloseura JPS
Matchday 9 Piast Gliwice Piast Gliwice 2:1 Rakow Czestochowa Rakow
  Lech Poznan Lech Poznan 1:1 Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
Matchday 32 Derry City Derry City 0:0 Bohemian Football Club Dublin Bohemians
  Waterford FC Waterford FC 0:1 Dundalk FC Dundalk FC
  Cork City Cork City FC 0:0 Finn Harps Finn Harps
  UCD University College Dublin 0:2 Sligo Rovers Sligo Rovers
  Shamrock Rovers Shamrock Rovers 0:0 St. Patricks Athletic St. Patricks
Matchday 10 Cherno More Cherno More Varna 2:0 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
  CSKA Sofia CSKA Sofia 3:0 FC Tsarsko Selo Sofia FC Tsarsko Selo
Matchday 12 1.SC Feucht 1.SC Feucht 3:1 FC Vorwärts Röslau Vorw. Röslau
  SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach 3:0 SV Mitterteich SV Mitterteich
  TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld 3:2 Kickers Selb Kickers Selb
  TSV Grünwald TSV Grünwald 2:0 SC Eintracht Freising SE Freising
  VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos 3:1 TSV Kastl TSV Kastl
  Kirchheimer SC Kirchheimer SC 2:2 FC Unterföhring FC Unterföhring
  TSV Ampfing TSV Ampfing 2:0 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
Matchday 5 SC Brühl SC Brühl 8:00 PM TSV Hertha Walheim Hertha Walheim
Matchday 10 RW Hasborn SV Rot-Weiß Hasborn 1:0 FSG Ottweiler/Steinbach FSG Steinbach
Matchday 8 SC Melle 03 SC Melle 03 2:1 TV Dinklage TV Dinklage
  Germania Leer Germania Leer 0:0 BV Cloppenburg BV Cloppenburg
Matchday 10 SV Bauerbach SV Bauerbach 8:00 PM SG Kinzenbach SG Kinzenbach
Matchday 6 Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 2:0 Malchower SV 90 Malchower SV
  SV Warnemünde SV Warnemünde 3:3 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
  Halle-Ammendorf BSV Halle-Ammendorf 3:2 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
  RW Thalheim SG Rot-Weiß Thalheim 0:1 SSC Weißenfels SSC Weißenfels
Matchday 7 SV Spexard SV Spexard 3:0 TuS Tengern TuS Tengern
Matchday 4 Al-Feiha Al-Feiha FC 0:1 Al-Wahda Mekka Al-Wahda
  Al-Adalh FC Al-Adalh FC 2:1 Abha Club Abha
  Al-Nassr Al-Nassr FC 0:1 Al-Hazm Al-Hazm
Matchday 7 Dorados de Sin. Dorados de Sinaloa 2:0 Cafetaleros de Chiapas Cafetaleros
Matchday 1 Fujairah SC Al-Fujairah SC 1:0 Al-Wahda FC Abu Dhabi Al-Wahda FC
  Al-Ain FC Al-Ain FC 3:2 Al Ittihad Kalba Sports Club Ittihad Kalba
  Al-Nasr Al-Nasr (Dubai) 0:0 Al-Wasl Sports Club Al-Wasl
1' Torpedo Minsk Torpedo Minsk called off BATE Borisov BATE Borisov
Matchday 22 FK Minsk FK Minsk 1:0 Slavia Mozyr Slavia
  Gorodeya FK Gorodeya 1:3 Dynamo Brest Dynamo Brest
Final Ahly El Ahly Cairo 3:2 Zamalek SC Zamalek
Matchday 28 Dinamo Batumi Dinamo Batumi 1:0 FC Saburtalo Saburtalo
  Rustavi FC Rustavi 2:1 FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
  Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi 2:0 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
Matchday 23 Changwon City Changwon City FC 1:0 Gimhae City FC Gimhae City
  Cheonan City Cheonan City FC 2:1 Gangneung City FC Gangneung City
  Brasil-RS Grêmio Esportivo Brasil (RS) 2:2 Figueirense Futebol Clube Figueirense FC
Matchday 7 Aberystwyth Aberystwyth Town FC 2:3 Caernarfon Town Caernarfon Town
  Newtown Newtown AFC 1:1 Connah's Quay Nomads FC Connah's Quay
Matchday 8 SV Lafnitz SV Lafnitz 2:3 SV Horn SV Horn
  Grazer AK 1902 Grazer AK 1902 1:2 SK Austria Klagenfurt A. Klagenfurt
 
SV Ried SV Ried 3:1 FC Juniors OÖ Juniors OÖ
  SV Kapfenberg SV Kapfenberg 1:1 SKU Amstetten SKU Amstetten
  A. Lustenau SC Austria Lustenau 2:1 FC Blau Weiss Linz Blau Weiss Linz
Semi-Finals 1st Leg CA Colón Club Atlético Colón 2:1 Clube Atlético Mineiro Atlético-MG
First Round Kelty Hearts Kelty Hearts FC 0:3 Auchinleck Talbot FC Auchinleck
Matchday 6 Gimnasia (J) Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) 0:0 Quilmes Atlético Club Quilmes
Matchday 2 Wanderers Montevideo Wanderers 0:1 Club Nacional Nacional
Matchday 4 Frosinone Frosinone Calcio 1:1 Venezia FC Venezia
Matchday 7 CD Mirandés CD Mirandés 2:2 AD Alcorcón Alcorcón
Matchday 8 AS Nancy AS Nancy-Lorraine 3:0 FC Chambly FC Chambly
  FC Le Mans FC Le Mans 2:4 AC Ajaccio AC Ajaccio
  US Orléans US Orléans 2:2 AC Le Havre AC Le Havre
  AJ Auxerre AJ Auxerre 1:2 ES Troyes AC Troyes
  Paris FC Paris FC 0:2 Clermont Foot Auvergne 63 Clermont Foot
  LB Châteauroux LB Châteauroux 1:1 Grenoble Foot 38 Grenoble
  Valenciennes FC Valenciennes FC 1:1 FC Chamois Niort FC Niort
  FC Sochaux FC Sochaux-Montbéliard 3:1 EA Guingamp Guingamp
  SC Toulon Sporting Club de Toulon 0:1 Stade Lavallois Stade Lavallois
  Sport-Club Lyon Sporting-Club de Lyon 0:0 FC Bastia-Borgo Bastia-Borgo
  SO Cholet SO Cholet 2:1 Le Puy Foot 43 Auvergne Le Puy Foot
  AS Béziers AS Béziers 1:0 US Concarneau Concarneau
  Quevilly-Rouen US Quevilly-Rouen Métropole 0:1 US Avranches US Avranches
  Dunkerque USL Dunkerque 4:1 Pau FC Pau FC
  Bourg-en-Bresse Bourg-en-Bresse Péronnas 01 2:0 FC Villefranche-Beaujolais FC Villefranche
  Red Star FC Red Star FC 0:0 US Créteil-Lusitanos US Créteil
  G. Ajaccio GFC Ajaccio 0:0 US Boulogne US Boulogne
Matchday 14 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 2:0 Enisey Krasnoyarsk Enisey
Matchday 8 U Cluj Universitatea Cluj 4:0 Petrolul Ploiesti Petr. Ploiesti
Matchday 10 Sakhalin Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk 3:2 FK Novosibirsk Novosibirsk
  Chita FK Chita 3:0 Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul
  Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk 1:3 Irtysh Omsk Irtysh Omsk
Matchday 11 KamAZ KamAZ Naberezhnye Chelny 4:0 Lada Togliatti Lada Togliatti
Matchday 7
Roda JC Roda JC Kerkrade 1:3 FC Utrecht U21 Utrecht U21
 
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 1:1 Ajax Amsterdam U21 Ajax U21
  Almere City Almere City FC 2:1 AZ Alkmaar U21 AZ Alkmaar U21
  FC Den Bosch FC Den Bosch 4:0 MVV Maastricht MVV Maastricht
  Telstar SC Telstar 1:2 FC Volendam FC Volendam
  FC Dordrecht FC Dordrecht 2:0 NEC Nijmegen NEC Nijmegen
  De Graafschap De Graafschap Doetinchem 4:0 FC Eindhoven FC Eindhoven
  NAC Breda NAC Breda 2:1 SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
  Vitória SC U23 Vitória de Guimarães SC U23 2:2 FC Famalicão U23 Famalicão U23
  Estoril U23 Estoril Praia U23 1:0 CD Cova da Piedade U23 Cova Piedade 23
  Rio Ave U23 Rio Ave FC U23 1:2 CD Aves U23 Aves U23
Matchday 5 Istanbulspor Istanbulspor 2:2 Balikesirspor Balikesirspor
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 2:1 Adanaspor Adanaspor
Matchday 10 Ahrobiznes V. Ahrobiznes Volochysk 2:1 Avanhard Kramatorsk Avanhard K.
  MFK Metalurh MFK Metalurh Zaporizhyaa 0:2 FK Minaj FK Minaj
Matchday 7 SC Kriens SC Kriens 1:2 Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
  Kraluv Dvur FK Kraluv Dvur 2:0 Loko Vltavin Loko Vltavin
Matchday 9 Otrokovice FC Viktoria Otrokovice 6:1 FC MSA Dolni Benesov Dolni Benesov
  HS Kromeriz SK Hanacka Slavia Kromeriz 0:2 FC Banik Ostrava B FCB Ostrava B
  Vitkovice MFK Vitkovice 4:0 FK Baník Sokolov Baník Sokolov
  FC Vysocina FC Vysocina Jihlava 3:2 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
Matchday 10 Hvidovre IF Hvidovre IF 2:2 HB Köge HB Köge
Matchday 24 Örgryte Örgryte IS 3:2 IK Brage Brage
  Frej IK Frej 1:0 GAIS Göteborg GAIS
Matchday 10 Sindjelic Bg FK Sindjelic Belgrad 2:1 FK Zlatibor Cajetina Zlatibor
  Wigry Suwalki Wigry Suwalki 0:0 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
Matchday 9 Swit N.D.M. Swit Nowy Dwor Mazowiecki 0:1 Sokol Ostroda Sokol Ostroda
  NKP Podhale Podhale Nowy Targ 1:2 Wólczanka Wólka Pelkinska Wólczanka
  KSZO Ostrowiec KSZO Ostrowiec Swietokrzyski 0:0 Siarka Tarnobrzeg Siarka T.
Matchday 20 Dinamo Dinamo Samarqand 0:1 FK Andijon FK Andijon
  Kokand 1912 FK Kokand 1912 1:1 Lokomotiv Tashkent Loko Tashkent
  Surkhon Surkhon Termiz 1:0 FK AGMK Olmaliq AGMG Olmaliq
Matchday 6 Fulham U23 Fulham FC U23 5:4 Reading FC U23 Reading U23
  Brighton U23 Brighton & Hove Albion U23 1:2 Everton FC U23 Everton U23
  Boro U23 Middlesbrough FC U23 3:4 West Ham United U23 West Ham U23
  Leicester U23 Leicester City U23 2:2 Liverpool FC U23 Liverpool U23
  Norwich U23 Norwich City U23 0:2 Stoke City U23 Stoke U23
  Wolves U23 Wolverhampton Wanderers U23 2:2 Arsenal FC U23 Arsenal U23
Matchday 10 Gornik Leczna Gornik Leczna 1:0 Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
Matchday 9 FC Wels FC Wels 1:2 Deutschlandsberger SC Deutschlandsbg.
  Bad Gleichenb. TuS Bad Gleichenberg 9:2 ATSV Stadl-Paura Stadl-Paura
  Vöcklamarkt Union Vöcklamarkt 3:1 WSC Hertha Wels Hertha Wels
  Sturm Graz II SK Sturm Graz II 2:1 USV St. Anna/Aigen St. Anna/Aigen
  FC Gleisdorf 09 FC Gleisdorf 09 3:1 SC Weiz SC Weiz
Matchday 12 W. Burghausen SV Wacker Burghausen 2:0 1.FC Nuremberg II Nuremberg II
Matchday 11 TSV Havelse TSV Havelse 2:3 SV Werder Bremen II W. Bremen II
  Hannover 96 II Hannover 96 II 0:2 BSV Schwarz-Weiß Rehden BSV Rehden
Matchday 9 Berliner AK Berliner AK 07 2:2 FC Energie Cottbus Energie Cottbus
  W. Nordhausen FSV Wacker Nordhausen 1:0 Rot-Weiß Erfurt Rot-Weiß Erfurt
  Babelsberg 03 SV Babelsberg 03 0:4 VSG Altglienicke Altglienicke
Matchday 10 FC 08 Homburg FC 08 Homburg 1:1 FK Pirmasens FK Pirmasens
Matchday 9 B. Gladbach 09 SV Bergisch Gladbach 09 0:3 FC Schalke 04 II Schalke 04 II
 
SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln 0:2 SC Verl SC Verl
  RW Essen Rot-Weiss Essen 4:1 Bonner SC Bonner SC
Matchday 8 Traiskirchen FCM Traiskirchen 0:1 ASK-BSC Bruck/Leitha Bruck/L.
  Rapid Wien II SK Rapid Wien II 1:1 FC Mauerwerk Mauerwerk
  SC Neusiedl/See SC Neusiedl/See 0:3 ASK Ebreichsdorf Ebreichsdorf
  Mattersburg II SV Mattersburg II 2:4 Wiener Sport-Club Wiener SC
  Mannsdorf FC Mannsdorf/Groß-Enzersdorf 4:1 ASV Draßburg Draßburg
  FC Admira II FC Admira Wacker Mödling II 1:1 Team Wiener Linien Wiener Linien
Matchday 10 Bischofshofen SK Bischofshofen 1:3 SV Grödig Grödig
  Saalfelden FC Pinzgau Saalfelden 3:0 SV Wals-Grünau Wals-Grünau
  St. Johann TSV St. Johann 1:0 SV Austria Salzburg A. Salzburg
Matchday 11 FC Kufstein FC Kufstein 1:5 FC Zirl Zirl
  Imst SC Imst 1:0 SV Hall Hall
  Altach Juniors SC Rheindorf Altach Juniors 7:1 SC Austria Lustenau II A. Lustenau II
Matchday 9 FC Helsingör FC Helsingör 5:0 Boldklubben af 1893 B93
Matchday 8 FC Tuggen FC Tuggen 2:0 FC Linth 04 FC Linth 04
  FC Nöttingen FC Nöttingen 0:3 1.CfR Pforzheim 1.CfR Pforzheim
Matchday 9 KSV Baunatal KSV Baunatal 0:4 FSV Fernwald FSV Fernwald
  FV Bad Vilbel FV Bad Vilbel 0:1 SC Viktoria 06 Griesheim Vikt. Griesheim
  RW Hadamar SV Rot-Weiß Hadamar 4:0 VfB Ginsheim VfB Ginsheim
Matchday 13 Eltersdorf SC Eltersdorf 4:1 TSV Großbardorf TSV Großbardorf
  Seligenporten SV Seligenporten 2:1 DJK Gebenbach DJK Gebenbach
Matchday 12 FC Pipinsried FC Pipinsried 3:1 FC Ismaning FC Ismaning
  TSV Landsberg TSV Landsberg 6:0 Schwaben Augsburg Schwaben Augsb.
Matchday 5 SV Breinig SV Breinig 0:1 FC Wegberg-Beeck Wegberg-Beeck
Matchday 7 Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen 1:1 FC Gütersloh FC Gütersloh
Matchday 6 MSV Pampow MSV Pampow 2:0 FC Hansa Rostock II H. Rostock II
  TeBe Berlin Tennis Borussia Berlin 3:0 Blau-Weiß 90 Berlin BW Berlin
  FC Eilenburg FC Eilenburg 2:4 FC Grimma FC Grimma
Matchday 8 FC Oberneuland FC Oberneuland 5:1 SG Aumund-Vegesack SG Aumund-Veg.
  VfL Oldenburg VfL Oldenburg 2:0 TB Uphusen TB Uphusen
Matchday 10 FC Kosice FC Kosice 5:0 MFK Ruzomberok B Ruzomberok B
  Podbrezova FK Zeleziarne Podbrezova 2:1 NFL Partizan Bardejov Bardejov
  FK Poprad FK Poprad 2:0 Slavoj Trebisov Slavoj Trebisov
  MFK Skalica MFK Skalica 2:0 FC Petrzalka FC Petrzalka
Matchday 2 Sparta U19 Sparta Rotterdam U19 3:1 Vitesse Arnhem U19 Vitesse U19
Matchday 6 Gerasdorf SV Gerasdorf/Stammersdorf 1:1 Post SV Wien Post SV Wien
 
Vienna First Vienna FC 2:2 SC Mannswörth Mannswörth
  SV Schwechat SV Schwechat 0:0 SR Donaufeld SR Donaufeld
  Wolfsburg U19 VfL Wolfsburg U19 1:2 Hannover 96 U19 Hannover 96 U19
Matchday 8 Kremser SC Kremser SC 0:1 SC Retz SC Retz
  Mannersdorf ASK Mannersdorf 0:1 USC Rohrbach/Gölsen Rohrbach/G.
  Zwettl SC Zwettl 0:0 SV Langenrohr Langenrohr
  Kottingbrunn ASK Kottingbrunn 2:1 USV Scheiblingkirchen-Warth Scheiblingkir.
  Ardagger SC Union Ardagger 3:0 ASV Schrems Schrems
  Waidhofen/T. SV Waidhofen/Thaya 2:2 SCU Kilb Kilb
  Oberp./Schwarz. FSG Oberpetersdorf/Schwarzenbach 4:3 ASK Horitschon Horitschon
 
SC/ESV Parndorf SC/ESV Parndorf 6:2 ASKÖ Klingenbach Klingenbach
  Bad Sauerbrunn SC Bad Sauerbrunn 2:2 SV Oberwart Oberwart
  Eltendorf SV Eltendorf 2:5 SV Leithaprodersdorf Leithaprodersd.
  St. Florian Union St. Florian 0:0 Union Perg Union Perg
  Donau Linz ASKÖ Donau Linz 2:1 Union Edelweiß Linz Edelweiß
  Mondsee Union Mondsee 0:0 ASK St. Valentin St. Valentin
  Weißkirchen Union Weißkirchen 1:2 ASKÖ Oedt ASKÖ Oedt
  Voitsberg ASK Voitsberg 4:0 SC Liezen Liezen
  Wildon SV Wildon 2:2 SV Lafnitz II Lafnitz II
  DSV Leoben Donawitzer SV Leoben 1:4 USV Mettersdorf Mettersdorf
  Heiligenkreuz TUS Heiligenkreuz am Waasen 3:3 SV Lebring Lebring
  Gnas USV Gnas 5:1 ESV St. Michael ESV St. Michael
  Fürstenfeld SK Fürstenfeld 4:0 FC GamlitzFC Weinland Gamlitz FC Gamlitz
Matchday 9 SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt 2:5 SV Spittal Spittal
  SV Feldkirchen SV Feldkirchen 3:1 Klagenfurter AC 1909 KAC 1909
Matchday 8 Hallwang SV Hallwang 1968 1:2 USC Eugendorf Eugendorf
  Adnet SK Adnet 0:0 TSV Neumarkt Neumarkt
  Bergheim FC Bergheim 0:0 ÖTSU Hallein ÖTSU Hallein
Matchday 7 Signal FC Signal FC Bernex-Confignon 1:1 FC Amical Saint-Prex FC Saint-Prex
  Italien GE CS Italien GE 6:2 FC Sierre FC Sierre
  FC Portalban FC Portalban/Gletterens 0:4 FC Thun U21 Thun U21
  FC Moutier FC Moutier 1:0 FC Tavannes/Tramelan FC Tavannes
Matchday 4 Olympiakos N. Olympiakos Nicosia 2:2 AEK Larnaca AEK Larnaca
Matchday 6 Team BEJUNE U18 Team BEJUNE U18 2:1 FC Sion U18 FC Sion U18
Matchday 20 FC Espoo II FC Espoo II 3:2 Ekenäs IF II Ekenäs IF II
  SexyPöxyt SexyPöxyt 0:2 Helsingin Palloseura HPS
  Tikkurilan Palloseura Tikkurilan Palloseura 3:0 MPS/Atletico Malmi Atletico Malmi
Matchday 1 Al-Nejmeh Al-Nejmeh 1:0 Al-Ansar Al-Ansar
  SS Folgore SS Folgore/Falciano 0:0 La Fiorita 1967 La Fiorita
  Cailungo SP Cailungo 1:0 FC Fiorentino Fiorentino
Matchday 13 Pérez Zeledón Municipal Pérez Zeledón 0:1 Deportivo Saprissa Saprissa
Matchday 24 HAGL Hoang Anh Gia Lai 5:1 Hai Phong FC Hai Phong FC
  Than Quang Ninh Than Quang Ninh FC 1:1 Quang Nam FC Quang Nam FC
  The Cong The Cong FC 2:1 Becamex Binh Duong FC Binh Duong
Matchday 25 HCM City Ho Chi Minh City 12:00 AM Hoang Anh Gia Lai HAGL
  Khanh Hoa BVN Sanna Khanh Hoa Bien Viet Nam FC 12:00 AM Sai Gon FC Sai Gon FC
  Thanh Hoa Thanh Hoa FC 12:00 AM The Cong FC The Cong
Matchday 2 Bruno's Magpies FC Bruno's Magpies 0:6 Europa FC Europa FC
Matchday 4 FC Dilijan FC Dilijan 3:2 ZSKA Erewan ZSKA Erewan
Matchday 6 Purgstall SVg Purgstall 1:0 USC Seitenstetten Seitenstetten
  Wolkersdorf SC Wolkersdorf 0:1 SV Sierndorf Sierndorf
  FC Mistelbach FC Mistelbach 4:2 ASV Vösendorf Vösendorf
  Brunn/Geb. SC Brunn/Gebirge 6:2 SVg Breitenau/Schwarzau SVg Breitenau/Schwarzau
  Eggendorf ASK Eggendorf 2:2 SV Stockerau Stockerau
  Bisamberg 1. FC Bisamberg 0:2 ASK Bad Vöslau Bad Vöslau
Matchday 2 Empoli U19 Empoli Primavera 1:2 Cagliari Primavera Cagliari U19
  Spezia U19 Spezia Primavera 3:0 Cremonese Primavera Cremonese U19
  Verona U19 Hellas Verona Primavera 3:1 SPAL Primavera SPAL U19
  Juve Stabia U19 Juve Stabia Primavera 0:3 Crotone Primavera Crotone U19
Matchday 19 PSIS PSIS Semarang 0:4 Persebaya Surabaya Persebaya
  Persela Persela Lamongan 2:0 Arema FC Arema FC
Matchday 25 CQ Dangdai Lif. Chongqing Dangdai Lifan 1:2 Jiangsu Suning JS Suning
Matchday 4 Mosta FC Mosta FC 1:1 Birkirkara FC Birkirkara FC
Matchday 2 Zebbug Rangers Zebbug Rangers FC 2:1 Swieqi United FC FC Swieqi Utd.
  Mqabba FC Mqabba FC 1:2 Lija Athletic FC Lija Athletic
Matchday 22 Sfintul Gheor. FC Sfintul Gheorghe 3:0 FC Milsami Orhei Milsami Orhei
  FC Petrocub FC Petrocub Sărata-Galbenă 1:0 FC Zimbru Chisinau Zimbru Chisinau
Matchday 4 Tractor Tractor FC 1:0 Gol Gohar Sirjan FC Gol Gohar
  Sh Khodrou Shahr Khodrou FC 0:1 Foolad FC Foolad
  FC Nassaji M. FC Nassaji Mazandaran 2:0 Shahin Bushehr FC Shahin Bushehr
  Pars Jam Pars Jonoubi Jam 3:2 Saipa FC Saipa FC
  Paykan Paykan FC 6:2 Machine Sazi Tabriz Machine Sazi
  Sepahan Sepahan FC 0:0 Naft Masjed Soleyman FC Naft M.I.S F.C.
  Sanat Naft Sanat Naft FC 1:1 Zob Ahan Esfahan Zob Ahan
Matchday 9 Nettelnburg/A. SV Nettelnburg/Allermöhe 0:3 VfL Lohbrügge Lohbrügge
  Oststeinbek Oststeinbeker SV 2:2 TuS Berne TuS Berne
  FC Voran Ohe FC Voran Ohe 4:2 FTSV Altenwerder Altenwerder
Spain U17 Spain U17 5:1 Slovenia U17 Slovenia U17
  Portugal U17 Portugal U17 2:0 Estonia U17 Estonia U17
Matchday 9 Harburger TB Harburger TB 1:2 Eimsbütteler TV Eimsbütteler TV
  TuRa Harksheide TuRa Harksheide 3:1 Niendorfer TSV II Niendorf II
  SC Hansa 11 SC Hansa 11 Hamburg 3:3 SC Nienstedten SC Nienstedten

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Diego Rosa
    Age: 30 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 600 K €
    Fee: Free transfer
    Paysandu Sport Club
     
    Vila Nova Futebol Clube (GO)
  • Juan Lescano
    Age: 26 Years  Argentina
    Position: Centre-Forward
    Market value: 500 K €
    Fee: Free transfer
    Without Club
     
    Enisey Krasnoyarsk
  • Damien Dussaut
    Age: 24 Years  France
    Position: Right-Back
    Market value: 400 K €
    Fee: Free transfer
    Dinamo Bukarest
     
    FC Viitorul
  • Mohcine El Achir
    Age: 29 Years  Morocco
    Position: Centre-Back
    Market value: 400 K €
    Fee: Free transfer
    Olympique Safi
     
    Renaissance Zemamra
  • Josip Ivancic
    Age: 28 Years  Croatia
    Position: Centre-Forward
    Market value: 350 K €
    Fee: Free transfer
    FK Atyrau
     
    CF Chindia Targoviste
  • Peter Vincenti
    Age: 33 Years  Jersey
    Position: Right Midfield
    Market value: 300 K €
    Fee: Loan
    Macclesfield Town
     
    FC Hereford
  • Artem Selyukov
    Age: 21 Years  Russia
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 275 K €
    Fee: Free transfer
    Without Club
     
    Volga Uljanovsk
  • Dimitrios Komesidis
    Age: 31 Years  Greece
    Position: Centre-Back
    Market value: 250 K €
    Fee: Free transfer
    OFI Crete
     
    Enosi Alexandroupolis
  • Agustín González
    Age: 36 Years  Argentina
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 250 K €
    Fee: Free transfer
    Sarmiento de Leones
     
    UD Barbastro
  • Diney Borges
    Age: 24 Years  Cape Verde
    Position: Centre-Back
    Market value: 250 K €
    Fee: Free transfer
    Estoril Praia
     
    FAR Rabat
  • Angelos Piniotis
    Age: 23 Years  Greece
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 200 K €
    Fee: Free transfer
    Diagoras Rodou
     
    Panserraikos
  • Kourosh Maleki
    Age: 28 Years  Iran
    Position: Goalkeeper
    Market value: 175 K €
    Fee: Free transfer
    Sepidrood Rasht FC
     
    Baadraan Tehran
  • Sebastijan Antic
    Age: 27 Years  Croatia
    Position: Centre-Back
    Market value: 150 K €
    Fee: Free transfer
    FK Atyrau
     
    HNK Orijent Rijeka
  • Luka Pasaricek
    Age: 21 Years  Croatia
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 150 K €
    Fee: Free transfer
    HNK Hajduk Split II
     
    NK Dubrava Tim kabel
  • Rafael Fachin
    Age: 23 Years  Brazil
    Position: Goalkeeper
    Market value: 100 K €
    Fee: Free transfer
    Associação Atlética Anapolina (GO)
     
    Unknown
  • Emil Timbur
    Age: 22 Years  Moldova
    Position: Goalkeeper
    Market value: 100 K €
    Fee: Free transfer
    ASU Poli
     
    FC Milsami Orhei
  • Jake Gray
    Age: 23 Years  England
    Position: Central Midfield
    Market value: 100 K €
    Fee: Loan
    Woking FC
     
    Hampton & Richmond Borough
  • Emin Soguk
    Age: 22 Years  Turkey
    Position: Mittelfeld
    Market value: 50 K €
    Fee: Free transfer
    Ergene Velimese Spor
     
    Cengelköy SK
  • Júnior Timbó
    Age: 28 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 50 K €
    Fee: Free transfer
    Associação Desportiva Confiança (SE)
     
    Busaiteen Club
  • Bartu Umut
    Age: 25 Years  Turkey
    Position: Centre-Forward
    Market value: 25 K €
    Fee: Free transfer
    Karsiyaka
     
    Salihli Belediye Spor
  • Feyyaz Alis
    Age: 27 Years  Turkey
    Position: Centre-Back
    Market value: 25 K €
    Fee: Free transfer
    Alibeyköyspor
     
    Salihli Belediye Spor
  • Naci Bayraktaroglu
    Age: 26 Years  Turkey
    Position: Centre-Back
    Market value: 25 K €
    Fee: Free transfer
    Nevsehir Belediye Spor
     
    Icel Idmanyurdu Spor
  • Kazim Kopuz
    Age: 22 Years  Turkey
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 25 K €
    Fee: Free transfer
    Caykur Rizespor
     
    12 Bingöl Spor
  • Salvatore Manganaro
    Age: 36 Years  Italy
    Position: Left-Back
    Market value: 25 K €
    Fee: Free transfer
    Bocale Calcio 1983
     
    Roccella
  • Tsz-Him Wong
    Age: 29 Years  Hongkong
    Position: Goalkeeper
    Market value: 25 K €
    Fee: Free transfer
    Hong Kong Rangers
     
    Citizen AA
  • Sefik Can Erel
    Age: 22 Years  Turkey
    Position: Central Midfield
    Market value: 25 K €
    Fee: Free transfer
    Gebzespor
     
    Bartinspor
  • Fatih Cakir
    Age: 29 Years  Turkey
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Fatsa Belediyespor
     
    Zaferspor
  • Gökhan Demir
    Age: 34 Years  Turkey
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Silivrispor
     
    Hendek Spor
  • Koray Öztürk
    Age: 32 Years  Turkey
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Bursa Yildirim Spor
     
    Gülbahcespor
  • Dalibor Zunic
    Age: 20 Years  Serbia
    Position: Right-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    FC Basel 1893 U21
     
    SC YF Juventus Zürich
  • Debola Ogunseye
    Age: 31 Years  Nigeria
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Genclik Gücü TSK
     
    Binatli YSK
  • Eray Topcuoglu
    Age: 31 Years  Turkey
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Zaferspor
     
    Keciören Belediyesi Baglum Spor
  • Azmi Polat
    Age: 36 Years  Turkey
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Gülbahcespor
     
    Corlu Spor 1947
  • Kemal Hastürk
    Age: 37 Years  Turkey
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Inegölspor
     
    Gülbahcespor
  • Mustafa Cevret
    Age: 29 Years  Turkey
    Position: Second Striker
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Alibeyköyspor
     
    Eskisehir Yunusemre Spor
  • Bilal Isak
    Age: 31 Years  Turkey
    Position: Defensive Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Bursa Yildirim Spor
     
    Zaferspor
  • Erdal Alici
    Age: 23 Years  Turkey
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Belediye Kütahyaspor
     
    Sökespor
  • Mehmet Sait Ulucan
    Age: 32 Years  Turkey
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    1926 Polatli Belediye Spor
     
    Keciören Belediyesi Baglum Spor
  • Ferhat Güclü
    Age: 32 Years  Turkey
    Position: Left Winger
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Aksehir Spor 2008
     
    Keciören Belediyesi Baglum Spor
  • Gökhan Ünver
    Age: 34 Years  Austria
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Payasspor
     
    Hendek Spor
  • Serdar Sudun
    Age: 30 Years  Turkey
    Position: Defensive Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Kepez Belediyespor
     
    Cubukspor
  • Samet Hasan Yildiran
    Age: 27 Years  Turkey
    Position: Left Winger
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Ayvalikgücü Belediye Spor
     
    Bagcilar Spor Kulübü
  • Baris Kasaroglu
    Age: 28 Years  Turkey
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Edirnespor
     
    Ortaköy
  • Zahid Kaya
    Age: 24 Years  Turkey
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Izmirspor
     
    Torbalispor
  • Batuhan Otyildiz
    Age: 28 Years  Turkey
    Position: Right-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Torbalispor
     
    Corlu Spor 1947
  • Alihan Can
    Age: 24 Years  Turkey
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Yesilköy
     
    Avcilar Belediye Genclik Ve Spor
  • Oguz Hösük
    Age: 25 Years  Turkey
    Position: Defensive Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Araban Belediye Spor
     
    Karadeniz Eregli Belediye Spor
  • Onur Uglu
    Age: 24 Years  Turkey
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Kepez Belediyespor
     
    Alibeyköyspor
  • Fatih Sercan Ekinci
    Age: 29 Years  Turkey
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Bartinspor
     
    Cengelköy SK
  • Fatih Bolat
    Age: 25 Years  Turkey
    Position: Right Winger
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Arakli 1961 Spor
     
    Bitlis Özgüzelderespor