To use this site, please enable Javascript.

Matches Aug 23, 2019

matchday 2
1. FC Köln 1. FC Köln 1:3 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
matchday 4
SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 0:0 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 0:0 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
matchday 6
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 2:2 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
Armenia U19 Armenia U19 5:0 Lebanon U19 Lebanon U19
  Uzbekistan U16 Uzbekistan U16 3:0 Serbia U16 Serbia U16
  Russia U16 Russia U16 2:3 Turkey U16 Turkey U16
last 16 1st leg Waterhouse Waterhouse FC 1:1 CS Herediano Herediano
  Forge FC Forge FC 1:0 CD Olimpia Olimpia
  Alianza FC Alianza FC 2:0 Tauro FC Tauro FC
matchday 3 Aston Villa Aston Villa 2:0 Everton FC Everton
matchday 2 Granada CF Granada CF 0:1 Sevilla FC Sevilla FC
  Levante Levante UD 2:1 Villarreal CF Villarreal
matchday 7 Ufa II FK Ufa II 0:2 Zenit St. Petersburg II Zenit II
  FK Tambov II FK Tambov II 0:1 Dynamo Moscow II Dynamo M II
  ACSM Poli Iași ACSM Politehnica Iași 2:2 AFC Chindia Targoviste Chindia
  Univ. Craiova Universitatea Craiova 1:0 Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Quarter-Finals 1st leg River Plate Club Atlético River Plate 2:0 Club Cerro Porteño Cerro Porteño
matchday 2
Besiktas Besiktas JK 3:0 Göztepe Göztepe
matchday 18 RB Bragantino Red Bull Bragantino 1:1 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
matchday 5 KRC Genk KRC Genk 1:0 RSC Anderlecht RSC Anderlecht
matchday 7 Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 2:0 FK Teplice FK Teplice
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 3:0 1.FC Slovácko Slovácko
  Hobro IK Hobro IK 0:0 Odense Boldklub Odense BK
matchday 21 Helsinki IFK Helsinki IFK 2:2 Ilves Tampere Ilves
matchday 20 FC Haka FC Haka 5:0 FC KTP FC KTP
matchday 17 Salon Pallo Salon Palloilijat 2:0 Pallo-Iirot P-Iirot
  FC Jazz FC Jazz Juniorit 2:4 FC Honka II FC Honka II
matchday 16 FCJ Blackbird FC Jyväskylä Blackbird 8:0 AC Barca AC Barca
  PAVE Iisalmi PAVE Iisalmi 1:1 Kurkimäen Kisa Kurkimäen
  SexyPöxyt SexyPöxyt 2:2 Töölön Taisto Töölön Taisto
  FC Espoo II FC Espoo II 1:0 Etelä-Espoon Pallo EsPa
  Atlantis FC Atlantis FC 2:2 Helsingin Palloseura HPS
  Puistolan Puistolan Urheilijat 1:5 Pallokerho-35 PK-35
  Tikkurilan Palloseura Tikkurilan Palloseura 5:1 FC HooGee FC HooGee
  Leppävaaran Leppävaaran Pallo 0:2 Malmin Ponnistajat Ponnistajat
  Nastolan Nopsa Nastolan Nopsa 1:4 FC Kuusysi FC Kuusysi
  Jäps/47 Järvenpään Palloseura II 1:5 Pallokerho Keski-Uusimaa Pallokerho
  Valtti Puotinkylän Valtti 2:3 FC Kontu FC Kontu
  Herttoniemen Herttoniemen Toverit 3:3 FC Viikingit II FC Viikingit II
matchday 6 Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 3:2 Wisla Kraków Wisla Kraków
matchday 7 Tsarsko Selo Tsarsko Selo Sofia 2:1 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe
  Arda Kardzhali FK Arda Kardzhali 0:0 Cherno More Varna Cherno More
matchday 6 FK Senica FK Senica 1:3 ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
matchday 2 Altlüdersdorf SV Altlüdersdorf 1:0 FSV Bernau FSV Bernau
matchday 9 ASV Neumarkt ASV Neumarkt 3:0 ASV Burglengenfeld Burglengenfeld
  F. Regensburg SV Fortuna Regensburg 1:0 TSV Kareth-Lappersdorf TSV Kareth
matchday 8 TSV Kornburg TSV Kornburg 1:2 SV Schwaig SV Schwaig
  Quelle Fürth SG Quelle Fürth 1:1 SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach
  FSV Stadeln FSV Stadeln 3:3 TSV Buch (Bay.) TSV Buch
  ASV Rimpar ASV Rimpar 1:2 SV Euerbach-Kützberg SV Euerbach-K.
  SB Traunstein SB Chiemgau Traunstein 2:4 FC Töging FC Töging
  TSV Ampfing TSV Ampfing 0:0 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  TSV Grünwald TSV Grünwald 0:4 ASV Dachau ASV Dachau
  Kirchheimer SC Kirchheimer SC 1:2 1.FC Passau 1.FC Passau
matchday 6 Auersmacher SV Auersmacher 3:0 FSG Ottweiler/Steinbach FSG Steinbach
  RW Hasborn SV Rot-Weiß Hasborn 6:2 SV Mettlach SV Mettlach
matchday 4 Braunschweig II Eintracht Braunschweig II 2:1 MTV Isenbüttel MTV Isenbüttel
  SV Bavenstedt SV Bavenstedt 0:1 SV Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-E.
  Giesenkirchen DJK/VfL Giesenkirchen 1:2 SV Scherpenberg Scherpenberg
  BW Lohne Blau-Weiß Lohne 5:1 SV Falke Steinfeld Falke Steinfeld
  GW Firrel Grün-Weiß Firrel 0:3 BV Cloppenburg BV Cloppenburg
matchday 3 Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 1:4 FC Wacker Teistungen Teistungen
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 5:2 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
matchday 6 Langenaubach SSV Langenaubach 1:3 VfB Marburg VfB Marburg
  SF/BG Marburg SF/BG Marburg 4:3 SG Kinzenbach SG Kinzenbach
  SG Johannesberg SG Johannesberg 0:1 SV Buchonia Flieden Buch. Flieden
matchday 3 FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 0:0 FC Anker Wismar Anker Wismar
  SSC Weißenfels SSC Weißenfels 2:1 1.FC Bitterfeld-Wolfen Bitterfeld-W.
  Haldensleber SC Haldensleber SC 2:0 SG Rot-Weiß Thalheim RW Thalheim
  Sangerhausen VfB 1906 Sangerhausen 3:1 SV Blau-Weiß Zorbau SV BW Zorbau
  Halle-Ammendorf BSV Halle-Ammendorf 3:0 Einheit Wernigerode FCE Wernigerode
matchday 2 Instituto AC Instituto AC Córdoba 2:3 Club Atlético Sarmiento (Junin) CA Sarmiento
matchday 11 Comerciantes Comerciantes Unidos 3:1 Alianza Atlético Sullana Alianza Atl.
matchday 25 Kansas Sporting Kansas City 1:0 Minnesota United FC Minnesota Utd.
matchday 7 Indep. Medellín Independiente Medellín 1:2 Rionegro Águilas Rionegro Águila
  Indep. Santa Fe Independiente Santa Fe 1:2 CD América de Cali CD América
matchday 24 Kashima Antlers Kashima Antlers 2:2 Gamba Osaka Gamba Osaka
  Sagan Tosu Sagan Tosu 1:6 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 1:2 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
matchday 1 Taawon Al-Taawon 1:1 Al-Hazm Al-Hazm
  Hilal Al-Hilal Riyadh 4:2 Abha Club Abha
  Ittihad Al-Ittihad Jeddah 3:1 Al-Raed Al-Raed
matchday 18 Víkingur Ó. UMF Víkingur Ólafsvík 4:1 Fjölnir Reykjavík Fjölnir
  Grótta ÍF Grótta 3:1 Fram Reykjavík Fram Reykjavík
  Thróttur Thróttur Reykjavík 1:3 Keflavík ÍF Keflavík
matchday 4 Leones Negros CD Leones Negros de la UdeG 1:3 Club Atlético Zacatepec Zacatepec
matchday 1 FK Kukësi FK Kukësi 1:0 FK Partizani FK Partizani
matchday 6 Aragua FC Aragua FC 1:1 Monagas SC Monagas SC
matchday 21 FK Panevezys FK Panevezys 4:2 FK Riteriai Riteriai
matchday 19 Dnyapro Mogilev Dnyapro Mogilev 1:0 FK Minsk FK Minsk
  Isloch Isloch Minskiy Rayon 0:1 FK Slutsk FK Slutsk
matchday 25 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi 0:4 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
matchday 27 Gyeongnam FC Gyeongnam FC 2:0 Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
matchday 19 Daejeon KoRail Daejeon Korea Railroad 3:2 Cheonan City Cheonan City
  Gangneung City Gangneung City 3:0 Changwon FC Changwon FC
  FC Mokpo FC Mokpo 1:2 Busan Transportation Corp. Busan Trans. C.
matchday 22 Lansing Ignite Lansing Ignite FC 4:1 North Texas Soccer Club North Texas SC
  Toronto FC II Toronto FC II 0:0 Greenville Triumph SC Greenville
matchday 2 Barry Town Barry Town United FC 3:1 Aberystwyth Town FC Aberystwyth
  Caernarfon Town Caernarfon Town 0:0 Connah's Quay Nomads FC Connah's Quay
  Cefn Druids Cefn Druids AFC 3:1 Airbus UK Broughton FC Airbus UK BFC
  Bala Town Bala Town FC 3:1 The New Saints FC The New Saints
  Penybont FC Penybont FC 1:3 Cardiff Metropolitan University FC Cardiff Metro
  Carmarthen Carmarthen Town AFC 1:2 Newtown AFC Newtown
  Guilsfield FC Guilsfield FC 0:2 Llanrhaeadr FC Llanrhaeadr FC
  Colwyn Colwyn Bay FC 0:1 Flint Town United Flint Town Utd
  Rhyl FC Rhyl Football Club 2:1 CPD Tref Llangefni Town FC Llangefni Town
  Corwen FC Corwen FC 1:6 Prestatyn Town FC Prestatyn
matchday 5 FAC Floridsdorfer AC 0:0 FC Liefering FC Liefering
  Young Violets Young Violets Austria Wien 2:3 SV Lafnitz SV Lafnitz
 
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 2:1 SKU Amstetten SKU Amstetten
  SV Horn SV Horn 1:4 SK Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr
  Juniors OÖ FC Juniors OÖ 8:5 SC Austria Lustenau A. Lustenau
 
SV Ried SV Ried 1:2 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902
Quarter-Finals 1st leg Corinthians Sport Club Corinthians Paulista 0:0 Fluminense Football Club Fluminense
Fifth Round RCS Verlaine RCS Verlaine 4:2 on pens RC Bambrugge RC Bambrugge
  OH Leuven Oud-Heverlee Leuven 6:0 RFC Wetteren RFC Wetteren
matchday 2 UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97 3:1 FC Blo-Wäiss Medernach Medernach
matchday 25 Kuressaare FC Kuressaare 0:1 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
  Rakvere Tarvas Rakvere JK Tarvas 1:4 FC Elva FC Elva
  FC Flora U21 FC Flora Tallinn U21 0:3 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
  JK Järve Kohtla-Järve JK Järve 0:2 Tallinn JK Legion TJK Legion
Round of 16 UCD University College Dublin 3:1 St. Patricks Athletic St. Patricks
  Bohemians Bohemian Football Club Dublin 6:5 on pens Longford Town FC Longford Town
  Derry City Derry City 2:3 AET Dundalk FC Dundalk FC
  Galway United Galway United FC 1:0 Cork City FC Cork City
  Shamrock Rovers Shamrock Rovers 4:0 Drogheda United FC Drogheda United
matchday 1 AC Pisa AC Pisa 1909 0:0 Benevento Calcio Benevento
matchday 2 Albacete Albacete Balompié 1:0 Girona FC Girona
matchday 5 FC Chambly FC Chambly 0:0 LB Châteauroux LB Châteauroux
  Le Mans FC Le Mans FC 1:2 FC Lorient FC Lorient
  Chamois Niort Chamois Niortais FC 1:1 SM Caen SM Caen
  Rodez AF Rodez AF 3:3 US Orléans US Orléans
  Clermont Foot Clermont Foot 63 1:1 AJ Auxerre AJ Auxerre
  FC Sochaux FC Sochaux-Montbéliard 3:0 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  AC Ajaccio AC Ajaccio 1:0 Paris FC Paris FC
  AC Le Havre AC Le Havre 3:1 Grenoble Foot 38 Grenoble
matchday 4 AS Béziers AS Béziers 0:1 Pau FC Pau FC
  SC Lyon Sporting Club de Lyon 2:1 Stade Lavallois Stade Lavallois
  SO Cholet SO Cholet 1:0 US Créteil-Lusitanos US Créteil-L
  US Boulogne US Boulogne 2:1 US Concarneau Concarneau
  Quevilly Rouen Quevilly Rouen Métropole 0:2 FC Villefranche-Beaujolais FC Villefranche
  G. Ajaccio GFC Ajaccio 0:0 FC Bastia-Borgo Bastia-Borgo
  Red Star FC Red Star FC 1:2 USL Dunkerque USL Dunkerque
  Le Puy Foot Le Puy Foot 43 Auvergne 1:1 US Avranches US Avranches
  SC Toulon Sporting Club de Toulon 2:2 Bourg-en-Bresse Péronnas 01 Bourg-en-Bresse
matchday 6 SKA Rostov SKA Rostov-na-Donu 1:3 Dinamo Stavropol Stavropol
  Ural 2 Ural 2 Ekaterinburg 3:3 FK Tyumen Tyumen
  Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad 2:1 Lada Togliatti Lada Togliatti
  Chelyabinsk FK Chelyabinsk 2:2 Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk
  Nosta Nosta Novotroitsk 1:1 Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk
  Zvezda Perm Zvezda Perm 3:1 FK Ufa 2 FK Ufa 2
  Rodina Moscow Rodina Moscow 4:2 Torpedo Vladimir Torpedo Vlad.
  Pskov-747 Pskov-747 1:1 Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
  Olimp Khimki Olimp Khimki 3:0 FK Olimp-Dolgoprudnyi Dolgoprudnyi
  Energia V. Luki Luki-Energia Velikie Luki 2:0 Zvezda St. Petersburg Zvezda S-Pb
  Loko-Kazanka M. Lokomotiv-Kazanka Moskow 1:1 Znamya Truda Orekhovo-Zuevo Znamya Truda
  Sokol Saratov Sokol Saratov 4:0 Rotor 2 Volgograd Rotor 2
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 1:0 FK Khimki 2 Khimki 2
  Zorkiy Zorkiy Krasnogorsk 4:0 Kvant Obninsk Kvant Obninsk
  Saturn Saturn Ramenskoe 1:1 Metallurg Lipetsk M. Lipetsk
matchday 3 Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 4:0 FC Utrecht U21 Utrecht U21
  Telstar SC Telstar 3:0 SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
  FC Den Bosch FC Den Bosch 1:1 FC Eindhoven FC Eindhoven
  Helmond Sport Helmond Sport 1:1 Almere City FC Almere City
  FC Dordrecht FC Dordrecht 2:5 Ajax Amsterdam U21 Ajax U21
  De Graafschap De Graafschap Doetinchem 3:0 FC Volendam FC Volendam
  TOP Oss TOP Oss 1:2 AZ Alkmaar U21 AZ Alkmaar U21
  NAC Breda NAC Breda 1:0 SC Cambuur-Leeuwarden SC Cambuur
  Roda JC Roda JC Kerkrade 1:2 NEC Nijmegen NEC Nijmegen
  Vitória Setúbal Vitória Setúbal FC 0:0 Moreirense FC Moreirense
  Rio Ave FC Rio Ave FC 5:1 Desportivo Aves Desportivo Aves
  Benfica B SL Benfica B 2:1 UD Oliveirense Oliveirense
  Marítimo U23 CS Marítimo U23 3:1 CD Aves U23 Aves U23
  Belenenses U23 Belenenses SAD U23 2:1 Estoril Praia U23 Estoril U23
  Vitória SC U23 Vitória de Guimarães SC U23 0:6 Sporting CP U23 Sporting CP U23
  Famalicão U23 FC Famalicão U23 0:0 SC Braga U23 Braga U23
  Morton Greenock Morton FC 3:2 Partick Thistle FC Partick Thistle
matchday 2 Boluspor Boluspor 0:0 Adana Demirspor Adana Demirspor
matchday 5 Girnyk-Sport Girnyk-Sport Gorishni Plavni 1:1 Ingulets Petrove Ingulets
  Agrobiznes V. Agrobiznes Volochysk 1:0 Rukh Lviv Rukh Lviv
  FK Minaj FK Minaj 3:1 Kremin Kremenchuk Kremin
  MFK Metalurg MFK Metalurg Zaporizhya 1:4 Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925
  Prykarpattya PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk 1:1 MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv
 
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 2:2 FC Winterthur FC Winterthur
matchday 3 SFC Opava U19 Slezsky FC Opava U19 2:0 FK Mlada Boleslav U19 M. Boleslav U19
  Pribram U19 1.FK Pribram U19 2:3 on pens FK Pardubice U19 Pardubice U19
  Kraluv Dvur FK Kraluv Dvur 3:2 FC Pisek FC Pisek
matchday 4 Otrokovice FC Viktoria Otrokovice 3:2 FC Banik Ostrava B Ostrava B
  Velke Mezirici FC Velke Mezirici 3:3 SFK Vrchovina SFK Vrchovina
  HS Kromeriz SK Hanacka Slavia Kromeriz 1:2 SK Unicov SK Unicov
matchday 6 FC Vysocina FC Vysocina Jihlava 3:2 SK Lisen SK Lisen
  Hradec Králové FC Hradec Králové 2:0 MFK Chrudim Chrudim
  Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 1:0 MFK Vitkovice Vitkovice
matchday 5 Kolubara FK Kolubara Lazarevac 3:1 FK Novi Pazar Novi Pazar
matchday 2 NK Sesvete NK Sesvete 1:1 NK Solin NK Solin
  Hrv Dragovoljac NK Hrvatski Dragovoljac 2:2 NK Medjimurje Cakovec Medjimurje
matchday 3 Tottenham U23 Tottenham Hotspur U23 1:2 Derby County U23 Derby U23
  Boro U23 Middlesbrough FC U23 3:2 Swansea City U23 Swansea U23
  Leicester U23 Leicester City U23 0:3 Brighton & Hove Albion U23 Brighton U23
  West Ham U23 West Ham United U23 3:0 Reading FC U23 Reading U23
  Man City U23 Manchester City U23 2:2 Chelsea FC U23 Chelsea U23
  Arsenal U23 Arsenal FC U23 2:2 Everton FC U23 Everton U23
  Newcastle U23 Newcastle United U23 0:4 Manchester United U23 Man Utd U23
  Blackburn U23 Blackburn Rovers U23 1:2 Wolverhampton Wanderers U23 Wolves U23
  West Brom U23 West Bromwich Albion U23 6:0 Sunderland AFC U23 Sunderland U23
matchday 5 FC Wels FC Wels 0:0 SK Sturm Graz II Sturm Graz II
  Vöcklamarkt Union Vöcklamarkt 1:1 SV Allerheiligen Allerheiligen
  SC Weiz SC Weiz 4:1 WSC Hertha Wels Hertha Wels
  FC Gleisdorf 09 FC Gleisdorf 09 3:2 Deutschlandsberger SC Deutschlandsbg.
  Bad Gleichenb. TuS Bad Gleichenberg 0:3 USV St. Anna/Aigen St. Anna/Aigen
matchday 8 SpVgg Bayreuth SpVgg Bayreuth 3:0 TSV 1860 Rosenheim 1860 Rosenheim
  SV Heimstetten SV Heimstetten 1:3 SV Schalding-Heining SV Schalding
matchday 6 Heider SV Heider SV 1:2 SV Drochtersen/Assel SV Drochtersen
  SC Weiche 08 SC Weiche Flensburg 08 2:0 Hamburger SV II Hamburger SV II
  Lok Leipzig 1.FC Lokomotive Leipzig 2:0 FSV Optik Rathenow Optik Rathenow
  Hertha BSC II Hertha BSC II 1:0 Berliner AK 07 Berliner AK
 
Energie Cottbus FC Energie Cottbus 1:4 VfB Auerbach VfB Auerbach
matchday 5 TuS Haltern TuS Haltern 2:2 Borussia Dortmund II B. Dortmund II
 
SC Verl SC Verl 3:1 Bonner SC Bonner SC
  Wuppertaler SV Wuppertaler SV 0:1 1.FC Köln II 1.FC Köln II
  RW Essen Rot-Weiss Essen 2:0 SG Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
matchday 4 Traiskirchen FCM Traiskirchen 3:2 ASV Draßburg Draßburg
  SC Neusiedl/See SC Neusiedl/See 1:3 FC Marchfeld Donauauen FC Marchfeld
  Mattersburg II SV Mattersburg II 1:2 1. Wiener Neustädter SC Wiener Neustadt
  Rapid Wien II SK Rapid Wien II 3:0 SC Wiener Viktoria Wiener Viktoria
  Wiener SC Wiener Sport-Club 3:1 ASK-BSC Bruck/Leitha Bruck/L.
  FC Admira II FC Admira Wacker Mödling II 2:1 FC Mauerwerk Mauerwerk
matchday 6 Bischofshofen SK Bischofshofen 0:3 USK Anif USK Anif
matchday 7 FC Kufstein FC Kufstein 2:2 SV Telfs Telfs
  Zirl FC Zirl 1:1 SVG Reichenau Reichenau
  Schwaz SC Schwaz 4:0 FC Kitzbühel Kitzbühel
matchday 4 Stuttg. Kickers Stuttgarter Kickers 1:0 SV Sandhausen II Sandhausen II
matchday 5 SC Waldgirmes SC Waldgirmes 4:2 FSV Fernwald FSV Fernwald
  FV Bad Vilbel FV Bad Vilbel 4:0 TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen
  SV Curslack-N. SV Curslack-Neuengamme 2:5 TuS Dassendorf TuS Dassendorf
  Barmbek-U. HSV Barmbek-Uhlenhorst 3:1 FC Süderelbe FC Süderelbe
  HSV III Hamburger SV III 4:1 TuS Osdorf TuS Osdorf
matchday 9 Eintr. Bamberg FC Eintracht Bamberg 2:1 1.FC Sand 1.FC Sand
  Bayern Hof SpVgg Bayern Hof 0:2 SC Eltersdorf Eltersdorf
matchday 8 Schwabmünchen TSV Schwabmünchen 1:1 FC Ingolstadt 04 II Ingolstadt II
  FC Pipinsried FC Pipinsried 5:0 TSV Kottern-St. Mang TSV Kottern
  TSV Landsberg TSV Landsberg 4:0 TSV 1880 Wasserburg TSV Wasserburg
matchday 1 SV Breinig SV Breinig 2:2 SV Eilendorf SV Eilendorf
matchday 6 Hertha Wiesbach FC Hertha Wiesbach 1:4 FV 07 Diefflen FV 07 Diefflen
  Mechtersheim TuS Mechtersheim 1:3 TSV Schott Mainz Schott Mainz
  Hassia Bingen Hassia Bingen 1:2 Sportfreunde Eisbachtal SF Eisbachtal
matchday 3 H. Rostock II FC Hansa Rostock II 2:4 Tennis Borussia Berlin TeBe Berlin
  Sandersdorf Union Sandersdorf 1:1 FC Eilenburg FC Eilenburg
matchday 4 Schwachhausen TuS Schwachhausen 3:1 Bremer SV Bremer SV
  SC Borgfeld SC Borgfeld 0:4 SG Aumund-Vegesack SG Aumund-Veg.
matchday 6 Podbrezova FK Zeleziarne Podbrezova 0:2 MFK Dukla Banska Bystrica Banska Bystrica
matchday 2 Gerasdorf SV Gerasdorf/Stammersdorf 3:0 ASV 13 ASV 13
  SV Schwechat SV Schwechat 1:2 SK Slovan HAC Slovan HAC
matchday 4 Scheiblingkir. USV Scheiblingkirchen-Warth 3:0 SKN St. Pölten Juniors St. Pölten Jun.
  Waidhofen/T. SV Waidhofen/Thaya 2:2 SC Ortmann SC Ortmann
  Ardagger SC Union Ardagger 1:0 ASK Mannersdorf Mannersdorf
  Kottingbrunn ASK Kottingbrunn 4:0 SV Langenrohr Langenrohr
  Zwettl SC Zwettl 2:4 USC Rohrbach/Gölsen Rohrbach/G.
  Leithaprodersd. SV Leithaprodersdorf 3:1 FC Deutschkreutz Deutschkreutz
  Eltendorf SV Eltendorf 4:1 ASKÖ Klingenbach Klingenbach
  Mondsee Union Mondsee 1:0 Union St. Florian St. Florian
  SV Wallern SV Wallern 1:2 SV Friedburg Friedburg
  SPG Pregarten SPG Pregarten 2:2 SV Bad Schallerbach Schallerbach
  Donau Linz ASKÖ Donau Linz 3:3 Union Perg Union Perg
  Weißkirchen Union Weißkirchen 4:1 SV Grün-Weiß Micheldorf Micheldorf
matchday 3 Mettersdorf USV Mettersdorf 1:1 SV Frauental Frauental
  Lebring SV Lebring 2:1 FC GamlitzFC Weinland Gamlitz FC Gamlitz
  Heiligenkreuz TUS Heiligenkreuz am Waasen 2:4 SK Fürstenfeld Fürstenfeld
  Liezen SC Liezen 0:5 USV Gnas Gnas
  DSV Leoben Donawitzer SV Leoben 1:2 SV Wildon Wildon
  Ilz Ilzer SV 1:4 ESV St. Michael ESV St. Michael
matchday 5 Kraig SV Kraig 1:2 SVG Bleiburg Bleiburg
  St. Jakob SV St. Jakob im Rosental 1:3 ASKÖ Gmünd ASKÖ Gmünd
  SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt 0:3 Klagenfurter AC 1909 KAC 1909
  Völkermarkt VST Völkermarkt 2:2 SV Feldkirchen SV Feldkirchen
  Lendorf FC Lendorf 1:0 ASKÖ Köttmannsdorf Köttmannsdorf
matchday 4 Kematen SV Kematen 5:2 SV Zams SV Zams
  Mils SC Mils 1:4 SK Ebbs Ebbs
  FC Volders FC Volders 1:3 Völser SV Völs
  SV Innsbruck SV Innsbruck 0:5 SC Kundl Kundl
  Straßwalchen SV Straßwalchen 1:3 FC Bergheim Bergheim
  Hallwang SV Hallwang 1968 0:1 SK Adnet Adnet
  Altenmarkt UFC Altenmarkt 3:0 ÖTSU Hallein ÖTSU Hallein
matchday 3 Xamax FCS U21 Neuchâtel Xamax FCS U21 8:0 FC Colombier FC Colombier
matchday 1 Nea Salamis Nea Salamina Famagusta 1:2 Pafos FC Pafos FC
matchday 22 Quang Nam FC Quang Nam FC 4:2 SANNA Khanh Hoa BIEN VIET NAM FC Khanh Hoa B.V.N
matchday 2 KF Drenica KF Drenica 3:0 FC Llapi FC Llapi
matchday 4 Bruno's Magpies FC Bruno's Magpies 2:0 Lions Gibraltar FC Lions Gibraltar
matchday 2 A11 - R.Oberlaa FC Austria 11 - Rapid Oberlaa 0:0 Floridsdorfer AC II FAC II
  Melk SC Melk 2:1 SC Wieselburg Wieselburg
  Eggenburg SK Eggenburg 1:3 USC Seitenstetten Seitenstetten
  FC Mistelbach FC Mistelbach 1:1 TSU Obergänserndorf Obergänsernd.
  Brunn/Geb. SC Brunn/Gebirge 3:6 SC Leopoldsdorf/Mfd. Leopoldsdorf
  Wolkersdorf SC Wolkersdorf 1:4 ASK Bad Vöslau Bad Vöslau
  Eggendorf ASK Eggendorf 3:3 SC Korneuburg Korneuburg
  Stockerau SV Stockerau 3:2 SVg Breitenau/Schwarzau SVg Breitenau/Schwarzau
  Bisamberg 1.FC Bisamberg 0:0 SV Gloggnitz Gloggnitz
matchday 3 B.93 U19 Boldklubben af 1893 U19 3:0 Roskilde B.1906 U19 Roskilde U19
matchday 12 Bandung United Bandung United FC 0:1 PSCS Cilacap PSCS
  Sulut United Sulut United 0:0 Madura FC Madura
  Muba Babel Utd. Muba Babel United FC 3:0 Cilegon United FC Cilegon Utd.
  Persis Solo Persis Solo 1:1 PS Mitra Kukar Mitra Kukar
matchday 16 Barito Putera PS Barito Putera 0:4 Persipura Jayapura Persipura
  PS Sleman PS Sleman 3:2 PSM Makassar PSM Makassar
matchday 25 SZ Dongwu Suzhou Dongwu 3:0 Hubei Chufeng Heli HB Chufeng Heli
matchday 1 Sirens FC Sirens FC 1:1 Senglea Athletic FC Senglea Ath.
  Gzira Utd Gzira United FC 0:0 Hamrun Spartans Hamrun Spart.
  Birkirkara FC Birkirkara FC 0:1 Floriana FC Floriana
  Valletta Valletta FC 2:3 Santa Lucia FC Santa Lucia FC
  Al-Arabi SC Al-Arabi SC 3:1 Al-Ahli SC Al-Ahli SC
  Al-Rayyan SC Al-Rayyan SC 2:2 Umm Salal SC Umm Salal SC
  Machine Sazi Machine Sazi Tabriz 1:0 Esteghlal FC Esteghlal FC
  Paykan FC Paykan FC 0:2 Shahr Khodrou FC Shahr Khodrou
  Foolad Foolad FC 0:1 Sanat Naft FC Sanat Naft
matchday 5 Nettelnburg/A. SV Nettelnburg/Allermöhe 4:0 SV Bergstedt SV Bergstedt
  Klub Kosova Klub Kosova 6:1 TuS Berne TuS Berne
  Oststeinbek Oststeinbeker SV 1:1 Rahlstedter SC Rahlstedter SC
  SC Hansa 11 SC Hansa 11 Hamburg 2:1 Eintracht Lokstedt Eintr. Lokstedt
  TuRa Harksheide TuRa Harksheide 4:0 SSG Nikola Tesla Hamburg Nikola Tesla

Select date

Player birthdays

  • Shoya Nakajima
    Date of birth: Aug 23, 1994  Japan
    Position: Left Midfield
    Market value: 7,00 m €
    Al-Ain FC
    Age: 25 years

Coach birthdays

Transfers

  • Valentín Vada
    Age: 23 Years  Argentina
    Position: Central Midfield
    Market value: 1,20 m €
    Fee: 750 k €
    FC Girondins Bordeaux
     
    UD Almería
  • Hirving Lozano
    Age: 24 Years  Mexico
    Position: Right Winger
    Market value: 38,00 m €
    Fee: 35,00 m €
    PSV Eindhoven
     
    SSC Napoli
  • Renato Sanches
    Age: 22 Years  Portugal
    Position: Central Midfield
    Market value: 28,00 m €
    Fee: 20,00 m €
    Bayern Munich
     
    LOSC Lille
  • Nemanja Nikolic
    Age: 18 Years  Bosnia-Herzegovina
    Position: Right-Back
    Market value: 250 k €
    Fee: 150 k €
    FK Mladost Doboj-Kakanj
     
    Olympiacos Piraeus
  • Berkin Özgür
    Age: 15 Years  Turkey
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: 120 k €
    1928 Bucaspor
     
    Istanbul Basaksehir FK Youth
  • Jordan Rezabala
    Age: 19 Years  Ecuador
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 300 k €
    Fee: 1,15 m €
    Independiente del Valle
     
    Club Tijuana U20
  • Samuel Shashoua
    Age: 20 Years  England
    Position: Left Winger
    Market value: 300 k €
    Fee: 100 k €
    Tottenham Hotspur U23
     
    CD Tenerife
  • Afriyie Acquah
    Age: 27 Years  Ghana
    Position: Central Midfield
    Market value: 1,80 m €
    Fee: free transfer
    FC Empoli
     
    Yeni Malatyaspor
  • Mustafa Saymak
    Age: 26 Years  Netherlands
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 725 k €
    Fee: free transfer
    Caykur Rizespor
     
    PEC Zwolle
  • Melker Hallberg
    Age: 23 Years  Sweden
    Position: Central Midfield
    Market value: 600 k €
    Fee: free transfer
    Vejle Boldklub
     
    Hibernian FC
  • Matteo Bruscagin
    Age: 30 Years  Italy
    Position: Right-Back
    Market value: 450 k €
    Fee: free transfer
    Venezia FC
     
    LR Vicenza Virtus
  • Ben Heneghan
    Age: 25 Years  England
    Position: Centre-Back
    Market value: 400 k €
    Fee: loan transfer
    Sheffield United
     
    Blackpool FC
  • Romario Moise
    Age: 22 Years  Romania
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 400 k €
    Fee: loan transfer
    Astra Giurgiu
     
    UTA Arad
  • Panagiotis Vlachodimos
    Age: 27 Years  Greece
    Position: Left Winger
    Market value: 300 k €
    Fee: free transfer
    Nîmes Olympique
     
    SG Sonnenhof Großaspach
  • Jeff Stans
    Age: 29 Years  Netherlands
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 300 k €
    Fee: free transfer
    Go Ahead Eagles Deventer
     
    Helmond Sport
  • Roberto Crivello
    Age: 27 Years  Italy
    Position: Left-Back
    Market value: 300 k €
    Fee: free transfer
    Spezia Calcio
     
    SSD Palermo
  • Bogdan Vastsuk
    Age: 23 Years  Estonia
    Position: Second Striker
    Market value: 300 k €
    Fee: free transfer
    Riga FC
     
    FCI Levadia
  • Kenzo Schällibaum
    Age: 20 Years  Switzerland
    Position: Left-Back
    Market value: 300 k €
    Fee: free transfer
    FC Wil 1900
     
    SC Brühl SG
  • Ivan Mocinic
    Age: 26 Years  Croatia
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 250 k €
    Fee: free transfer
    Rapid Vienna
     
    NK Istra 1961
  • Zoltán Stieber
    Age: 30 Years  Hungary
    Position: Left Winger
    Market value: 250 k €
    Fee: free transfer
    D.C. United
     
    Zalaegerszegi TE FC
  • Michael Rabusic
    Age: 29 Years  Czech Republic
    Position: Centre-Forward
    Market value: 250 k €
    Fee: free transfer
    Szombathelyi Haladás
     
    SK Dynamo Ceske Budejovice
  • Nemanja Kojic
    Age: 29 Years  Serbia
    Position: Centre-Forward
    Market value: 250 k €
    Fee: free transfer
    Tokyo Verdy
     
    FK Napredak Krusevac
  • Reniê
    Age: 30 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: 250 k €
    Fee: free transfer
    Tombense Futebol Clube (MG)
     
    Mirassol Futebol Clube (SP)
  • Stavros Petavrakis
    Age: 26 Years  Greece
    Position: Left-Back
    Market value: 250 k €
    Fee: free transfer
    Doxa Dramas
     
    Veria NPS
  • Ulrich N'Nomo
    Age: 23 Years  France
    Position: Right Winger
    Market value: 250 k €
    Fee: free transfer
    Tours FC
     
    APO Levadiakos
  • Andriamirado Andrianarimanana
    Age: 28 Years  Madagascar
    Position: Central Midfield
    Market value: 250 k €
    Fee: free transfer
    Kaizer Chiefs
     
    Black Leopards FC
  • Burak Asan
    Age: 21 Years  Turkey
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 250 k €
    Fee: loan transfer
    Boluspor
     
    Sivas Belediye Spor
  • Maksim Sukhomlinov
    Age: 20 Years  Russia
    Position: Left-Back
    Market value: 250 k €
    Fee: free transfer
    FK Rostov II
     
    Akron Togliatti
  • Alex Nicholls
    Age: 31 Years  England
    Position: Centre-Forward
    Market value: 250 k €
    Fee: free transfer
    Crewe Alexandra
     
    Solihull Moors
  • Dzhabrail Kadiev
    Age: 25 Years  Russia
    Position: Second Striker
    Market value: 225 k €
    Fee: free transfer
    Career break
     
    Legion-Dinamo Makhachkala
  • Luigi Scaglia
    Age: 32 Years  Italy
    Position: Central Midfield
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    Parma Calcio 1913
     
    Trapani Calcio
  • Victor da Silva
    Age: 24 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    Chievo Verona
     
    Virtusvecomp Verona
  • Chrysovalantis Kozoronis
    Age: 27 Years  Greece
    Position: Central Midfield
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    Petrolul Ploiesti
     
    APO Levadiakos
  • David Tiram
    Age: 25 Years  Israel
    Position: Centre-Back
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    Astra Giurgiu
     
    FC Ashdod
  • Samir Masimov
    Age: 23 Years  Russia
    Position: Left Winger
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    Keshla FK
     
    Olimp Khimki
  • Adrian Kopicar
    Age: 22 Years  Slovakia
    Position: Central Midfield
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    STK 1914 Samorin
     
    FK Blansko
  • Carlos Badal
    Age: 20 Years  Spain
    Position: Right-Back
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    Valencia Mestalla
     
    Orihuela CF
  • Powell Obinna Obi
    Age: 21 Years  Japan
    Position: Goalkeeper
    Market value: 200 k €
    Fee: loan transfer
    Ryutsu Keizai University
     
    Yokohama F. Marinos
  • Filipe Pachtmann
    Age: 19 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    Fluminense Football Club U20
     
    PFK Lviv
  • Alush Gavazaj
    Age: 24 Years  Kosovo
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 200 k €
    Fee: free transfer
    KF Feronikeli Drenas
     
    KF Vushtrria
  • Tomasz Holota
    Age: 28 Years  Poland
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 150 k €
    Fee: free transfer
    Pogon Szczecin
     
    Zaglebie Sosnowiec
  • Diego Mayora
    Age: 27 Years  Peru
    Position: Centre-Forward
    Market value: 150 k €
    Fee: free transfer
    UTC Cajamarca
     
    Deportivo Coopsol
  • Juan Mera
    Age: 25 Years  Spain
    Position: Second Striker
    Market value: 150 k €
    Fee: free transfer
    SD Leioa
     
    Quess East Bengal FC
  • Fito Miranda
    Age: 29 Years  Spain
    Position: Left Midfield
    Market value: 150 k €
    Fee: free transfer
    FC Cartagena
     
    Chennai City FC
  • Friska Womsiwor
    Age: 24 Years  Indonesia
    Position: Right Winger
    Market value: 150 k €
    Fee: free transfer
    PS Barito Putera
     
    TIRA-Persikabo
  • Kirill Klysha
    Age: 23 Years  Russia
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 150 k €
    Fee: free transfer
    SKA Rostov-na-Donu
     
    Spartak Nalchik
  • Alan Alborov
    Age: 29 Years  Russia
    Position: Left-Back
    Market value: 150 k €
    Fee: free transfer
    Spartak Vladikavkaz
     
    Inter Cherkessk
  • Aleksandr Logunov
    Age: 23 Years  Russia
    Position: Centre-Back
    Market value: 150 k €
    Fee: free transfer
    Without Club
     
    Lada Dimitrovgrad
  • Daniel Luczak
    Age: 23 Years  Poland
    Position: Left Winger
    Market value: 150 k €
    Fee: free transfer
    Slask Wroclaw
     
    Polonia Trzebnica
  • Ben Coker
    Age: 29 Years  England
    Position: Left-Back
    Market value: 150 k €
    Fee: free transfer
    Southend United
     
    Lincoln City