For using this site, please activate JavaScript.

Matches Aug 24, 2019

Matchday 5 Meiendorfer SV Meiendorfer SV 0:3 TSV Sasel TSV Sasel
Matchday 2
FC Augsburg FC Augsburg 1:1 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 3:2 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 1:3 SC Freiburg SC Freiburg
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 1:3 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 1:3 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 0:3 Bayern Munich Bayern Munich
Matchday 4
VfL Bochum VfL Bochum 3:3 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
 
Hannover 96 Hannover 96 1:1 SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
 
Jahn Regensburg SSV Jahn Regensburg 1:3 Arminia Bielefeld Arm. Bielefeld
Matchday 6
FC Bayern II FC Bayern Munich II 2:2 Chemnitzer FC Chemnitzer FC
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 5:2 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
 
SV Meppen SV Meppen 3:0 FC Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
 
Preußen Münster Preußen Münster 1:1 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
 
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 0:3 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 5:1 TSV 1860 Munich 1860 Munich
Matchday 3
Norwich Norwich City 2:3 Chelsea FC Chelsea
  Watford Watford FC 1:3 West Ham United West Ham
  Sheffield Utd. Sheffield United 1:2 Leicester City Leicester
  Brighton Brighton & Hove Albion 0:2 Southampton FC Southampton
 
Man Utd Manchester United 1:2 Crystal Palace Crystal Palace
 
Liverpool Liverpool FC 3:1 Arsenal FC Arsenal
Matchday 2 CA Osasuna CA Osasuna 0:0 SD Eibar SD Eibar
 
Real Madrid Real Madrid 1:1 Real Valladolid CF Real Valladolid
  Getafe Getafe CF 1:1 Athletic Bilbao Athletic
  Celta de Vigo Celta de Vigo 1:0 Valencia CF Valencia
Matchday 1 Parma Parma Calcio 1913 0:1 Juventus FC Juventus
  Fiorentina ACF Fiorentina 3:4 SSC Napoli SSC Napoli
Matchday 3 Dijon FCO Dijon 0:2 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  SCO Angers SCO Angers 3:0 FC Metz FC Metz
  Stade Brest 29 Stade Brest 29 1:0 Stade Reims Reims
  SC Amiens SC Amiens 1:2 FC Nantes FC Nantes
Matchday 5
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 5:2 SC Rheindorf Altach SCR Altach
 
SV Mattersburg SV Mattersburg 0:1 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
Rapid Vienna Rapid Vienna 1:2 LASK LASK
Matchday 7 Tambov FK Tambov 0:2 Dinamo Moscow Dinamo Moscow
  Ufa FK Ufa 1:0 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Krasnodar FK Krasnodar 1:1 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  Krasnodar II FK Krasnodar II 1:2 Lokomotiv Moscow II Loko Moscow II
  CSKA Moscow II CSKA Moscow II 1:0 Akhmat Grozny II Akhmat II
  Arsenal Tula II Arsenal Tula II 2:1 FK Orenburg II Orenburg II
  KS Samara II Krylya Sovetov Samara II 4:1 Spartak Moskow II Spartak II
  Rostov II FK Rostov II 0:0 Rubin Kazan II Rubin Kazan II
  Ac. Clinceni Academica Clinceni 1:1 Sepsi Sf. Gheorghe Sepsi Sf. Gh.
  CFR Cluj CFR Cluj 4:1 FC Botosani FC Botosani
Matchday 5
NE Xamax Neuchâtel Xamax FCS 0:3 FC Basel 1893 FC Basel
 
BSC Young Boys BSC Young Boys 4:0 FC Zürich FC Zürich
Matchday 4 Willem II Willem II Tilburg 2:1 FC Emmen FC Emmen
  Heracles Almelo Heracles Almelo 1:1 Vitesse Arnhem Vitesse
  Heerenveen SC Heerenveen 0:0 FC Twente Enschede FC Twente
Matchday 2 Bursaspor U19 Bursaspor U19 2:1 Altinordu FK U19 Altinordu U19
  Galatasaray U19 Galatasaray SK U19 2:0 Konyaspor U19 Konyaspor U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 2:3 Göztepe U19 Göztepe U19
  Ankaragücü U19 MKE Ankaragücü U19 1:1 Kayserispor U19 Kayserispor U19
  Antalyaspor U19 Antalyaspor U19 2:1 Osmanlispor FK U19 Osmanlispor U19
  Alanyaspor U19 Alanyaspor U19 4:2 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19
  Basaksehir U19 Istanbul Basaksehir FK U19 2:3 Fenerbahce SK U19 Fenerbahce U19
  Boluspor U19 Boluspor U19 1:1 Sivasspor U19 Sivasspor U19
  Ankaragücü MKE Ankaragücü 1:1 Kayserispor Kayserispor
  Alanyaspor Alanyaspor 4:1 Kasimpasa Kasimpasa
  Basaksehir Istanbul Basaksehir FK 1:2 Fenerbahce SK Fenerbahce
Matchday 3 Benfica SL Benfica 0:2 FC Porto FC Porto
  Boavista Boavista Porto FC 1:1 FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
  Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 1:3 Motherwell FC Motherwell FC
  Hibernian FC Hibernian FC 2:2 St. Johnstone FC St. Johnstone
  Kilmarnock FC Kilmarnock FC 0:0 Aberdeen FC Aberdeen FC
  Ross County Ross County FC 1:4 Livingston FC Livingston FC
Matchday 5 Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 0:3 Vorskla Poltava Vorskla
  FK Oleksandria FK Oleksandria 0:3 Desna Chernihiv Desna
  Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 1:1 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
Matchday 1 PAS Lamia PAS Lamia 1964 1:1 Panathinaikos Athens Panathinaikos
  Aris Saloniki Aris Thessaloniki 1:1 OFI Crete OFI Crete
  Olympiacos Olympiacos Piraeus 1:0 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
  UR Namur FLV Union Namur Fosses-la-Ville 3:2 RE Acren-Lessines RE Acren
  RE Durbuy Royale Entente Durbuy 1:1 RRC Hamoir RRC Hamoir
Matchday 5 RSC Charleroi RSC Charleroi 6:00 PM Club Brugge KV Club Brugge
  Cercle Brugge Cercle Brugge 1:0 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
  Sint-Truiden Sint-Truidense VV 0:0 SV Zulte Waregem Zulte Waregem
  KV Oostende KV Oostende 2:1 KV Mechelen KV Mechelen
Matchday 7 FC Zlin FC FASTAV Zlin 1:4 MFK Karvina MFK Karvina
  1.FK Pribram 1.FK Pribram 4:0 FK Jablonec FK Jablonec
  Slavia Prague SK Slavia Prague 4:0 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
Matchday 19 Rosenborg BK Rosenborg BK 3:2 Stabæk Fotball Stabæk
Matchday 21 Sirius IK Sirius 3:4 Örebro SK Örebro SK
Matchday 6 Rad FK Rad 2:0 FK Macva Sabac Macva
  Proleter FK Proleter Novi Sad 0:1 FK Vojvodina Novi Sad Vojvodina
  Vozdovac FK Vozdovac 2:0 FK Mladost Lucani Mladost
  Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 2:2 FK Napredak Krusevac Napredak
  Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 1:1 NK Varazdin NK Varazdin
  Inter Zapresic NK Inter Zapresic 1:2 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
Matchday 21 FC Honka FC Honka 0:1 HJK Helsinki HJK Helsinki
  KuPS Kuopion Palloseura 5:0 Vaasan Palloseura VPS
Matchday 16 JPS Jyväskylän Seudun Palloseura 0:1 SC Riverball SC Riverball
Matchday 6 Cracovia Kraków Cracovia Kraków 3:1 Arka Gdynia Arka Gdynia
  Lechia Gdansk Lechia Gdansk 1:1 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
  Rakow Rakow Czestochowa 2:3 Lech Poznan Lech Poznan
Matchday 7 Botev Plovdiv Botev Plovdiv 2:1 FK Vitosha Bistritsa Vitosha
  Levski Sofia Levski Sofia 1:0 Lokomotiv Plovdiv Lok. Plovdiv
  NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 1:1 NS Mura NS Mura
Matchday 4 Kisvárda Kisvárda FC 2:0 Újpest FC Újpest FC
  Paksi FC Paksi FC 0:2 MOL Fehérvár FC Fehérvár
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 0:3 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Kaposvár Kaposvári Rákóczi FC 0:4 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Honvéd Budapest Honvéd FC 2:3 Debreceni VSC Debrecen
Matchday 6 FK Pohronie FK Pohronie 0:4 AS Trencin AS Trencin
  Michalovce MFK Zemplin Michalovce 1:1 SKF Sered SKF Sered
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 0:1 Spartak Trnava Spartak Trnava
Matchday 2 SV Falkensee/F. SV Falkensee/Finkenkrug 2:4 Eintracht Miersdorf/Zeuthen Miersdorf/Zeut.
  MSV Neuruppin MSV 1919 Neuruppin 0:0 TuS Sachsenhausen Sachsenhausen
  E'hüttenstadt FC Eisenhüttenstadt 1:2 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  Werderaner FC Werderaner FC Viktoria 1920 5:0 1.FC Frankfurt (Oder) 1.FC Frankfurt
  Einheit Bernau TSG Einheit Bernau 2:8 RSV Eintracht 1949 Eintr. Teltow
  Oranienburg Oranienburger FC Eintracht 3:2 Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
  Petershagen-E. Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf 3:0 SV Grün-Weiß Lübben GW Lübben
Matchday 8 Jahn Forchheim SpVgg Jahn Forchheim 0:3 ASV Vach ASV Vach
  FSV Erlangen-B. FSV Erlangen-Bruck 3:3 SC Großschwarzenlohe SC Groß'lohe
  1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf 3:3 TG Höchberg TG Höchberg
  Frohnlach VfL Frohnlach 3:3 1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt
  TSV Lengfeld TSV Lengfeld (Bay.) 0:4 SV Vatanspor Aschaffenburg SVV Aschaffenb.
  FC Lichtenfels 1.FC Lichtenfels 2:6 FT Schweinfurt FT Schweinfurt
  Schwebenried DJK Schwebenried 2:2 SV Friesen SV Friesen
  TuS Röllbach TuS Röllbach 1:1 SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf
  Kleinrinderfeld TSV Kleinrinderfeld 3:1 FC Coburg FC Coburg
  E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 2:1 TSV Kastl TSV Kastl
  SB Rosenheim Sportbund DJK Rosenheim 6:3 FC Unterföhring FC Unterföhring
  St. Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 0:1 SV Erlbach SV Erlbach
  SE Freising SC Eintracht Freising 3:1 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen 1:2 VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos
Matchday 2 OSC Bremerhaven OSC Bremerhaven 1:2 FC Huchting FC Huchting
  VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen 5:0 TSV Melchiorshausen Melchiorshausen
  TuRa Bremen TuRa Bremen 1:3 DJK Germania Blumenthal DJK Blumenthal
Matchday 5 TSV Pansdorf TSV Pansdorf 1:0 Büchen-Siebeneichener SV Büchen-Sieben.
  FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 4:1 TuS Hartenholm TuS Hartenholm
  SVT Neumünster SVT Neumünster 3:0 SG Neustrand SG Neustrand
Matchday 1 SC Rheinbach SC Rheinbach 2:3 VfL Alfter VfL Alfter
  SW Düren Schwarz-Weiß Düren 5:2 Sportfreunde Düren SF Düren
Matchday 6 Halberg Brebach SC Halberg Brebach 2:0 SV Saar 05 Saarbrücken SV Saar 05
  SF Köllerbach SF Köllerbach 2:4 FC 08 Homburg II FC Homburg II
  1.FC Reimsbach 1.FC Reimsbach 4:0 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  FSV Jägersburg FSV Jägersburg 4:1 SpVgg Quierschied Quierschied
Matchday 5 TSV Altenholz TSV Altenholz 4:0 TSV Friedrichsberg-Busdorf Friedrichsberg
  Osterrönfeld Osterrönfelder TSV 0:0 TSV Rantrum TSV Rantrum
  MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt 2:5 TSV Kronshagen TSV Kronshagen
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 2:0 Gettorfer SC Gettorfer SC
  BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel 3:3 FC Reher/Puls FC Reher/Puls
  Hohenwestedt MTSV Hohenwestedt 3:3 TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
Matchday 4 TuS Sulingen TuS Sulingen 2:2 SC Hemmingen/Westerfeld SC Hemmingen/W.
  Wildeshausen VfL Wildeshausen 3:1 SV Union Lohne SV Union Lohne
  SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 5:3 SV Mehring (Rhld.) SV Mehring
  TSV Emmelshsn. TSV Emmelshausen 2:2 SG Eintracht Mendig-Bell SG Mendig
  SV Windhagen SV Eintracht Windhagen 1:4 TuS Mayen TuS Mayen
Matchday 2 Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 0:0 FC Blau-Weiß Leipzig BW Leipzig
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 0:3 SG Taucha 99 SG Taucha 99
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 0:2 LSV Neustadt/Spree Neustadt/Spree
  Budissa Bautzen Budissa Bautzen 5:0 SG Motor Wilsdruff Motor Wilsdruff
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 0:2 VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 4:0 FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
Matchday 3 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar 1:2 FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 1:0 SV Schott Jena Schott Jena
  E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 1:1 FC An der Fahner Höhe FC Fahner Höhe
  Frankenhausen SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen 2:2 1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg
  G. Westvororte TSV Gera Westvororte 2:3 BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera
  Fort. Biesdorf VfB Fortuna Biesdorf 0:1 Berlin United Berlin United
  SV Empor Berlin SV Empor Berlin 0:0 Frohnauer SC Frohnauer SC
Matchday 4 TSG Tübingen TSG Tübingen 3:3 TSV Essingen TSV Essingen
  SV Fellbach SV Fellbach 1:2 SKV Rutesheim SKV Rutesheim
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 2:1 TSV Berg TSV Berg
  FC Wangen 05 FC Wangen 05 2:1 VfB Neckarrems VfB Neckarrems
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 3:1 1.FC Normannia Gmünd Normannia Gmünd
  FSV Hollenbach FSV Hollenbach 4:0 VfL Pfullingen VfL Pfullingen
  L-Echterdingen Calcio Leinfelden-Echterdingen 1:1 TSG Backnang TSG Backnang
  Hofherrnweiler TSG Hofherrnweiler 0:1 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen
Matchday 6 SC Willingen SC Willingen 2:1 CSC 03 Kassel CSC 03 Kassel
  Türkgücü KS Türkgücü Kassel 2:1 Melsunger FV Melsunger FV
Matchday 5 Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 5:1 VfB Ginsheim II VfB Ginsheim II
Matchday 3 FCM Schwerin FC Mecklenburg Schwerin 1:0 Grimmener SV Grimmener SV
  TSV Bützow TSV Bützow 3:4 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
  Güstrower SC Güstrower SC 09 4:2 1.FC Neubrandenburg 04 Neubrandenburg
  Penzliner SV Penzliner SV 2:2 SV Pastow SV Pastow
  SV 90 Görmin SV 90 Görmin 1:3 FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
  SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 3:0 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  Blau-Weiß Dölau SV Blau-Weiß Dölau 1:0 SV Eintracht Elster Eintr. Elster
  Fort. Magdeburg Fortuna Magdeburg 1:2 SV 1890 Westerhausen SV Westerhausen
Matchday 4 Waldalgesheim SV Alemannia Waldalgesheim 2:0 FC Basara Mainz Basara Mainz
  SV Morlautern SV Morlautern 5:0 ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim
  TuS Rüssingen TuS Rüssingen 5:2 Eintracht Bad Kreuznach Bad Kreuznach
Matchday 3 SpVgg Vreden SpVgg Vreden 2:0 SC Roland Beckum SC Roland
Matchday 16 Atlético-MG Clube Atlético Mineiro 0:1 Esporte Clube Bahia EC Bahia
  Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 2:1 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
Matchday 11 Juan Aurich Club Juan Aurich 2:1 Sport Loreto Sport Loreto
Matchday 6 Tiburones Rojos Tiburones Rojos de Veracruz 1:2 Atlético de San Luis San Luis
  Morelia Monarcas Morelia 2:0 UNAM Pumas UNAM Pumas
  Santos Laguna Santos Laguna 2:1 CF Monterrey Monterrey
Matchday 25 Orlando City SC Orlando City SC 0:1 Atlanta United FC Atlanta United
  Timbers Portland Timbers 1:2 Seattle Sounders FC Sounders FC
Matchday 8 Deportivo Pasto Asociación Deportivo Pasto 2:0 AD Union Magdalena Union Magdalena
Matchday 24 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 1:1 FC Tokyo FC Tokyo
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 1:5 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
  Vegalta Sendai Vegalta Sendai 1:1 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Júbilo Iwata Júbilo Iwata 0:2 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
  Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 2:2 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 0:0 Oita Trinita Oita Trinita
Matchday 29 Mito HollyHock Mito HollyHock 1:2 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 0:3 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Yokohama FC Yokohama FC 5:1 Kagoshima United Kagoshima Utd.
  Albirex Niigata Albirex Niigata 2:3 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 1:1 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 0:4 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 6:1 FC Ryukyu FC Ryukyu
  Monte. Yamagata Montedio Yamagata 2:0 Tochigi SC Tochigi SC
Matchday 18 Sony Sendai Sony Sendai 4:1 Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki RKD Ryugasaki
  Honda FC Honda FC 5:1 Nara Club Nara Club
Matchday 1 Al-Fateh Al-Fateh 1:2 Al-Shabab Riyadh Shabab
  Faisaly Al-Faisaly Harmah 0:0 Al-Feiha FC Al-Feiha
  Al-Wahda Al-Wahda Mekka 0:2 Al-Ettifaq Al-Ettifaq
Matchday 18 ÍA Akranes ÍA Akranes 2:1 ÍBV Vestmannaeyjar ÍBV
  Thór Thór Akureyri 1:1 Leiknir Reykjavík Leiknir
  Njardvik UMF Njardvik 2:1 ÍF Magni Grenivík Magni
Matchday 4 Atlante CF Atlante 2:2 Potros UAEM Potros UAEM
  Min. Zacatecas Mineros de Zacatecas 0:1 Celaya FC Celaya
  Correcaminos Correcaminos de la UAT 2:2 Loros de la Universidad de Colima Loros
Matchday 1 KF Vllaznia KF Vllaznia 1:0 KF Laçi KF Laçi
  KF Tirana KF Tirana 3:0 FC Luftëtari FC Luftëtari
  KF Teuta KF Teuta 0:0 FK Bylis Ballsh FK Bylis Ballsh
  KF Skënderbeu KF Skënderbeu 1:0 Flamurtari FC Flamurtari FC
Matchday 4 S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 2:1 FK Velez Mostar U19 V. Mostar U19
  Slavija S. U19 FK Slavija Sarajevo U19 0:0 FK Rudar Prijedor U19 Prijedor U19
Matchday 6 Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 3:0 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
  Celik Zenica NK Celik Zenica 0:0 FK Tuzla City FK Tuzla City
  FK Sarajevo FK Sarajevo 2:1 FK Velez Mostar Velez Mostar
  Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 1:0 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 3:3 FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
  Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 4:0 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  Metropolitanos Metropolitanos FC 3:0 Zulia FC Zulia FC
  LALA FC AC LALA FC 0:2 Portuguesa FC Portuguesa FC
Matchday 3 HNK Capljina HNK Capljina 1:0 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
  FK Gorazde FK Gorazde 3:0 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  Slaven Zivinice NK Slaven Zivinice 3:0 HNK Orasje HNK Orasje
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 2:1 FK Buducnost Banovici FK Buducnost
  Travnik NK Travnik 2:2 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 5:0 NK Metalleghe BSI NK Metalleghe
  FK Igman FK Igman Konjic 0:1 FK Olimpik Sarajevo Olimp. Sarajevo
Matchday 21 FC Stumbras FC Stumbras Kaunas 0:3 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
Matchday 19 Vitebsk FK Vitebsk 0:0 Neman Grodno Neman Grodno
  Dynamo Brest Dynamo Brest 6:2 Energetik-BGU Minsk Energetik-BGU
Matchday 2 ASO Chlef ASO Chlef 0:0 NA Hussein Dey NA Hussein Dey
  USM Bel Abbès USM Bel Abbès 1:3 CA Bordj Bou Arreridj CABB Arreridj
  ES Sétif ES Sétif 1:1 MC Oran MC Oran
Matchday 3 Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 1:0 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 2:0 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 4:0 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 2:1 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
Matchday 1 US Tataouine US Tataouine 0:1 Esperance Tunis Esperance
  Club Africain Club Africain Tunis 3:0 Stade Tunisien Stade Tunisien
  JS Kairouan JS Kairouanaise 1:2 AS Soliman AS Soliman
Third Round SC ReUnited SC ReUnited 5:2 NPM Silmet NPM Silmet
Matchday 25 Chikhura Chikhura Sachkhere 3:2 FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
  FC Dila FC Dila Gori 2:2 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
Matchday 27 Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors FC 1:1 Seongnam FC Seongnam FC
  Ulsan Ulsan Hyundai 5:1 Sangju Sangmu FC Sangju Sangmu
  Daegu FC Daegu FC 3:1 Gangwon FC Gangwon FC
Matchday 5 ND Gorica ND Gorica 3:3 NK Roltek Dob NK Dob
  NK Nafta 1903 NK Nafta 1903 2:1 NK Drava Dakinda Ptuj Drava Ptuj
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 0:1 FC Koper FC Koper
  NK Fuzinar NK Fuzinar 0:2 NK Radomlje NK Radomlje
  Beltinci ND Beltinci 3:0 NK Dravograd NK Dravograd
  NK Dekani NK Dekani 3:1 NK Rogaska NK Rogaska
Matchday 25 Pittsburgh Pittsburgh Riverhounds SC 1:0 Loudoun United FC Loudoun United
  Phoenix Rising Phoenix Rising FC 2:1 Sacramento Republic FC Sacramento FC
  Ottawa Fury Ottawa Fury FC 2:1 Saint Louis FC St. Louis FC
  Louisville City Louisville City FC 1:0 North Carolina FC North Carolina
  Hartford Hartford Athletic 3:2 Atlanta United 2 ATL UTD 2
Matchday 19 Gyeongju KHNP Gyeongju KHNP FC 0:0 Gimhae City FC Gimhae City
Matchday 25 Bucheon FC Bucheon FC 1995 0:3 Jeonnam Dragons FC Jeonnam Dragons
  Seoul E-Land Seoul E-Land FC 1:3 Ansan Greeners FC Ansan Greeners
Matchday 4 Peterhead FC Peterhead FC 1:0 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
  Raith Rovers Raith Rovers FC 3:0 Montrose FC Montrose
  Clyde FC Clyde FC 1:0 Falkirk FC Falkirk FC
  Dumbarton FC Dumbarton FC 3:1 Stranraer FC Stranraer
  East Fife East Fife FC 4:1 Airdrieonians FC Airdrieonians
Matchday 1 DVS '33 DVS '33 Ermelo 1:0 VV SteDoCo SteDoCo
  Hoek HSV Hoek 1:0 FC Lisse FC Lisse
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 0:1 Odin '59 Heemskerk Odin '59
  Almere City U21 Almere City FC U21 6:0 ONS Sneek ONS Sneek
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 3:2 BVV Barendrecht Barendrecht
  Harkemase Boys Harkemase Boys 2:0 VVOG Harderwijk VVOG
  Ter Leede VV Ter Leede 2:0 VVSB Noordwijkerhout VVSB
  DOVO VV DOVO Veenendaal 2:3 VV Goes VV Goes
Matchday 18 Atlético-GO AC Goianiense (GO) 0:0 Grêmio Esportivo Brasil (RS) Brasil-RS
  Cuiabá-MT Cuiabá Esporte Clube (MT) 2:0 Botafogo Futebol Clube (SP) Botafogo FC
  Paraná Paraná Clube 0:0 Criciúma Esporte Clube Criciúma EC
  Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 2:4 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
  EC Vitória Esporte Clube Vitória 0:0 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 1:1 Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
Matchday 1 VV Gemert VV Gemert 2:4 SV Oss '20 SV Oss '20
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 3:0 VV UNA Veldhoven VV UNA
Matchday 5 FC Dornbirn FC Dornbirn 6:1 SV Kapfenberg SV Kapfenberg
  Derby Derby County 1:1 West Bromwich Albion West Brom
  Preston NE Preston North End 2:1 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Charlton Charlton Athletic 1:0 Brentford FC Brentford
  Barnsley FC Barnsley FC 1:3 Luton Town Luton
  Hull City Hull City 1:3 Bristol City Bristol City
  Fulham Fulham FC 1:2 Nottingham Forest Nottm Forest
  Stoke City Stoke City 0:3 Leeds United Leeds
  Middlesbrough Middlesbrough FC 1:1 Millwall FC Millwall
  Huddersfield Huddersfield Town 0:2 Reading FC Reading
 
QPR Queens Park Rangers 3:1 Wigan Athletic Wigan
  Blackburn Blackburn Rovers 0:0 Cardiff City Cardiff
Matchday 4 Queen's Park Queen's Park FC 0:0 Elgin City FC Elgin City
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 1:3 Edinburgh City FC Edinburgh City
  Stirling Stirling Albion FC 1:2 Cove Rangers FC Cove Rangers
  Albion Rovers Albion Rovers FC 0:1 Brechin City FC Brechin City
  Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 3:1 Annan Athletic FC Annan Athletic
Fifth Round Beerschot V.A. K. Beerschot V.A. 6:1 SC Dikkelvenne Dikkelvenne
  Dessel Sport KFC Dessel Sport 3:1 Royal Excelsior Virton RE Virton
  RFC Seraing RFC Seraing 1:0 KSV Roeselare KSV Roeselare
  CS Onhaye CS Onhaye 0:1 SC Eendracht Aalst Eendracht Aalst
  KFC Mandel Utd. KFC Mandel United 1:0 AET FC Gullegem FC Gullegem
  UR La Louvière UR La Louvière Centre 1:2 KVC Westerlo KVC Westerlo
  KSK Heist KSK Heist 0:4 KSC Lokeren KSC Lokeren
  Lommel SK Lommel SK 4:0 KSV Temse KSV Temse
First Round Tilykratis Tilykratis Lefkadas 3:1 AO Sellanon AO Sellanon
Matchday 2 Rafaela Atlético de Rafaela 1:2 Club Atlético Tigre Tigre
  CA Temperley Club Atlético Temperley 1:1 Nueva Chicago Nueva Chicago
  Atlanta Club Atlético Atlanta 1:0 Club Atlético Mitre CA Mitre
  CD Morón CD Morón 1:0 Club Social y Atlético Guillermo Brown Guillermo Brown
  Barracas C. Club Atlético Barracas Central 2:2 CA Alvarado CA Alvarado
  San Martín Club Atlético San Martín (SJ) 0:1 CA Estudiantes (Buenos Aires) CA Estudiantes
  Gimnasia (J) Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) 2:1 Club Atlético Chacarita Juniors Chacarita Jrs
  Jeunesse Canach FC Jeunesse Canach 1:2 Swift Hesperange Hesperange
Matchday 6 River Plate Atletico River Plate Montevideo 1:0 CA Peñarol Peñarol
  Boston River Club Atlético Boston River 1:1 Club Atlético Progreso Progreso
  Plaza Colonia Club Plaza Colonia 3:1 Cerro Largo FC Cerro Largo
  Racing Club Racing Club de Montevideo 2:2 Montevideo Wanderers Wanderers
Matchday 25 Kalju Nömme Nomme Kalju FC 2:1 FCI Levadia FCI Levadia
  JK Trans Narva JK Trans Narva 0:1 FC Flora Tallinn FC Flora
Matchday 4 FBC Melgar FBC Melgar 2:1 Real Garcilaso Garcilaso
  Binacional Deportivo Binacional 2:1 Ayacucho FC Ayacucho FC
Round of 16 Glengad United Glengad United F.C. 0:2 Waterford FC Waterford FC
  Sligo Rovers Sligo Rovers 6:2 Limerick FC Limerick FC
Matchday 26 Buriram Utd. Buriram United 1:1 Sukhothai FC Sukhothai FC
  Trat FC Trat FC 0:0 PTT Rayong PTT Rayong
  Bangkok Utd. True Bangkok United 2:0 Port FC Port FC
  PT Prachuap FC PT Prachuap FC 2:0 Samut Prakan City Samut Prakan C.
Matchday 5 Doncaster Doncaster Rovers 2:1 Lincoln City Lincoln City
  Bristol Rovers Bristol Rovers 3:1 Oxford United Oxford United
  Shrewsbury Shrewsbury Town 0:0 Burton Albion Burton Albion
  Bolton Bolton Wanderers 0:5 Ipswich Town Ipswich
  MK Dons Milton Keynes Dons 0:4 Peterborough United Peterborough
  Coventry Coventry City 1:0 Gillingham FC Gillingham FC
  Fleetwood Fleetwood Town 2:0 Accrington Stanley Accrington
  Rochdale Rochdale AFC 0:0 Blackpool FC Blackpool
  Wycombe Wycombe Wanderers 4:3 Southend United Southend United
  Sunderland Sunderland AFC 3:1 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Cambridge Utd. Cambridge United 1:2 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Leyton Orient Leyton Orient 2:3 Crawley Town Crawley Town
  Plymouth Plymouth Argyle 3:0 Walsall FC Walsall
  Carlisle United Carlisle United 2:2 Salford City Salford
  Macclesfield Macclesfield Town 1:0 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Cheltenham Town Cheltenham Town 2:2 Swindon Town Swindon Town
  Mansfield Town Mansfield Town 0:0 Stevenage FC Stevenage
  Colchester Utd. Colchester United 1:0 Northampton Town Northampt. Town
  Morecambe FC Morecambe FC 2:3 Exeter City Exeter City
  Bradford Bradford City 0:1 Forest Green Rovers Forest Green
  Grimsby Town Grimsby Town 5:2 Port Vale FC Port Vale
  Newport County Newport County 1:0 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
Matchday 6 Bromley Bromley FC 1:0 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Sutton Utd Sutton United 1:2 Dover Athletic Dover Athletic
  Woking FC Woking FC 2:0 Solihull Moors Solihull Moors
  Ebbsfleet Utd Ebbsfleet United 2:2 Notts County Notts County
  Wrexham Wrexham AFC 1:1 Barnet FC Barnet
  Eastleigh FC Eastleigh FC 1:1 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  Chorley FC Chorley FC 0:0 Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Harrogate Town Harrogate Town 2:1 Stockport County Stockport
  Chesterfield FC Chesterfield FC 2:2 Barrow AFC Barrow
  Halifax Town FC Halifax Town 4:1 AFC Fylde Fylde
  Yeovil Town Yeovil Town 1:2 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Torquay United Torquay United FC 0:0 Aldershot Town Aldershot Town
Matchday 4 Crusaders Crusaders FC 2:2 Larne FC Larne FC
  Dungannon Dungannon Swifts 2:1 Glenavon FC Glenavon
  Ballymena Ballymena United 1:2 Glentoran FC Glentoran
  Carrick Rangers Carrick Rangers 0:1 Cliftonville FC Cliftonville
  Coleraine Coleraine FC 0:0 Institute FC Institute FC
Matchday 5 Newry City Newry City AFC 12:00 AM PSNI FC PSNI FC
  Queen's Uni Queen's University 12:00 AM Dergview FC Dergview
  Portadown Portadown FC 2:0 Harland & Wolff Welders HW Welders
  Ballinamallard Ballinamallard United 5:0 Ballyclare Comrades FC Ballyclare
  Knockbreda FC Knockbreda FC 0:1 Ards FC Ards FC
  Loughgall Loughgall FC 0:0 Dundela FC Dundela FC
Matchday 17 New Project FC New Project 1:5 FK Smiltene/BJSS Smiltene
  Rezeknes FA Rezeknes FA 4:2 FK Auda Kekava FK Auda
  Balvu SC Balvu Sporta Centrs 2:4 Dinamo Riga/Staicele Dinamo Riga
  JDFS Alberts JDFS Alberts Riga 0:3 FK Tukums 2000 Tukums
Matchday 1 Crotone FC Crotone 0:0 Cosenza Calcio Cosenza
  Salernitana US Salernitana 1919 3:1 Delfino Pescara 1936 Pescara
  Venezia Venezia FC 1:2 US Cremonese Cremonese
  Ascoli Ascoli Calcio 3:1 Trapani Calcio Trapani
  Virtus Entella Virtus Entella 1:0 AS Livorno AS Livorno
  Cittadella AS Cittadella 0:3 Spezia Calcio Spezia Calcio
  Pontedera US Città di Pontedera 3:1 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  Reggio Audace Reggio Audace FC 4:1 Feralpisalò Feralpisalò
  Rieti FC Rieti 1:3 Ternana Calcio Ternana
Matchday 19 Española Unión Española 0:1 CD O'Higgins O'Higgins
  Cobresal CD Cobresal 1:0 Unión La Calera La Calera
  CD Palestino CD Palestino 2:2 CSD Colo Colo Colo Colo
Matchday 2 Real Oviedo Real Oviedo 1:1 CD Lugo CD Lugo
  Racing Racing Santander 1:1 UD Almería UD Almería
  CD Mirandés CD Mirandés 1:2 Cádiz CF Cádiz CF
  Alcorcón AD Alcorcón 1:2 Elche CF Elche CF
  Málaga CF Málaga CF 1:1 UD Las Palmas UD Las Palmas
Matchday 5 Troyes ES Troyes AC 2:0 RC Lens Lens
Matchday 4 Ripensia Ripensia Timisoara 2:1 UTA Arad UTA Arad
  Sportul Snagov CS Sportul Snagov 0:3 FC Metaloglobus Bukarest Metaloglobus
  Pandurii T.-Jiu Pandurii Targu Jiu 0:0 ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
  Daco-Getica ASC Daco-Getica Bukarest 1:0 CSM Resita Resita
  Miercurea Ciuc AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1:1 Dunarea Calarasi D. Calarasi
  Chiajna Concordia Chiajna 0:3 Turris Turnu Măgurele Turnu Magurele
  Rapid Bucharest Rapid Bucharest 1:0 ASU Poli ASU Poli
Matchday 6 Legion-Dinamo Legion-Dinamo Makhachkala 1:0 FK Makhachkala Makhachkala
  Spartak Nalchik Spartak Nalchik 0:3 Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV
  Urozhay Urozhay Krasnodar 1:1 Spartak Vladikavkaz Spartak V.
  Kolomna FK Kolomna 1:2 Veles Moskau Veles Moskau
  Ararat Moskau Ararat Moskau 2:1 Strogino Moscow Strogino Moscow
  Salyut Belgorod Salyut Belgorod 2:1 Khimik-Arsenal Tula Khimik-Arsenal
Matchday 3 Coimbra Académica Coimbra 1:2 GD Chaves Chaves
  Feirense CD Feirense 0:0 Académico Viseu FC Académico Viseu
  Covilhã SC Covilhã 1:0 UD Vilafranquense Vilafranquense
  Penafiel FC Penafiel 3:0 CD Cova Piedade Cova Piedade
  Leixões Sub-23 Leixões SC Sub-23 3:1 Académica de Coimbra OAF Sub-23 Académica S23
  Cova Piedade 23 CD Cova da Piedade U23 1:1 Rio Ave FC U23 Rio Ave U23
  Portimonense 23 Portimonense SC U23 2:2 Vitória de Setúbal FC U23 Vitória FC U23
Matchday 18 Cova Piedade 23 CD Cova da Piedade U23 1:1 Rio Ave FC U23 Rio Ave U23
Matchday 3 Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 0:2 Dundee United FC Dundee United
  Alloa Athletic Alloa Athletic FC 0:1 Arbroath FC Arbroath
  Ayr United Ayr United FC 1:0 Queen of the South FC Queen o. t. S.
  Dundee FC Dundee FC 0:0 Inverness Caledonian Thistle FC Inverness Cal.
Matchday 2 Keciörengücü Keciörengücü 1:0 Osmanlispor FK Osmanlispor
  Balikesirspor Balikesirspor 2:1 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
  Altinordu Altinordu FK 1:2 Fatih Karagümrük Karagümrük
Matchday 5 Avanhard K. Avanhard Kramatorsk 1:1 Obolon-Brovar Kyiv Obolon-Brovar
  Volyn Lutsk Volyn Lutsk 3:2 Chornomorets Odessa Chornomorets
  FC Wil 1900 FC Wil 1900 2:0 SC Kriens SC Kriens
 
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 5:1 FC Aarau FC Aarau
  FC Schaffhausen FC Schaffhausen 0:1 FC Stade-Lausanne-Ouchy Stade-Lausanne
Matchday 1 AEK Athens U19 AEK Athens U19 4:1 AO Xanthi U19 AO Xanthi U19
  PAOK U19 PAOK Thessaloniki U19 3:0 Panetolikos GFS U19 Panetolikos U19
  Aris U19 Aris Thessaloniki U19 3:1 OFI Crete U19 OFI Crete U19
Matchday 3 Budejovice U19 SK Dynamo Ceske Budejovice U19 1:4 SK Sigma Olomouc U19 Olomouc U19
  Karvina U19 MFK Karvina U19 1:0 1.FC Slovacko U19 1.FC Slovacko U19
  SK Benesov SK Benesov 0:1 on pens AC Sparta Prague B Sparta Prague B
  Loko Vltavin Loko Vltavin 4:0 SK Rakovnik SK Rakovnik
  Slovan Velvary Slovan Velvary 1:2 on pens FK Jablonec B FK Jablonec B
  Usti nad Orlici Jiskra Usti nad Orlici 2:1 FK Mlada Boleslav B Ml. Boleslav B
  Domazlice TJ Jiskra Domazlice 4:3 SK Slavia Prague B Slavia Prague B
Matchday 4 Petrkovice FC Odra Petrkovice 1:3 MFK Frydek-Mistek Frydek-Mistek
  FC Hlucin FC Hlucin 1:0 1.FC Slovacko B Slovacko B
  Rosice FC Slovan Rosice 1:1 1.SC Znojmo 1.SC Znojmo
  Dolni Benesov FC MSA Dolni Benesov 1:1 FK Blansko Blansko
Matchday 6 FK Slavoj FK Slavoj Vysehrad 1:3 FK Dukla Prag FK Dukla Prague
  FK Pardubice FK Pardubice 4:0 FK Baník Sokolov Baník Sokolov
  1.SK Prostejov 1.SK Prostejov 2:2 FK Fotbal Trinec Fotbal Trinec
  Naestved BK Naestved Boldklub 3:0 Vendsyssel FF Vendsyssel FF
Matchday 20 Sandnes Ulf Sandnes Ulf 1:2 Aalesunds FK Aalesund
Matchday 17 Vidar FK Vidar 1:3 Nardo FK Nardo FK
  Sola FK Sola FK 0:2 Bryne FK Bryne FK
  Stjördals B. Stjördals Blink IL 5:1 Byasen Trondheim Byasen
  Asane Fotball Asane Fotball 2:1 Sotra SK Sotra SK
  Baerum SK Baerum SK 2:1 Fram Larvik Fram Larvik
  Elverum Elverum Fotball 3:2 Kjelsas IL Kjelsas IL
  Florö SK Florö SK 2:2 FK Mjölner Mjølner
Matchday 21 Syrianska FC Syrianska FC 1:2 Västerås SK Västerås SK
Matchday 5 Sindjelic Bg FK Sindjelic Belgrad 1:0 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  Radnicki K. FK Radnicki 1923 Kragujevac 3:0 FK Smederevo Smederevo
  Trayal FK Trayal Kruševac 1:1 FK Zemun Zemun
  Metalac FK Metalac Gornji Milanovac 2:0 OFK Backa Backa
Matchday 2 NK Orijent 1919 HNK Orijent Rijeka 2:2 GNK Dinamo Zagreb II Din. Zagreb II
  Cibalia HNK Cibalia Vinkovci 3:1 NK Dubrava Tim kabel NK Dubrava ZG
  NK Dugopolje NK Dugopolje 0:2 NK Croatia Zmijavci Croat. Zmijavci
Matchday 20 FF Jaro FF Jaro 2:0 Myllykosken Pallo -47 MYPA
  Ekenäs IF Ekenäs IF 0:0 Turun Palloseura TPS
  AC Kajaani AC Kajaani 3:1 AC Oulu AC Oulu
Matchday 6 Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala 2:1 Olimpia Grudziadz Olimpia Grudz.
  Chrobry Glogow Chrobry Glogow 0:0 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
  Odra Opole Odra Opole 0:0 Radomiak Radom Radomiak
Matchday 5 Pogon Grodzisk Pogon Grodzisk Mazowiecki 1:2 Sokol Ostroda Sokol Ostroda
  O. Zambrow Olimpia Zambrow 4:1 RKS Radomsko RKS Radomsko
  Lechia Tomaszow Lechia Tomaszow Mazowiecki 0:0 Polonia Warsaw Pol. Warsaw
  Aleksandrow L. Sokol Aleksandrow Lodzki 2:3 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  KS Wasilków KS Wasilków 0:1 Bron Radom Bron Radom
  Huragan Morag Huragan Morag 3:0 Ursus Warszawa Ursus Warszawa
  Znicz Biala P. Znicz Biala Piska 0:0 Concordia Elblag C. Elblag
  Grom N.S. Grom Nowy Staw 1:3 Górnik Konin Górnik Konin
  Nielba Nielba Wagrowiec 1:2 Baltyk Koszalin B. Koszalin
  Kotwica Kotwica Kolobrzeg 5:1 Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
  Sokol Kleczew Sokol Kleczew 2:0 Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia
  Polonia Sroda Polonia Sroda Wielkopolska 6:0 Unia Janikowo Unia Janikowo
  Jarota Jarocin Jarota Jarocin 0:0 Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
  KKS Kalisz KKS 1925 Kalisz 1:0 KP Starogard Gdanski KP Starogard
Matchday 4 Piast Zmigrod Piast Zmigrod 4:2 ROW 1964 Rybnik ROW Rybnik
  Foto-Higiena Foto-Higiena Gac 2:0 LZS Starowice Dolne LZS Starowice
  Gwarek T.G. Gwarek Tarnowskie Góry 1:0 Ruch Zdzieszowice Ruch Zd.
  Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw 2:0 Ruch Chorzow Ruch Chorzow
  M. Legnica II Miedz Legnica II 1:1 Stal Brzeg Stal Brzeg
  Gornik II Gornik Zabrze II 0:1 Polonia Bytom Polonia Bytom
  Bielsko-Biala Rekord Bielsko-Biala 0:0 Pniowek Pawlowice Slaskie Pniowek P.S.
  MKS Kluczbork