To use this site, please enable Javascript.

Matches Aug 17, 2019

matchday 1
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 5:1 FC Augsburg FC Augsburg
 
SC Freiburg SC Freiburg 3:0 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 3:2 SC Paderborn 07 SC Paderborn
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 2:1 1. FC Köln 1. FC Köln
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 1:3 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 0:0 FC Schalke 04 FC Schalke 04
matchday 3
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 2:1 FC St. Pauli FC St. Pauli
 
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 3:1 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 0:3 Hannover 96 Hannover 96
matchday 5
KFC Uerdingen KFC Uerdingen 05 0:3 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 0:2 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 3:2 Preußen Münster Preußen Münster
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 0:1 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 3:1 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
1860 Munich TSV 1860 Munich 0:0 SV Meppen SV Meppen
matchday 15 Fortaleza Fortaleza Esporte Clube 0:1 Sport Club Internacional Internacional
  Corinthians Sport Club Corinthians Paulista 2:0 Botafogo de Futebol e Regatas Botafogo
matchday 2
Arsenal Arsenal FC 2:1 Burnley FC Burnley
  Brighton Brighton & Hove Albion 1:1 West Ham United West Ham
  Aston Villa Aston Villa 1:2 AFC Bournemouth Bournemouth
 
Norwich Norwich City 3:1 Newcastle United Newcastle
 
Everton Everton FC 1:0 Watford FC Watford
 
Southampton Southampton FC 1:2 Liverpool FC Liverpool
 
Man City Manchester City 2:2 Tottenham Hotspur Spurs
matchday 1 Celta de Vigo Celta de Vigo 1:3 Real Madrid Real Madrid
 
Valencia Valencia CF 1:1 Real Sociedad Real Sociedad
  RCD Mallorca RCD Mallorca 2:1 SD Eibar SD Eibar
  CD Leganés CD Leganés 0:1 CA Osasuna CA Osasuna
  Villarreal Villarreal CF 4:4 Granada CF Granada CF
matchday 2 FC Nantes FC Nantes 0:0 Olympique Marseille Marseille
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 1:2 OGC Nice OGC Nice
  Amiens SC Amiens SC 1:0 LOSC Lille LOSC Lille
  FC Metz FC Metz 3:0 AS Monaco Monaco
  G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 1:1 Montpellier HSC Montpellier
  Toulouse FC Toulouse 1:0 Dijon FCO Dijon
matchday 4
LASK LASK 1:1 WSG Tirol WSG Tirol
 
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 5:0 SV Mattersburg SV Mattersburg
 
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 0:6 Red Bull Salzburg RB Salzburg
matchday 6 Ural Ural Yekaterinburg 1:3 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Tambov PFK Tambov 0:2 FK Krasnodar Krasnodar
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 0:0 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Dynamo M II Dynamo Moscow II 2:1 Lokomotiv Moscow II Loko Moscow II
  Ural II Ural Ekaterinburg II 2:2 Krylya Sovetov Samara II KS Samara II
  Spartak II Spartak Moskow II 2:1 CSKA Moscow II CSKA Moscow II
  Rubin Kazan II Rubin Kazan II 0:0 Arsenal Tula II Arsenal Tula II
  Sepsi OSK Sepsi OSK Sf. Gheorghe 1:1 CFR Cluj CFR Cluj
matchday 3 ADO Den Haag ADO Den Haag 1:2 Sparta Rotterdam Sparta R.
  VVV-Venlo VVV-Venlo 1:4 Ajax Amsterdam Ajax
  FC Emmen FC Emmen 2:0 SC Heerenveen Heerenveen
matchday 1 Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 3:3 Bursaspor U19 Bursaspor U19
  Konyaspor U19 Konyaspor U19 0:0 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  Y. Malatya U19 Yeni Malatyaspor U19 2:1 Istanbul Basaksehir FK U19 Basaksehir U19
  Ankaraspor U19 Ankaraspor U19 1:0 Galatasaray SK U19 Galatasaray U19
  Altinordu U19 Altinordu FK U19 4:0 Boluspor U19 Boluspor U19
  Göztepe U19 Göztepe U19 1:3 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  Sivasspor U19 Sivasspor U19 1:0 Besiktas JK U19 Besiktas U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 2:1 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
 
Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 0:1 Caykur Rizespor C. Rizespor
 
Kayserispor Kayserispor 0:1 Alanyaspor Alanyaspor
 
Sivasspor Sivasspor 3:0 Besiktas JK Besiktas
matchday 16 Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 1:1 Criciúma Esporte Clube Criciúma EC
  Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 0:2 Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
  São Bento (SP) Esporte Clube São Bento (SP) 2:1 Paraná Clube Paraná
  Sport Recife Sport Club do Recife 3:0 Botafogo Futebol Clube (SP) Botafogo-SP
matchday 4 Vorskla Poltava Vorskla Poltava 1:1 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  Desna Desna Chernigiv 0:0 Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
  KV Kortrijk KV Kortrijk 4:2 RSC Anderlecht RSC Anderlecht
  KV Mechelen KV Mechelen 3:1 Cercle Brugge Cercle Brugge
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 0:4 KRC Genk KRC Genk
matchday 3 Lommel SK Lommel SK 0:3 Royal Excelsior Virton RE Virton
  KVC Westerlo KVC Westerlo 4:1 KSV Roeselare KSV Roeselare
matchday 6 SFC Opava Slezsky FC Opava 0:3 FC FASTAV Zlin FC Zlin
  Slovácko 1.FC Slovácko 2:0 1.FK Pribram 1.FK Pribram
  Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 3:2 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
matchday 5 FK Indjija FK Indjija 2:1 FK Radnik Surdulica Radnik
  Spartak FK Spartak Subotica 2:3 Red Star Belgrade Red Star
  Cukaricki FK Cukaricki 2:1 FK Proleter Novi Sad Proleter
  Mladost FK Mladost Lucani 1:1 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  NK Varazdin NK Varazdin 1:1 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
  NK Istra NK Istra 1961 2:3 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
matchday 19 FF Jaro FF Jaro 4:1 Ekenäs IF Ekenäs IF
matchday 16 Nurmijärvi Nurmijärven Jalkapalloseura 6:2 Mikkelin Kissat Kissat
  Vantaan Vantaan Jalkapalloseura 2:2 HJK Klubi 04 Helsinki Klubi 04
  Reipas Lahti FC Reipas Lahti 0:1 JIPPO Joensuu JIPPO
  JäPS Järvenpään Palloseura 3:1 FC Kiffen 08 FC Kiffen 08
  Sudet Sudet Kouvola 0:1 Mikkelin Palloilijat Mikkelin
  KaaPo Kaarinan Pojat 6:0 FC Jazz Juniorit FC Jazz
  Tampere United Tampere United 0:2 Salon Palloilijat Salon Pallo
  Espoon Pallos. Espoon Palloseura 1:0 Käpylän Pallo Käpylän
  P-Iirot Pallo-Iirot 1:2 FC Espoo FC Espoo
  GBK Gamlakarleby Bollklubb 1:1 SC Kufu-98 SC Kufu-98
  FC Vaajakoski FC Vaajakoski 5:3 Oulun Luistinseura OLS
  JS Hercules JS Hercules 0:1 Kajaanin Haka Kajaanin Haka
matchday 12 SJK U19 SJK Seinäjoki U19 1:3 Kuopion Palloseura U19 KuPS U19
  HJK U19 HJK Helsinki U19 1:0 FC Espoo U19 FC Espoo U19
  Ilves U19 Ilves Tampere U19 1:2 Atlantis FC U19 Atlantis FC U19
matchday 15 Atletico Malmi MPS/Atletico Malmi 2:1 Pallokerho-35 PK-35
  Koivukylän Koivukylän Palloseura 3:0 Tuusulan Palloseura Tuusulan
  Nastolan Nopsa Nastolan Nopsa 1:5 Pallokerho Keski-Uusimaa Pallokerho
  Jokelan Kisa Jokelan Kisa 1:2 Puotinkylän Valtti Valtti
matchday 5 Slask Wroclaw Slask Wroclaw 2:1 Cracovia Cracovia
  Arka Gdynia Arka Gdynia 0:0 Lech Poznan Lech Poznan
  Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 3:1 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
matchday 6 PFC Beroe PFC Beroe Stara Zagora 2:0 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
  Vitosha FK Vitosha Bistritsa 0:4 Levski Sofia Levski Sofia
matchday 5 Hebar P. Hebar Pazardzhik 0:0 FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa Lokomotiv GO
  Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 1:0 OFK Spartak Pleven Spartak Pleven
  C. Balchik Chernomorets Balchik 0:1 Septemvri Sofia Septemvri Sofia
matchday 6 Tabor Sezana NK Tabor Sezana 2:0 NK Triglav Kranj NK Triglav
  NK Celje NK Celje 2:1 NK Maribor NK Maribor
matchday 3 F91 Dudelange F91 Dudelange 1:3 Jeunesse Esch Jeunesse Esch
  Debrecen Debreceni VSC 3:2 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Ferencváros Ferencvárosi TC 1:0 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Honvéd Budapest Honvéd FC 1:3 Kisvárda FC Kisvárda
  Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 1:0 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
  Fehérvár MOL Fehérvár FC 5:1 Diósgyőri VTK Diósgyőr
  Újpest FC Újpest FC 1:1 Paksi FC Paksi FC
matchday 5 SKF Sered SKF Sered 0:4 Slovan Bratislava Slo. Bratislava
  Spartak Trnava Spartak Trnava 1:2 AS Trencin AS Trencin
  FK Senica FK Senica 2:2 MFK Ruzomberok Ruzomberok
  Zlate Moravce ViOn Zlate Moravce-Vrable 0:0 FK Pohronie Pohronie
  MSK Zilina MSK Zilina 3:0 FC Nitra FC Nitra
matchday 1 1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 1:1 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
  Miersdorf/Zeut. Eintracht Miersdorf/Zeuthen 1:3 SV Altlüdersdorf Altlüdersdorf
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 4:0 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
  Pr. Eberswalde Preussen Eberswalde 1:2 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 3:3 Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
  FSV Bernau FSV Bernau 1:2 MSV 1919 Neuruppin MSV Neuruppin
  Eintr. Teltow RSV Eintracht 1949 2:2 Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf Petershagen-E.
matchday 8 SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf 1:1 BSC Woffenbach BSC Woffenbach
  SV Neukirchen SV Neukirchen b. Hl. Blut 1:1 SV Fortuna Regensburg F. Regensburg
  TSV Kareth TSV Kareth-Lappersdorf 1:0 SpVgg Lam SpVgg Lam
  VfB Straubing VfB Straubing 6:2 TV Aiglsbach TV Aiglsbach
matchday 7 Kickers Selb Kickers Selb 5:0 FSV Stadeln FSV Stadeln
  TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld 2:1 SG Quelle Fürth Quelle Fürth
  SV Schwaig SV Schwaig 4:0 TuS Feuchtwangen Feuchtwangen
  Vorw. Röslau FC Vorwärts Röslau 4:2 TSV Kornburg TSV Kornburg
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 4:1 TSV Kleinrinderfeld Kleinrinderfeld
  SV Friesen SV Friesen 0:2 TuS Röllbach TuS Röllbach
  TG Höchberg TG Höchberg 1:1 ASV Rimpar ASV Rimpar
  FT Schweinfurt FT Schweinfurt 1:5 1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf
  FC Coburg FC Coburg 2:3 TSV Unterpleichfeld Unterpleichfeld
  Alem. Haibach Alemannia Haibach 4:0 TSV Lengfeld (Bay.) TSV Lengfeld
  ASV Dachau ASV Dachau 2:2 FC Sturm Hauzenberg St. Hauzenberg
  FC Töging FC Töging 0:1 Kirchheimer SC Kirchheimer SC
  TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 2:3 SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 3:3 Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
  1.FC Passau 1.FC Passau 1:0 TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen
matchday 1 OSC Bremerhaven OSC Bremerhaven 0:0 TS Woltmershausen Woltmershausen
  Melchiorshausen TSV Melchiorshausen 4:0 SV Lemwerder SV Lemwerder
  TSV Hasenbüren TSV Hasenbüren 1:0 SC Vahr-Blockdiek SC Vahr-Blockd.
matchday 4 TSV Pansdorf TSV Pansdorf 4:1 Lübecker SC 99 Lübecker SC
  TSV Travemünde TSV Travemünde 3:1 Büchen-Siebeneichener SV Büchen-Sieben.
  Phoenix Kisdorf SSC Phoenix Kisdorf 2:2 Heikendorfer SV Heikendorfer SV
  FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 5:2 TSV Klausdorf TSV Klausdorf
matchday 2 TSV Gellersen TSV Gellersen 2:3 VfL Lüneburg VfL Lüneburg
matchday 5 SV Saar 05 SV Saar 05 Saarbrücken 4:1 FSV Jägersburg FSV Jägersburg
  SV Mettlach SV Mettlach 1:3 FV Eppelborn FV Eppelborn
  VfB Dillingen VfB Dillingen 3:1 FV Bischmisheim FV Bischmisheim
matchday 4 TSV Altenholz TSV Altenholz 1:2 Gettorfer SC Gettorfer SC
  Osterrönfeld Osterrönfelder TSV 3:2 FC Reher/Puls FC Reher/Puls
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 1:3 TSV Rantrum TSV Rantrum
  Hohenwestedt MTSV Hohenwestedt 3:2 BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
matchday 7 Osterrönfeld Osterrönfelder TSV 0:1 Gettorfer SC Gettorfer SC
  BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel 1:1 TSV Rantrum TSV Rantrum
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 2:2 TSV Friedrichsberg-Busdorf Friedrichsberg
matchday 14 SpVg Eidertal SpVg Eidertal Molfsee 0:2 TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
matchday 3 Ramlingen-E. SV Ramlingen-Ehlershausen 3:0 TSV Barsinghausen Barsinghausen
  Jahn Hiesfeld TV Jahn Hiesfeld 4:0 SV Wermelskirchen SV Wermelskirchen
  SV Hö/Nie SV Hönnepel-Niedermörmter 2:2 DJK/VfL Giesenkirchen Giesenkirchen
  SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 2:2 FV Hunsrückhöhe Morbach FV Morbach
  FSV Salmrohr FSV Salmrohr 0:0 SG 2000 Mülheim-Kärlich Mülheim-Kärlich
  SG Hochwald SG Hochwald/Zerf 0:1 TSV Emmelshausen TSV Emmelshsn.
  FSV Tarforst FSV Trier-Tarforst 2:2 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
  SG Schneifel SG Schneifel/Stadtkyll 0:3 SV Eintracht Windhagen SV Windhagen
matchday 1 K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 2:2 SG Taucha 99 SG Taucha 99
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 0:2 FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
  BW Leipzig FC Blau-Weiß Leipzig 1:1 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 1:2 SV Germania Mittweida Germ. Mittweida
  Motor Wilsdruff SG Motor Wilsdruff 1:4 Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
matchday 2 Schott Jena SV Schott Jena 1:1 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 0:1 Eintracht Sondershausen Sondershausen
  Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 1:1 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg 2:1 SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt
matchday 3 Fort. Kirchfeld FV Fortuna Kirchfeld 1:1 FC Germania Friedrichstal Friedrichstal
  FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen 4:2 ATSV Mutschelbach Mutschelbach
  VfR Mannheim VfR Mannheim 2:2 SV Spielberg SV Spielberg
  FC Kirrlach FC Olympia 1919 Kirrlach 2:4 VfR Gommersdorf VfR Gommersdorf
  VfB Eppingen VfB Eppingen 2:1 TSV Wieblingen TSV Wieblingen
matchday 2 Berlin United Berlin United 1:2 FSV Spandauer Kickers Spand. Kickers
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 3:2 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen
  TSG Tübingen TSG Tübingen 2:2 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  FSV Hollenbach FSV Hollenbach 6:2 TSV Berg TSV Berg
  L-Echterdingen Calcio Leinfelden-Echterdingen 0:3 1.FC Normannia Gmünd Normannia Gmünd
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 2:1 TSV Essingen TSV Essingen
  SV Fellbach SV Fellbach 1:3 VfL Pfullingen VfL Pfullingen
  Hofherrnweiler TSG Hofherrnweiler 3:0 VfB Neckarrems VfB Neckarrems
matchday 5 FC Ederbergland FC Ederbergland 4:2 SSV Langenaubach Langenaubach
  VfB Marburg VfB Marburg 2:1 Germania Schwanheim G. Schwanheim
  OSC Vellmar OSC Vellmar 4:0 SG Barockstadt Fulda-Lehnerz II Barockstadt II
  Buch. Flieden SV Buchonia Flieden 5:0 TSG Sandershausen Sandershausen
matchday 4 Großkrotzenburg Germania Großkrotzenburg 2:2 SG Rot-Weiß Frankfurt RW Frankfurt
  Sportfreunde 04 FFV Sportfreunde 1904 1:3 Rot-Weiß Darmstadt RW Darmstadt
  Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960 4:1 Eintracht Wald-Michelbach Wald-Michelbach
matchday 2 SV Pastow SV Pastow 1:0 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
  Rostocker FC Rostocker FC 1895 5:3 Penzliner SV Penzliner SV
  E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 7:0 SG Aufbau Boizenburg SGA Boizenburg
  Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 9:2 TSV Bützow TSV Bützow
  Anker Wismar FC Anker Wismar 7:0 SV 90 Görmin SV 90 Görmin
  Grimmener SV Grimmener SV 2:3 Güstrower SC 09 Güstrower SC
  Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 2:2 VfB 1906 Sangerhausen Sangerhausen
  Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 2:2 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
  SV BW Zorbau SV Blau-Weiß Zorbau 4:0 SV Kelbra SV Kelbra
  SV Westerhausen SV 1890 Westerhausen 1:1 Haldensleber SC Haldensleber SC
matchday 1 FC Teningen FC Teningen 1:1 SV 08 Kuppenheim SV Kuppenheim
  FV Lörrach-Br. FV Lörrach-Brombach 4:0 FC Denzlingen FC Denzlingen
  SV Weil SV Weil 1910 4:0 1.SV Mörsch 1.SV Mörsch
  SV Endingen SV Endingen 0:1 FC Auggen FC Auggen
matchday 3 Waldalgesheim SV Alemannia Waldalgesheim 3:1 SV Morlautern SV Morlautern
  SG Meisenheim SG Meisenheim/Desloch/Jeckenbach 6:0 SG Rieschweiler SG Rieschweiler
matchday 2 VfL Theesen VfL Theesen 3:3 SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
  Lennestadt FC Lennestadt 3:0 SV Hohenlimburg 10 SV Hohenlimburg
  SC Neheim SC Neheim 2:3 SG Finnentrop/Bamenohl Finnentrop/Bam.
matchday 3 Argentinos Jrs. Asociación Atlética Argentinos Juniors 3:2 Club Atlético Banfield CA Banfield
  CA Talleres Club Atlético Talleres 1:1 Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
  Newell's Club Atlético Newell's Old Boys 2:0 Club Atlético Unión CA Unión
  San Lorenzo Club Atlético San Lorenzo de Almagro 2:2 Club Atlético Rosario Central CA Rosario
matchday 1 AA Estudiantes AA Estudiantes de Río Cuarto 3:0 Club Atlético Temperley CA Temperley
  CA Mitre Club Atlético Mitre 0:1 CA Estudiantes (Buenos Aires) CA Estudiantes
  Brown Adrogue Brown de Adrogue 1:1 Atlético de Rafaela Rafaela
  Atlanta Club Atlético Atlanta 4:1 Independiente Rivadavia Ind. Rivadavia
  Villa Dálmine Club Villa Dálmine 2:0 Instituto AC Córdoba Instituto AC
  CA Sarmiento Club Atlético Sarmiento (Junin) 0:0 Deportivo Santamarina Dep. Santamarin
  Belgrano Club Atlético Belgrano 1:1 Club Atlético San Martín (SJ) San Martín
matchday 10 Cienciano Club Cienciano 3:1 Club Juan Aurich Juan Aurich
matchday 5 Puebla FC Puebla FC 0:4 CF Pachuca CF Pachuca
  Atlas Atlas Guadalajara 1:3 CD Cruz Azul CD Cruz Azul
matchday 6 Patriotas Boyacá Patriotas FC 3:0 Envigado FC Envigado
  Millonarios Millonarios FC 3:2 CD La Equidad Seguros SA CD La Equidad
matchday 23 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 0:8 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 1:2 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 2:3 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Vegalta Sendai Vegalta Sendai 2:2 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Vissel Kobe Vissel Kobe 3:0 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
  FC Tokyo FC Tokyo 0:1 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Oita Trinita Oita Trinita 0:1 Kashima Antlers Kashima Antlers
matchday 28 Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 2:1 FC Gifu FC Gifu
  Mito HollyHock Mito HollyHock 3:0 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 1:2 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Tochigi SC Tochigi SC 0:0 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 0:1 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 4:2 Ehime FC Ehime FC
  FC Ryukyu FC Ryukyu 1:3 Yokohama FC Yokohama FC
  Albirex Niigata Albirex Niigata 0:3 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 0:1 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
matchday 13 Saitama SC Saitama SC 1:2 Waseda University A-Style FC Waseda A-Style
  Esperanza SC Esperanza SC (Yokohama) 0:4 Criacao Shinjuku Criac. Shinjuku
  tonan Maebashi tonan Maebashi 3:0 Identy Mirai Identy Mirai
  TOHO Titanium TOHO Titanium SC 3:0 Tokyo International University FC Tokyo Int'l Uni
  Vertfee Yaita Vertfee Yaita 1:0 Kanagawa Teachers Soccer Club Kanagawa Teach.
  Tochigi City Tochigi City 3:1 Tsukuba FC Tsukuba FC
matchday 17 Magni ÍF Magni Grenivík 3:1 UMF Afturelding Afturelding
matchday 3 Venados FC Venados FC Yucatán 1:0 CD Leones Negros de la UdeG Leones Negros
matchday 5 S. Brijeg U17 NK Siroki Brijeg U17 0:2 FK Velez Mostar U17 Velez U17
  FK MDK U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 2:2 FK Borac Banja Luka U17 Banja Luka U17
  Sloboda T U17 FK Sloboda Tuzla U17 3:0  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 Zeljeznicar U17
  Zr. Mostar U17 HSK Zrinjski Mostar U17 6:0 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
matchday 3 Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 8:1 FK Slavija Sarajevo U19 Slavija S. U19
matchday 5 Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 2:2 NK Celik Zenica Celik Zenica
  Velez Mostar FK Velez Mostar 1:0 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
  B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 0:0 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 2:2 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  Portuguesa FC Portuguesa FC 0:0 Metropolitanos FC Metropolitanos
  Mineros Mineros de Guayana 3:0 Zamora FC Zamora
  Carabobo FC Carabobo FC 0:0 AC LALA FC LALA FC
matchday 2 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 0:2 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  FK Olimpik FK Olimpik Sarajevo 2:1 NK Travnik Travnik
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 4:1 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
  HNK Orasje HNK Orasje 0:2 FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 0:0 FK Gorazde FK Gorazde
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 1:2 FK Igman Konjic Igman Konjic
matchday 20 Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 1:0 FK Riteriai Riteriai
matchday 18 FK Minsk FK Minsk 2:0 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
  Slavia Slavia Mozyr 1:0 Dnyapro Mogilev Dnyapro Mogilev
matchday 1 MC Oran MC Oran 3:1 USM Bel Abbès USM Bel Abbès
matchday 2 Slavija S. FK Slavija Sarajevo 0:0 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 3:1 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 0:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 1:2 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
Round of 16 El Ahly El Ahly Cairo 0:1 Pyramids FC Pyramids FC
matchday 24 Rustavi FC Rustavi 2:1 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi
  Dinamo Batumi Dinamo Batumi 2:0 Chikhura Sachkhere Chikhura
matchday 26 Gangwon FC Gangwon FC 1:3 Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
  Seongnam FC Seongnam FC 1:0 FC Seoul FC Seoul
  Daegu FC Daegu FC 1:0 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
Quarter-Finals Cape Town City Cape Town City FC 0:2 Polokwane City FC Polokwane City
  Orlando Pirates Orlando Pirates 0:1 Highlands Park FC Highlands Park
  Sundowns Mamelodi Sundowns FC 3:1 Bloemfontein Celtic Bloem. Celtic
matchday 4 NK Dob NK Roltek Dob 1:1 NK Brda NK Brda
  NK Radomlje NK Radomlje 4:0 ND Beltinci Beltinci
  NK Bilje Vitanest Bilje 3:3 NK Krka NK Krka
  NK Dravograd NK Dravograd 5:1 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
  NK Krsko NK Krsko 3:0 NK Dekani NK Dekani
  Drava Ptuj NK Drava Ptuj 1:2 ND Gorica ND Gorica
  NK Rogaska NK Rogaska 2:1 NK Fuzinar NK Fuzinar
matchday 24 ATL UTD 2 Atlanta United 2 2:1 Sporting Kansas City II Kansas City II
  Phoenix Rising Phoenix Rising FC 4:2 Reno 1868 FC Reno FC
  Timbers 2 Portland Timbers 2 2:4 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
  Fresno Fresno FC 1:1 Real Monarchs SLC Real Monarchs
  Gwangju FC Gwangju FC 1:1 Busan IPark Busan IPark
  Suwon FC Suwon FC 2:3 Ansan Greeners Ansan Greeners
matchday 21 Orlando B Orlando City B 1:2 Lansing Ignite FC Lansing Ignite
matchday 3 Stranraer Stranraer FC 3:2 Raith Rovers FC Raith Rovers
  Airdrieonians Airdrieonians FC 3:1 Clyde FC Clyde FC
  Falkirk FC Falkirk FC 2:1 Montrose FC Montrose
  Peterhead FC Peterhead FC 2:3 Dumbarton FC Dumbarton FC
matchday 1 Connah's Quay Connah's Quay Nomads FC 1:1 Cardiff Metropolitan University FC Cardiff Metro
  Llanfairpwll Llanfairpwll FC 1:1 Ruthin Town FC Ruthin Town FC
  Llangefni Town CPD Tref Llangefni Town FC 2:0 Gresford Athletic FC Gresford FC
  Flint Town Utd Flint Town United 1:2 Rhyl Football Club Rhyl FC
  Llanrhaeadr FC Llanrhaeadr FC 1:2 Penrhyncoch FC Penrhyncoch
  Llandudno FC Llandudno FC 3:1 Corwen FC Corwen FC
  Porthmadog FC Porthmadog FC 0:2 Conwy Borough Conwy Borough
matchday 3 Stoke City Stoke City 2:2 Derby County Derby
  Millwall Millwall FC 1:0 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Luton Luton Town 1:2 West Bromwich Albion West Brom
 
Swansea Swansea City 3:2 Preston North End Preston
  Barnsley FC Barnsley FC 2:2 Charlton Athletic Charlton
  Nottm Forest Nottingham Forest 3:0 Birmingham City Birmingham
  Blackburn Blackburn Rovers 1:0 Middlesbrough FC Middlesbrough
  Brentford Brentford FC 1:1 Hull City Hull City
  Wigan Wigan Athletic 0:2 Leeds United Leeds
  Bristol City Bristol City 2:0 Queens Park Rangers QPR
  Annan Athletic Annan Athletic FC 3:2 Albion Rovers FC Albion Rovers
  Elgin City Elgin City FC 0:1 Stenhousemuir FC Stenhousemuir
  Brechin City Brechin City FC 0:3 Queen's Park FC Queen's Park
  Cove Rangers Cove Rangers FC 3:2 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC
  Edinburgh City Edinburgh City FC 1:0 Stirling Albion FC Stirling
First Preliminary Round Lothian Thistle Lothian Thistle Hutchison Vale FC 5:0 Wigtown & Bladnoch FC Wigtown
intermediate stage deciders Auchinleck Auchinleck Talbot FC 6:1 Dundonald Bluebell JFC Dundonald Bluebell JFC
Round of 16 Celtic Celtic FC 2:1 AET Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
  Kilmarnock FC Kilmarnock FC 1:0 AET Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
  Partick Thistle Partick Thistle FC 3:2 AET Ross County FC Ross County
  Hibernian FC Hibernian FC 5:3 on pens Greenock Morton FC Morton
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 1:2 Livingston FC Livingston FC
First Round FC Wohlen FC Wohlen 2:1 FC Wettswil-Bonstetten FC Wettswil
  Red Star ZH FC Red Star Zürich 1:3 FC Wil 1900 FC Wil 1900
  SC YF Juventus SC YF Juventus Zürich 0:3 FC Winterthur FC Winterthur
  FC Wetzikon FC Wetzikon 1:3 Meyrin FC Meyrin FC
  Pully Football Pully Football 1:4 FC Basel 1893 FC Basel
  Altstätten FC Altstätten 1:3 FC Bassecourt FC Bassecourt
  FC Seefeld ZH FC Seefeld Zürich 1:9 Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
  FC Rothorn FC Rothorn 1:3 AET FC Sursee FC Sursee
  FC Echallens FC Echallens Région 0:6 Servette FC Servette FC
  FC Black Stars FC Black Stars Basel 1:2 FC Zürich FC Zürich
  FC Bulle FC Bulle 2:1 AET FC Chiasso FC Chiasso
  FC Muri FC Muri 2:3 FC Rapperswil-Jona Rapperswil-Jona
  AC Taverne AC Taverne 1:4 SC Kriens SC Kriens
  Perly-Certoux FC Perly-Certoux 0:5 FC Stade-Lausanne-Ouchy Stade-Lausanne
  FC Iliria FC Iliria Solothurn 1:6 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
  Saxon Sports FC Saxon Sports 2:4 FC Spiez FC Spiez
  FC Allschwil FC Allschwil 1:10 FC Sion FC Sion
  FC Rotkreuz FC Rotkreuz 0:2 FC Freienbach FC Freienbach
  FC Gambarogno FC Gambarogno-Contone 0:5 AC Bellinzona AC Bellinzona
  FC Monthey FC Monthey 1:4 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
  Mutschellen FC Mutschellen 0:3 FC Stade Nyonnais Stade Nyonnais
Third Round Parma Parma Calcio 1913 3:1 Venezia FC Venezia
Group D Pianese US Pianese 0:2 US Pistoiese 1921 Pistoiese
First Preliminary Round SV Huizen SV Huizen 2:3 VV Goes VV Goes
  VVOG VVOG Harderwijk 3:0 RKSV Minor RKSV Minor
  Rijnvogels FC Rijnvogels 0:4 SV Oss '20 SV Oss '20
  Hoogland VV Hoogland 1:3 CVV de Jodan Boys Jodan Boys
  ODIN '59 ODIN '59 Heemskerk 3:1 VV Gemert VV Gemert
  Vroomshoopse B. Vroomshoopse Boys 0:4 EVV Echt EVV Echt
  Gravenzande FC 's-Gravenzande 2:0 RKSV Heeze RKSV Heeze
  DOVO VV DOVO Veenendaal 2:4 OFC Oostzaan OFC Oostzaan
  Achilles Veen Achilles Veen 6:0 USV Hercules USV Hercules
  Barendrecht BVV Barendrecht 6:0 RKSV Wittenhorst Wittenhorst
  FC Lisse FC Lisse 1:2 Ajax Amateurs Ajax Amateurs
  Ter Leede VV Ter Leede 1:4 Fortuna Wormerveer Fortuna Worm.
  DVS '33 DVS '33 Ermelo 3:4 on pens HV & CV Quick Quick DH
  VVSB VVSB Noordwijkerhout 2:4 Harkemase Boys Harkemase Boys
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 3:2 VV UNA Veldhoven VV UNA
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 2:1 RKVV DEM RKVV DEM
  VEV '67 VEV '67 0:3 Sportclub Silvolde SP Silvolde
  SDO Bussum SDO Bussum 1:0 ARC Alphen aan den Rijn sv ARC
  Rohda Raalte Rohda Raalte 1:2 VV Duno Doorwerth VV Duno
  Westlandia RKVV Westlandia 2:0 HSV De Zuidvogels Zuidvogels
  Drachtster Boys VV Drachtster Boys 0:4 VV Dongen Dongen
  VV Kloetinge VV Kloetinge 1:0 FC Lienden Lienden
  Groene Ster RKSV Groene Ster 5:0 VV Winsum Winsum
  SV TOP SV TOP 2:6 HSV Hoek Hoek
  HSC '21 HSC '21 Haaksbergen 2:4 VV SteDoCo SteDoCo
  Mierlo-Hout RKSV Mierlo-Hout 2:3 Flevo Boys Emmeloord Flevo Boys
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 2:1 VV Sliedrecht VV Sliedrecht
matchday 1 US Rumelange US Rumelange 2:3 UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97
  Mertert-Wass. Union Mertert-Wasserbillig 1:3 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
  Weiler FC Yellow Boys Weiler-La-Tour 0:1 Swift Hesperange Hesperange
matchday 6 Cerro Porteño Club Cerro Porteño 0:0 Olimpia Asunción Olimpia
  CS San Lorenzo Club Sportivo San Lorenzo 1:1 Club General Díaz de Luque General Diaz
matchday 5 Danubio FC Danubio FC 1:2 Club Atlético Boston River Boston River
  Nacional Club Nacional 1:1 Atletico River Plate Montevideo River Plate
  CA Fénix CA Fénix 0:1 Club Plaza Colonia Plaza Colonia
  Cerro Largo Cerro Largo FC 2:0 Club Atlético Cerro CA Cerro
matchday 12 TJK Legion U17 Tallinn JK Legion U17 6:0 Harju JK Laagri U17 Harju JK U17
  Tabasalu U17 JK Tabasalu U17 4:3 Kalev Tallinn U17 Kalev U17
  FC Nomme U17 FC Nomme United U17 10:0 Levadia Tallinn U17 Levadia U17
matchday 24 Maardu LM Maardu Linnameeskond 2:1 FC Kuressaare Kuressaare
  FCI Levadia FCI Levadia 3:2 Paide Linnameeskond Paide
  Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 1:0 Kalev Tallinn U21 Kalev U21
  Vändra Vaprus JK Vändra Vaprus 6:1 FC Helios Voru FC Helios Voru
matchday 3 Universitario Universitario de Deportes 0:0 Universidad San Martín de Porres USM Porres
  Pirata Pirata FC 0:2 CD Unión Comercio Unión Comercio
  Club UTC UTC Cajamarca 0:2 FBC Melgar FBC Melgar
matchday 24 Longford Town Longford Town FC 0:2 Shelbourne FC Shelbourne
matchday 14 Chanthabouly FC Chanthabouly 2:4 Master 7 FC Master 7
matchday 21 FC Dagon FC Dagon 5:3 Sagaing United Sagaing Utd.
  S. Myanmar FC Southern Myanmar FC 0:0 Yangon United FC Yangon Utd.
matchday 24 PT Prachuap FC PT Prachuap FC 1:0 True Bangkok United Bangkok Utd.
  Buriram Utd. Buriram United 6:0 Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi FC
  Chainat FC Chainat Hornbill FC 2:3 Samut Prakan City Samut Prakan C.
  Chiangrai Utd. Singha Chiangrai United 1:1 Sukhothai FC Sukhothai FC
matchday 23 Warriors FC Warriors FC 1:3 Lion City Sailors LC Sailors
matchday 3 Sunderland Sunderland AFC 2:1 Portsmouth FC Portsmouth
  Doncaster Doncaster Rovers 3:2 Fleetwood Town Fleetwood
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 1:1 Accrington Stanley Accrington
  Coventry Coventry City 2:0 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Blackpool Blackpool FC 2:1 Oxford United Oxford United
  Burton Albion Burton Albion 0:1 Rotherham United Rotherham
  Shrewsbury Shrewsbury Town 0:0 Rochdale AFC Rochdale
  Wycombe Wycombe Wanderers 3:2 Milton Keynes Dons MK Dons
  Peterborough Peterborough United 2:2 Ipswich Town Ipswich
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 5:0 Bolton Wanderers Bolton
  Lincoln City Lincoln City 4:0 Southend United Southend United
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 1:0 Walsall FC Walsall
  Morecambe FC Morecambe FC 0:0 Cheltenham Town Cheltenham
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 2:2 Crawley Town Crawley Town
  Bradford Bradford City 3:0 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Exeter City Exeter City 1:1 Swindon Town Swindon Town
  Newport County Newport County 1:0 Plymouth Argyle Plymouth
  Carlisle United Carlisle United 0:2 Mansfield Town Mansfield Town
  Forest Green Forest Green Rovers 1:0 Grimsby Town Grimsby Town
  Northampton Northampton Town 1:2 Macclesfield Town (aufgel.) Macclesfield
  Colchester Utd. Colchester United 1:2 Cambridge United Cambridge Utd.
  Leyton Orient Leyton Orient 0:0 Stevenage FC Stevenage
  Salford Salford City 1:1 Port Vale FC Port Vale
matchday 5 Boreham Wood Boreham Wood FC 0:1 Sutton United Sutton Utd
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 2:3 Bromley FC Bromley
  Solihull Moors Solihull Moors 2:1 Ebbsfleet United Ebbsfleet Utd
  Barnet Barnet FC 2:2 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Maidenhead Utd. Maidenhead United 4:1 Chorley FC Chorley FC
  Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 4:2 Harrogate Town Harrogate Town
  Dover Athletic Dover Athletic 1:2 Torquay United FC Torquay United
  Aldershot Town Aldershot Town 1:1 FC Halifax Town Halifax Town
  Fylde AFC Fylde 1:4 Woking FC Woking FC
  Stockport Stockport County 2:0 Eastleigh FC Eastleigh FC
  Barrow Barrow AFC 1:0 Yeovil Town Yeovil Town
matchday 3 Cliftonville Cliftonville FC 0:2 Crusaders FC Crusaders
  Larne FC Larne FC 2:4 Ballymena United Ballymena
  Dungannon Dungannon Swifts 3:1 Glentoran FC Glentoran
  Linfield Linfield FC 2:4 Coleraine FC Coleraine
  Glenavon Glenavon FC 2:0 Warrenpoint Town FC Warrenpoint
  Institute FC Institute FC 0:2 Carrick Rangers Carrick Rangers
matchday 4 Dergview Dergview FC 1:1 Ballyclare Comrades FC Ballyclare
  HW Welders Harland & Wolff Welders 2:1 Queen's University Queen's Uni
  PSNI FC PSNI FC 1:4 Loughgall FC Loughgall
  Knockbreda FC Knockbreda FC 0:5 Portadown FC Portadown
  Ballinamallard Ballinamallard United 1:1 Ards FC Ards FC
  Dundela FC Dundela FC 1:1 Newry City AFC Newry City
matchday 22 Banbridge Banbridge Town 12:00 AM Moyola Park AFC Moyola Park
matchday 16 JDFS Alberts JDFS Alberts Riga 2:7 SK Super Nova Super Nova
  Bebri Staiceles Bebri 6:1 Grobinas SC Grobinas
  Auda Auda Kekava 1:7 FK Tukums 2000 Tukums
  Rezeknes FA Rezeknes FA 10:0 FC New Project New Project
  Smiltene FK Smiltene/BJSS 7:1 Balvu SC Balvi
matchday 18 Colo Colo CSD Colo Colo 1:0 Unión Española Española
  O'Higgins CD O'Higgins 4:1 Club Deportes Iquique CD Iquique
  Coquimbo Unido Coquimbo Unido 2:1 CDP Curicó Unido Curicó
  CDUC CD Universidad Católica 1:0 CD Everton CD Everton
matchday 1 Racing Racing Santander 0:1 Málaga CF Málaga CF
  CD Lugo CD Lugo 0:0 Extremadura UD Extremadura
  UD Almería UD Almería 3:0 Albacete Balompié Albacete
  Elche CF Elche CF 0:2 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
  Real Zaragoza Real Zaragoza 2:0 CD Tenerife CD Tenerife
  Rayo Vallecano Rayo Vallecano 2:2 CD Mirandés CD Mirandés
matchday 2 JA Drancy Jeanne d'Arc de Drancy 0:1 SC Schiltigheim Schiltigheim
  LOSC Lille B LOSC Lille B 2:1 ASM Belfort ASM Belfort
  Stade Reims B Stade Reims B 2:3 Sainte-Geneviève Sports Ste. Geneviève
  Saint-Quentin Olympique Saint-Quentin 0:0 SAS Epinal SAS Epinal
  IC de Croix Iris Club de Croix 2:1 US Lusitanos Saint-Maur US Lusitanos
  FC Mulhouse FC Mulhouse 1:2 SC Bastia SC Bastia
  RC Lens B RC Lens B 0:1 Football Club 93 Bobigny FC 93 Bobigny
  FCSR Haguenau FCSR Haguenau 0:1 CS Sedan-Ardennes CS Sedan
  SCO Angers B SCO Angers B 2:0 Football Club Mantois FC Mantois
  EA Guingamp B EA Guingamp B 3:1 CMS Oissel CMS Oissel
  US Saint-Malo US Saint-Malo 0:0 Vannes OC Vannes
  C'Chartres C'Chartres Football 3:0 Entente SSG Entente SSG
  FC Rouen 1899 FC Rouen 1899 3:2 Paris 13 Atletico Paris 13 Atl.
  AS Poissy AS Poissy 0:1 Stade Briochin Stade Briochin
  FC Fleury 91 Football Club Fleury 91 1:1 FC Lorient B Lorient B
  AS Vitré AS Vitré 1:1 US Granville US Granville
  Andrézieux Andrézieux-Bouthéon FC 1:1 SO Romorantin SO Romorantin
  Les Herbiers VF Les Herbiers VF 1:2 Bergerac Périgord FC Bergerac
  FC Sète 34 FC Sète 34 2:0 US Colomiers US Colomiers
  Angoulême CFC Angoulême Charente FC 4:0 AS Saint-Étienne B Saint-Étienne B
  Trélissac FC Trélissac FC 1:0 Bourges Foot Bourges Foot
  Blois Foot 41 Blois Football 41 1:4 FC Nantes B FC Nantes B
  HSC Montpellier B HSC Montpellier B 1:1 Saint-Pryvé Saint-Hilaire FC Saint-Pryvé FC
  Stade Bordelais Stade Bordelais 0:1 FC Chamalières Chamalières
  Louh.-Cuiseaux Louhans-Cuiseaux FC 0:0 US Marseille Endoume Endoume
  FC Martigues FC Martigues 1:1 Grand Ouest Association Lyonnaise FC GOAL FC
  Marseille B Olympique de Marseille B 2:1 Nîmes Olympique B Nîmes B
  RC Grasse Racing Club de Grasse 2:0 Moulins-Yzeure Foot 03 Moulins-Yzeure
  Hyères FC Hyères FC 1:1 Annecy FC Annecy FC