For using this site, please activate JavaScript.

Matches Jun 22, 2019

Matchday 30 GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 2:2 FSV Bernau FSV Bernau
  U. Klosterfelde Union Klosterfelde 1:2 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
  GW Brieselang Grün-Weiß Brieselang 1:5 MSV 1919 Neuruppin MSV Neuruppin
  BSC Preußen 07 BSC Preußen 07 Blankenfelde-Mahlow 4:0 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 5:1 1.FC Frankfurt (Oder) 1.FC Frankfurt
  Werderaner FC Werderaner FC Viktoria 1920 1:4 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
  Einheit Bernau TSG Einheit Bernau 9:1 Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
  Petershagen-E. Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf 1:3 SV Victoria Seelow Victoria Seelow
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 2:1 BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 0:0 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  Germ. Mittweida SV Germania Mittweida 2:1 SSV Markranstädt Markranstädt
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 2:4 SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
  FC Grimma FC Grimma 9:2 VfB Empor Glauchau VfB E. Glauchau
  Eintr. Niesky FV Eintracht Niesky 3:2 FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
  SG Taucha 99 SG Taucha 99 0:2 VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz
  SV Olbernhau SV Olbernhau 3:00 PM Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz
Group A Atlético Grau Club Atlético Grau 2:0 Universidad César Vallejo César Vallejo
Group C Dep. Coopsol Deportivo Coopsol 1:1  Carlos A. Mannucci Mannucci
Group D Los Caimanes CCD Los Caimanes 2:1 Pirata FC Pirata
Group E Sport Loreto Sport Loreto 2:1 Alianza Universidad Alianza UDH
Group F Sport Huancayo Sport Huancayo 2:0 Deportivo Municipal Municipal
Matchday 6 Erie Commodores Erie Commodores FC 1:00 AM Pittsburgh Hotspurs Pittsburgh
Matchday 12 AFC Ann Arbor AFC Ann Arbor 12:00 AM FC Indiana Indiana
  Toledo Villa Toledo Villa FC 1:00 AM Kalamazoo FC Kalamazoo
Matchday 10 Atlantic City Atlantic City FC 3:0 New Jersey Copa FC New Jersey Copa
Matchday 7 Laredo Heat Laredo Heat SC 2:15 AM Dallas City FC Dallas City
  Katy 1895 Katy 1895 FC 10:00 PM Dallas City FC Dallas City
Matchday 8 Charlottesville Charlottesville Alliance FC 12:00 AM Northern Virginia United FC North.Virginia
Matchday 11 Kingston Kingston Stockade FC 12:00 AM Boston City FC Boston City FC
  Rough Diamonds Greater Lowell Rough Diamonds 2:00 AM Rhode Island Reds FC RI Reds
Matchday 9 Panthers Central Florida Panthers SC 12:00 AM Jacksonville Armada FC U-23 Armada U-23
  Storm FC Storm FC 9:30 PM Miami United FC Miami United
Matchday 21 Temecula Temecula FC 12:00 AM FC Golden State Golden State
Matchday 16 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 3:1 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Vissel Kobe Vissel Kobe 2:2 Oita Trinita Oita Trinita
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 1:0 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 1:2 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  Gamba Osaka Gamba Osaka 1:0 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 2:0 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
Matchday 19 FC Ryukyu FC Ryukyu 2:5 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 2:1 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Mito HollyHock Mito HollyHock 1:1 Yokohama FC Yokohama FC
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 2:1 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 1:2 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 2:0 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 2:0 Tochigi SC Tochigi SC
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 0:0 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 4:0 FC Gifu FC Gifu
  Ehime FC Ehime FC 0:2 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
Matchday 13 Gir. Kitakyushu Giravanz Kitakyushu 0:0 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
Matchday 12 Sony Sendai Sony Sendai 1:1 Verspah Oita Verspah Oita
  ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori 1:2 Matsue City Matsue City
  RKD Ryugasaki Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki 1:0 Maruyasu Okazaki Maru. Okazaki
  Honda FC Honda FC 3:1 MIO Biwako Shiga MIO Biwako
Matchday 7 Yokohama Takeru Yokohama Takeru FC 0:0 Tsukuba FC Tsukuba FC
  Tokyo United Tokyo United 1:0 Vonds Ichihara Vonds Ichihara
Matchday 10 Breidablik Breidablik Kópavogur 3:1 ÍBV Vestmannaeyjar ÍBV
  ÍA Akranes ÍA Akranes 0:2 HK Kópavogs HK Kópavogs
Matchday 6 Lagend Shiga Lagend Shiga 1:2 Ococias Kyoto Ococias Kyoto
Matchday 8 Víkingur Ó. UMF Víkingur Ólafsvík 0:1 Fram Reykjavík Fram Reykjavík
  Thór Thór Akureyri 0:0 Keflavík ÍF Keflavík ÍF
  Grótta ÍF Grótta 4:1 ÍF Magni Grenivík Magni
Matchday 15 Atlantas Atlantas Klaipeda 1:1 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
  FC Stumbras FC Stumbras Kaunas 0:3 FK Panevezys FK Panevezys
  Suduva Suduva Marijampole 1:2 FK Riteriai Riteriai
Matchday 12 Isloch Isloch Minskiy Rayon 0:0 BATE Borisov BATE Borisov
  Dinamo Minsk Dinamo Minsk 0:3 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 0:0 Dynamo Brest Dynamo Brest
Matchday 19 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 7:0 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi
  FC Locomotive FC Locomotive Tbilisi 1:1 FC Rustavi Rustavi
  Saburtalo FC Saburtalo 0:0 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
Matchday 17 Gyeongnam FC Gyeongnam FC 1:1 Incheon United Incheon Utd.
  Daegu FC Daegu FC 1:2 FC Seoul FC Seoul
Matchday 16 Fresno Fresno FC 3:2 San Antonio FC San Antonio FC
  Union II Philadelphia Union II 1:2 Tampa Bay Rowdies TB Rowdies
  Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa (2017-2019) 1:0 Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
  Ansan Greeners Ansan Greeners 0:0 Busan IPark Busan IPark
Matchday 17 Kalju FC Kalju FC 2:1 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  FCI Levadia FCI Levadia 5:0 FC Kuressaare Kuressaare
  Maardu LM Maardu Linnameeskond 1:4 Paide Linnameeskond Paide
  JK Trans Narva JK Trans Narva 2:5 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
Matchday 8 Master 7 FC Master 7 FC 4:2 Lao Police Club Lao Police Club
  Young Elephants Young Elephants 2:1 Lao Toyota FC Lao Toyota
Matchday 13 Sagaing Utd. Sagaing United 2:1 Yadanarbon FC Yadanarbon FC
  Hantharwady U. Hantharwady United FC 4:1 Southern Myanmar FC S. Myanmar FC
  Magwe FC Magwe FC 1:2 Zwekapin United FC Zwekapin Utd.
Semi-Finals 1st Leg Pahang FA Pahang FA 3:1 Perak TBG Perak TBG
Semi-Finals 2nd Leg Kedah FA Kedah FA 1:0 FELDA United FC FELDA United
Matchday 15 Muangthong Utd. SCG Muangthong United 3:0 Trat FC Trat FC
  Ratchaburi FC Ratchaburi Mitr Phol FC 0:1 PT Prachuap FC PT Prachuap FC
  Sukhothai FC Sukhothai FC 1:0 Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
  Buriram Utd. Buriram United 4:0 Chiangmai FC Chiangmai FC
Matchday 14 Tampines Rovers Tampines Rovers 3:1 Brunei DPMM FC DPMM FC
Matchday 12 Strømsgodset Strømsgodset IF 0:4 Molde FK Molde
  Start IK Start 0:3 Notodden FK Notodden
  Sandefjord Sandefjord Fotball 3:2 Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa
Matchday 11 Vidar FK Vidar 1:1 Moss FK Moss FK
  Brattvag IL Brattvag IL 1:2 Levanger FK Levanger FK
  Byasen Byasen Trondheim 1:6 Kvik Halden Kvik Halden
  Baerum SK Baerum SK 2:2 Sotra SK Sotra SK
  Elverum Elverum Fotball 4:0 Oppsal IF Fotball Oppsal Fotball
  Florö SK Florö SK 1:2 Grorud IL Grorud IL
  FK Senja FK Senja 2:2 Kjelsas IL Kjelsas IL
  Asane Fotball Asane Fotball 1:1 Asker Fotball Asker
  Mjølner FK Mjölner 2:2 Fram Larvik Fram Larvik
Matchday 34 O. Zambrow Olimpia Zambrow 0:4 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  Ruch W.M. Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 Legia Warsaw II Legia II
  Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 0:1 Huragan Morag Huragan Morag
  Aleksandrow L. Sokol Aleksandrow Lodzki 2:3 Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow
  Legionovia Legionovia Legionowo 4:2 Znicz Biala Piska Znicz Biala P.
  Pol. Warsaw Polonia Warsaw 1:0 MKS Mazur Elk Mazur Elk
  Unia Skierniewice Unia Skierniewice 4:0 Ursus Warszawa Ursus Warszawa
  Sokol Ostroda Sokol Ostroda 5:2 LKS Lomza LKS Lomza
  Bron Radom Bron Radom 4:0 Victoria Sulejowek Victoria Sulejowek
Matchday 12 FK Andijon FK Andijon 1:2 FK AGMK Olmaliq AGMG Olmaliq
  Sogdiana Sogdiana Jizzakh 2:2 FK Kokand 1912 Kokand 1912
final 1st leg CP Villarrobledo CP Villarrobledo 0:1 CD Lealtad CD Lealtad
Matchday 8 York9 FC York9 FC 0:0 HFX Wanderers FC HFX Wanderers
Matchday 11 Avarta Avarta 6:0 Kjellerup IF Kjellerup IF
  BK Frem BK Frem 3:1 Tarup-Paarup IF Tarup-Paarup IF
  BK Marienlyst Boldklubben Marienlyst 1:2 Dalum IF Dalum IF
  Slagelse Slagelse B&I 1:2 FC Sydvest 05 FC Sydvest
  Vejgaard B Vejgaard B 2:2 Odder IGF Odder IGF
  Hilleröd F Hilleröd Fodbold 1:1 Skovshoved IF Skovshoved
  Granit Granit Mikashevichi 2:1 FK Lida FK Lida
  Lokomotiv Gomel Lokomotiv Gomel 2:1 Naftan Novopolotsk Naftan
  Svetlogorsk Khimik Svetlogorsk 4:0 FK Smorgon FK Smorgon
  Slonim 2017 FK Slonim 2017 1:1 Rukh Brest Rukh
  Smolevichi FK Smolevichi 1:0 Krumkachi Krumkachi
  Volna Pinsk Volna Pinsk 2:0 FK Orsha Orsha
  Sputnik Sputnik Rechitsa 0:2 Belshina Bobruisk Belshina
Third Round FC Sarnen FC Sarnen 2:3 FC Uster FC Uster
  FC Portalban FC Portalban/Gletterens 7:8 on pens Signal FC Bernex-Confignon Signal FC
  FC Olten FC Olten 1:0 FC Kickers Luzern Kickers Luzern
  FC Allschwil FC Allschwil 5:3 SV Muttenz SV Muttenz
Matchday 7 Global Cebu FC Global Cebu FC 0:3 Mendiola FC 1991 Mendiola FC
  Maldonado Club Deportivo Maldonado 1:0 CA Rentistas Rentistas
  Central Central Español 1:0 Tacuarembó Futbol Club Tacuarembó
  Albion FC Albion FC 0:4 Club Atlético Villa Teresa Villa Teresa
  Bella Vista Club Atlético Bella Vista 0:1 CS Cerrito Cerrito
  CA Atenas Club Atlético Atenas de San Carlos 2:0 IA Sud America Montevideo Sud America
Group C El Salvador El Salvador 0:0 Jamaica Jamaica
  Honduras Honduras 0:1 Curaçao Curaçao
Group D Guyana Guyana 2:4 Panama Panama
Group C Ecuador Ecuador 1:2 Chile Chile
Group A Peru Peru 0:5 Brazil Brazil
  Bolivia Bolivia 1:3 Venezuela Venezuela
Matchday 11 Leader-Champion Leader-Champion Issyk-Kol 1:3 FK Alay Osh Alay Osh
  Neftchi Neftchi Kochkor-Ata 1:3 FK Ilbirs Bishkek Ilbirs Bishkek
Matchday 10 Kuktosh FK Kuktosh 0:2 FK Khujand Khujand
Matchday 14 B36 Tórshavn B36 Tórshavn 1:1 NSÍ Runavík NSÍ Runavík
  TB Tvöroyri TB Tvöroyri 1:0 KÍ Klaksvík KÍ Klaksvík
Final Inter U17 Inter Under 17 6:2 Pordenone Under 17 Pordenone U17
Group A DR Congo Democratic Republic of the Congo 0:2 Uganda Uganda
Group B Nigeria Nigeria 1:0 Burundi Burundi
  Guinea Guinea 2:2 Madagascar Madagascar
Matchday 1 PSPS Riau PSPS Riau 2:3 PSMS Medan Medan
  Persibat Persibat Batang 1:0 Persiraja Banda Aceh Persiraja
  Mitra Kukar Mitra Kukar FC 0:0 Persis Solo Persis Solo
  Persatu Persatu Tuban 0:2 Persewar Waropen Persewar
  Persik Kediri Persik Kediri 4:0 PSBS Biak Numfor PSBS
  Madura Madura FC 1:0 Sulut United Sulut
  Persiba Persiba Balikpapan 0:1 PSIM Yogyakarta PSIM Yogyakarta
Matchday 5 Barito Putera PS Barito Putera 1:2 Kalteng Putra FC Kalteng Putra
  Bali United Bali United FC 1:0 PSIS Semarang PSIS
  Persela Persela Lamongan 0:0 Persija Jakarta Persija Jakarta
Matchday 14 BJ Sinobo Guoan Beijing Sinobo Guoan 3:2 Guangzhou R&F GZ R&F
  SH SIPG Shanghai SIPG 3:0 Beijing Renhe BJ Renhe
  TJ Teda Tianjin Teda 2:1 Shandong Luneng Taishan SD Luneng
  HN Jianye Henan Jianye 1:0 Shenzhen FC SZ FC
  GZ Evergrande Guangzhou Evergrande Taobao 2:1 Hebei China Fortune HB CFFC
  HLJ Lava Spring Heilongjiang Lava Spring 2:1 Guangdong Southern Tigers GD Sou. Tigers
  IM Zhongyou Inner Mongolia Zhongyou 1:0 Guizhou Hengfeng GZ Hengfeng
  ZJ E. Greentown Zhejiang Energy Greentown 2:2 Changchun Yatai CC Yatai
  QD Huanghai Qingdao Huanghai 9:2 Shanghai Shenxin (-2019) SH Shenxin
  SJZ Ever Bright Shijiazhuang Ever Bright 6:1 Sichuan Longfor (-2019) SC Longfor
  MZ Hakka Meizhou Hakka 2:0 Liaoning FC (-2019) Liaoning FC
  BJ BSU Beijing BSU 0:1 Nantong Zhiyun NT Zhiyun
  Zimbru Chisinau FC Zimbru Chisinau 1:1 Codru Lozova Codru Lozova
  Dinamo-Auto Dinamo-Auto Tiraspol 3:0 FC Sfintul Gheorghe Sfintul Gheor.
Group A Spain U21 Spain U21 5:0 Poland U21 Poland U21
  Belgium U21 Belgium U21 1:3 Italy U21 Italy U21

Select date

Player birthdays

  • Rodri
    Date of birth: Jun 22, 1996  Spain
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 64,00 mil. €
    Manchester City
    Age: 23 years

Coach birthdays

Transfers

  • Michael Orozco
    Age: 33 Years  United States
    Position: Centre-Back
    Market value: 400 thousand €
    Fee: Free transfer
    Club Tijuana
     
    Orange County SC
  • Kostyantyn Cherniy
    Age: 26 Years  Ukraine
    Position: Centre-Forward
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    Kremin Kremenchuk
     
    Valmiera FC
  • Matt Paterson
    Age: 29 Years  Scotland
    Position: Centre-Forward
    Market value: 200 thousand €
    Fee: ?
    Havant & Waterlooville FC
     
    Gosport Borough FC
  • Ken Fagerberg
    Age: 30 Years  Sweden
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: ?
    07 Vestur
     
    TB Tvöroyri
  • Max
    Max
    Age: 22 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: ?
    Associação Atlética Anapolina (GO)
     
    Grêmio Catanduvense (SP)
  • Bryan Rivera
    Age: 22 Years  Ecuador
    Position: Left-Back
    Market value: 400 thousand €
    Fee: End of loan
    Independiente Juniors
     
    Independiente del Valle
  • Jordan Rezabala
    Age: 19 Years  Ecuador
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 300 thousand €
    Fee: End of loan
    Independiente Juniors
     
    Independiente del Valle
  • Murad Omarov
    Age: 27 Years  Russia
    Position: Centre-Back
    Market value: 250 thousand €
    Fee: End of loan
    Rusj Dneprovskaya
     
    Kuban Holding Pavlovskaya
  • Juan Salas
    Age: 21 Years  Argentina
    Position: Right-Back
    Market value: 200 thousand €
    Fee: -
    Belgrano de Cordoba U20
     
    Club Atlético Belgrano
  • Dmitri Telegin
    Age: 27 Years  Russia
    Position: Right-Back
    Market value: 100 thousand €
    Fee: -
    Without Club
     
    Baltauto St.Petersburg
  • Michel
    Age: 38 Years  Brazil
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: -
    Career break
     
    North Texas Soccer Club
  • Dario Polverini
    Age: 32 Years  Italy
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    Retired
  • Alex Bergmann Arnarsson
    Age: 19 Years  Iceland
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: End of loan
    KF Fjardabyggdar
     
    Fram Reykjavík
  • Dragos Ioance
    Age: 25 Years  Romania
    Position: Abwehr
    Market value: -
    Fee: -
    Sancolombano Calcio
     
    Without Club
  • Jesús Sosa
    Age: 18 Years  Mexico
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Loan
    FC Dallas Academy
     
    North Texas Soccer Club
  • Kevin Rosas
    Age: 18 Years  Bolivia
    Position: Abwehr
    Market value: -
    Fee: Loan
    FC Dallas Academy
     
    North Texas Soccer Club