For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Nov 10, 2018

Matchday 16 TuS Dassendorf TuS Dassendorf 1:0 SV Curslack-Neuengamme SV Curslack-N.
  Meiendorfer SV Meiendorfer SV 1:2 SC Victoria Hamburg SC Victoria
Matchday 11
Werder Bremen SV Werder Bremen 1:3 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
SC Freiburg SC Freiburg 1:3 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 2:1 FC Augsburg FC Augsburg
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 4:1 Hertha BSC Hertha BSC
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 0:2 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 3:2 Bayern Munich Bayern Munich
Matchday 13
1. FC Köln 1. FC Köln 8:1 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
FC St. Pauli FC St. Pauli 1:1 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 1:3 Hamburger SV Hamburger SV
Matchday 15
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 4:1 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
 
VfR Aalen VfR Aalen 1:1 VfL Osnabrück VfL Osnabrück
 
Energie Cottbus FC Energie Cottbus 2:2 Sportfreunde Lotte SF Lotte
 
1860 Munich TSV 1860 Munich 1:1 Hallescher FC Hallescher FC
 
SV Meppen SV Meppen 2:3 Karlsruher SC Karlsruher SC
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 0:2 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
Matchday 12 Cardiff Cardiff City 2:1 Brighton & Hove Albion Brighton
  Huddersfield Huddersfield Town 1:1 West Ham United West Ham
 
Leicester Leicester City 0:0 Burnley FC Burnley
  Newcastle Newcastle United 2:1 AFC Bournemouth Bournemouth
 
Southampton Southampton FC 1:1 Watford FC Watford
 
Crystal Palace Crystal Palace 0:1 Tottenham Hotspur Spurs
  Real Valladolid Real Valladolid CF 0:0 SD Eibar SD Eibar
  Getafe Getafe CF 0:1 Valencia CF Valencia
 
Atlético Madrid Atlético Madrid 3:2 Athletic Bilbao Athletic
  Girona Girona FC 0:0 CD Leganés CD Leganés
  Torino Torino FC 1:2 Parma Calcio 1913 Parma
  SPAL SPAL 2:2 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
  Genoa Genoa CFC 1:2 SSC Napoli SSC Napoli
Matchday 13 Guingamp EA Guingamp 2:4 Olympique Lyon Olympique Lyon
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 0:1 OGC Nice OGC Nice
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 2:0 Stade Reims Reims
  SCO Angers SCO Angers 1:0 HSC Montpellier Montpellier
  Toulouse FC Toulouse 0:1 SC Amiens SC Amiens
Matchday 14
Sturm Graz SK Sturm Graz 0:0 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
LASK LASK 5:1 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
 
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 1:0 SC Rheindorf Altach SCR Altach
  Ural Ural Yekaterinburg 2:1 FK Orenburg Orenburg
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 1:2 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Rostov FK Rostov 0:0 Dinamo Moscow Dinamo Moscow
  Ural II Ural Ekaterinburg II 1:2 FK Orenburg II Orenburg II
  KS Samara II Krylya Sovetov Samara II 2:1 Akhmat Grozny II Akhmat II
  CSKA Moscow II CSKA Moscow II 1:1 Zenit St. Petersburg II Zenit II
Matchday 15 Astra Giurgiu Astra Giurgiu 1:2 FC Politehnica Iasi FC Poli Iasi
  FC Viitorul FC Viitorul 0:0 Concordia Chiajna Chiajna
  CFR Cluj CFR Cluj 0:0 Dunarea Calarasi D. Calarasi
Matchday 14
FC Lugano FC Lugano 1:4 FC Luzern FC Luzern
 
FC Thun FC Thun 4:2 FC Basel 1893 FC Basel
Matchday 12 FC Emmen FC Emmen 2:0 NAC Breda NAC Breda
  Vitesse Vitesse Arnhem 2:1 FC Utrecht FC Utrecht
  De Graafschap De Graafschap Doetinchem 1:4 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
 
VVV-Venlo VVV-Venlo 3:2 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
  Alanyaspor U19 Alanyaspor U19 2:2 Fenerbahce SK U19 Fenerbahce U19
  Göztepe U19 Göztepe U19 2:1 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U19 BB Erzurum U19
  Sivasspor U19 Sivasspor U19 0:3 Besiktas JK U19 Besiktas U19
  Trabzonspor U19 Trabzonspor U19 2:1 Yeni Malatyaspor U19 Y. Malatya U19
  Ankaragücü U19 MKE Ankaragücü U19 0:0 Konyaspor U19 Konyaspor U19
  Akhisarspor U19 Akhisarspor U19 0:3 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  Basaksehir U19 Istanbul Basaksehir FK U19 0:0 Caykur Rizespor U19 C. Rizespor U19
  Kasimpasa U19 Kasimpasa U19 0:2 Bursaspor U19 Bursaspor U19
  Konyaspor U21 Konyaspor U21 2:1 MKE Ankaragücü U21 Ankaragücü U21
  C. Rizespor U21 Caykur Rizespor U21 0:2 Istanbul Basaksehir FK U21 Basaksehir U21
  Kayserispor U21 Kayserispor U21 1:3 Galatasaray SK U21 Galatasaray U21
  BB Erzurum U21 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U21 3:0 Göztepe U21 Göztepe U21
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 2:1 Göztepe Göztepe
  Konyaspor Konyaspor 2:0 MKE Ankaragücü Ankaragücü
  C. Rizespor Caykur Rizespor 1:2 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
  Kayserispor Kayserispor 0:3 Galatasaray SK Galatasaray
Matchday 10 Belenenses SAD Belenenses SAD 0:0 Boavista Porto FC Boavista
  Desportivo Aves Desportivo Aves 2:1 Rio Ave FC Rio Ave FC
  Nacional CD Nacional 1:0 CS Marítimo Marítimo
  FC Porto FC Porto 1:0 SC Braga Braga
Matchday 13 Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 0:1 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  St. Johnstone St. Johnstone FC 4:0 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
  Dundee FC Dundee FC 1:1 St. Mirren FC St. Mirren
Matchday 15 FK Lviv FK Lviv 1:1 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
  Zorya Luhansk Zorya Luhansk 2:1 Karpaty Lviv Karpaty
  Desna Desna Chernihiv 2:0 Chornomorets Odessa Chornomorets
  Arsenal Kyiv Arsenal Kyiv 0:3 FK Oleksandria FK Oleksandria
Matchday 10 AE Larisa AE Larisa 2:0 PAS Giannina PAS Giannina
  AO Xanthi AO Xanthi 0:1 Panionios Athens Panionios
  APO Levadiakos APO Levadiakos 2:1 OFI Crete OFI Crete
Matchday 12 La Louvière RAAL La Louvière 1:1 RES Couvin-Mariembourg-Fraire Couvin-Mariemb.
  RUS Rebecq RUS Rebecq 1:1 Olympic Club Charleroi Farciennes Olym. Charleroi
  RE Durbuy Royale Entente Durbuy 2:2 RFC Meux RFC Meux
Matchday 15 RSC Charleroi RSC Charleroi 2:1 Club Brugge KV Club Brugge
  KAS Eupen KAS Eupen 1:4 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
  Zulte Waregem SV Zulte Waregem 2:0 KSC Lokeren KSC Lokeren
  Cercle Brugge Cercle Brugge 2:0 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
Matchday 11 KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde 3:1 KFC Dessel Sport Dessel Sport
  Thes Sport KVV Thes Sport 3:1 RWD Molenbeek (2015) RWDM
  KSK Heist KSK Heist 1:3 Royal Excelsior Virton RE Virton
  FCV Dender EH FCV Dender EH 1:1 RSC Chatelet-Farciennes RSC Chatelet
  RFC Seraing RFC Seraing 1:2 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
  SK Deinze KMSK Deinze 3:2 SC Eendracht Aalst Eendracht Aalst
  ASV Geel AS Verbroedering Geel 1:2 FC Rupel Boom Rupel Boom
  Sparta Petegem KFC Sparta Petegem 3:3 Olympia SC Wijgmaal Ol. Wijgmaal
  KRC Gent KRC Gent 6:2 SC Dikkelvenne Dikkelvenne
  KFC Turnhout KFC Turnhout 0:1 SK Sint-Niklaas Sint-Niklaas
  KSK Hasselt KSK Hasselt 2:0 Royal Cappellen FC Royal Cappellen FC
  KSV Temse KSV Temse 2:1 KFC Heur Tongeren Heur Tongeren
  City Pirates KSC City Pirates 0:3 RC Hades RC Hades
  Hoogstraten VV Hoogstraten VV 1:2 Berchem Sport Berchem Sport
Matchday 15 MFK Karvina MFK Karvina 1:3 AC Sparta Praha Sparta Praha
  Slovácko 1.FC Slovácko 0:1 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
Matchday 16 AC Horsens AC Horsens 1:1 SönderjyskE SönderjyskE
  Zemun FK Zemun 0:3 FK Cukaricki Cukaricki
  Backa OFK Backa 1:0 FK Vozdovac Vozdovac
  Macva FK Macva Sabac 0:0 FK Spartak Subotica Spartak
  Partizan FK Partizan Belgrade 2:0 FK Radnik Surdulica Radnik
  Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 0:3 Red Star Belgrade Red Star
  Mladost FK Mladost Lucani 1:0 FK Vojvodina Novi Sad Vojvodina
  Rad FK Rad 0:2 FK Napredak Krusevac Napredak
Matchday 14 Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 0:2 NK Osijek NK Osijek
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 3:0 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
Matchday 15 Wisla Plock Wisla Plock 2:0 Zaglebie Sosnowiec Z. Sosnowiec
  Lechia Gdansk Lechia Gdansk 1:0 Cracovia Kraków Cracovia Kraków
  Wisla Kraków Wisla Kraków 3:2 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
  Botev Plovdiv Botev Plovdiv 2:0 Septemvri Sofia Septemvri Sofia
  Cherno More Cherno More Varna 1:0 Levski Sofia Levski Sofia
  FK Vereya FK Vereya Stara Zagora 0:1 Etar Veliko Tarnovo FK Etar
Matchday 14 Lokomotiv GO FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 0:2 Lokomotiv Sofia Lok. Sofia
  Strumska Slava Strumska Slava 3:1 PFK Dobrudzha Dobrich Dob. Dobrich
  OFK Pirin OFK Pirin Blagoevgrad 0:3 PFC Montana PFC Montana
  B. Galabovo FK Botev Galabovo 4:1 OFK Pomorie Pomorie
  PFK Nesebar PFK Nesebar 0:0 Chernomorets Balchik C. Balchik
  Kariana Erden Kariana Erden 1:2 FC Tsarsko Selo Sofia FC Tsarsko Selo
  Litex Lovetch FC Litex Lovetch 2:0 PFK Ludogorets Razgrad II Ludogorets II
Matchday 16 NS Mura NS Mura 1:0 ND Gorica ND Gorica
  NK Maribor NK Maribor 4:1 NK Triglav Kranj NK Triglav
Matchday 11 CS Fola Esch CS Fola Esch 4:1 US Hostert US Hostert
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 0:1 Jeunesse Esch Jeunesse Esch
  Differdange 03 FC Differdange 03 4:0 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
  Titus Petange Union Titus Petange 1:5 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
  FC UNA Strassen FC UNA Strassen 4:1 US Rumelange US Rumelange
Matchday 14 Diósgyőr Diósgyőri VTK 1:0 Debreceni VSC Debrecen
  Paksi FC Paksi FC 0:0 Budapest Honvéd FC Honvéd
  MTK Budapest MTK Budapest 3:2 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
  Kisvárda Kisvárda FC 1:4 Újpest FC Újpest FC
  Haladás Szombathelyi Haladás 1:0 Ferencvárosi TC Ferencváros
Matchday 15 AS Trencin AS Trencin 0:2 MSK Zilina MSK Zilina
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 0:1 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  Podbrezova FK Zeleziarne Podbrezova 2:4 FK Senica FK Senica
Matchday 11 FSV Bernau FSV Bernau 1:1 Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
  E'hüttenstadt FC Eisenhüttenstadt 0:4 Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 1:4 Grün-Weiß Brieselang GW Brieselang
  MSV Neuruppin MSV 1919 Neuruppin 1:1 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 3:0 Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf Petershagen-E.
  1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 3:0 BSC Preußen 07 Blankenfelde-Mahlow BSC Preußen 07
  SV Falkensee/F. SV Falkensee/Finkenkrug 1:3 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
Matchday 20 TSV Bad Abbach TSV Bad Abbach 2:2 1.FC Bad Kötzting Bad Kötzting
  1.FC Passau 1.FC Passau 0:1 VfB Bach VfB Bach
  FC Tegernheim FC Tegernheim 1:1 FC Sturm Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg
  SpVgg Pfreimd SpVgg Pfreimd 0:3 ASV Cham ASV Cham
  SpVgg Weiden SpVgg SV Weiden 2:0 SV Etzenricht SV Etzenricht
  SV Mitterteich SV Mitterteich 0:1 TSV Kornburg TSV Kornburg
  FC Lichtenfels 1.FC Lichtenfels 0:0 SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf
  Vorw. Röslau FC Vorwärts Röslau 3:1 Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV
  Eintr. Bamberg FC Eintracht Bamberg 1:1 1.FC Herzogenaurach 1.FC H'aurach
  TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld 4:0 SG Quelle Fürth Quelle Fürth
  SC Groß'lohe SC Großschwarzenlohe 0:1 TSV Buch (Bay.) TSV Buch
  FC Coburg FC Coburg 0:0 1.SC Feucht 1.SC Feucht
Matchday 18 Erlenbach SV Erlenbach 0:0 Alemannia Haibach Alem. Haibach
  TSV Karlburg TSV Karlburg 1:0 1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf
  Viktoria Kahl Viktoria Kahl 3:1 TSV Lengfeld (Bay.) TSV Lengfeld
  TG Höchberg TG Höchberg 2:3 TuS Feuchtwangen Feuchtwangen
  Schwebenried DJK Schwebenried 5:0 TuS Röllbach TuS Röllbach
Matchday 19 E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 0:1 TSV Kastl TSV Kastl
  ASV Dachau ASV Dachau 2:0 FC Moosinning FC Moosinning
  TSV Neuried TSV Neuried 1:1 ASCK Simbach Simbach
  FC Töging FC Töging 2:1 FC Deisenhofen FC Deisenhofen
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 2:0 Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
  SE Freising SC Eintracht Freising 1:1 SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
Matchday 12 SC Vahr-Blockd. SC Vahr-Blockdiek 1:4 TuS Komet Arsten Komet Arsten
  Lesum-Burgdamm TSV Lesum-Burgdamm 0:3 VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen
  TV Bremen-Walle TV Bremen-Walle 0:3 FC Huchting FC Huchting
Matchday 16 SpVg Eidertal SpVg Eidertal Molfsee 0:2 Heikendorfer SV Heikendorfer SV
  Phönix Lübeck 1.FC Phönix Lübeck 3:2 SV Eichede II SV Eichede II
  Oldenburger SV Oldenburger SV 5:0 FC Dornbreite Lübeck FC Dornbreite
Matchday 14 MTV TB Lbg. MTV Treubund Lüneburg 1:2 SV Eintracht Lüneburg E. Lüneburg
Matchday 18 SF Köllerbach SF Köllerbach 0:0 SC Halberg Brebach Halberg Brebach
  SV Saar 05 SV Saar 05 Saarbrücken 1:0 VfL Primstal VfL Primstal
  FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 1:4 SV Auersmacher Auersmacher
  SV Mettlach SV Mettlach 1:0 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  FV Eppelborn FV Eppelborn 4:2 FC 08 Homburg II FC Homburg II
Matchday 16 HSC/BW Tündern HSC/BW Tündern 2:0 MTV Almstedt MTV Almstedt
  Bad Pyrmont SpVgg Bad Pyrmont 1:1 SV Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-E.
  SV Bavenstedt SV Bavenstedt 1:3 TV Stuhr TV Stuhr
Matchday 17 FSV Vohwinkel FSV Vohwinkel 0:1 Holzheimer SG Holzheimer SG
Matchday 15 Scherpenberg SV Scherpenberg 3:0 PSV Wesel-Lackhausen PSV Wesel
Matchday 14 SV Bevern SV Bevern 4:2 BV Essen BV Essen
Matchday 17 FSV Salmrohr FSV Salmrohr 5:2 SG 99 Andernach SG 99 Andernach
  SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 3:1 TuS Oberwinter TuS Oberwinter
  SG Mendig SG Eintracht Mendig-Bell 2:1 SG Hochwald/Zerf SG Hochwald
  SV Morbach SV Morbach 3:1 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
  SpVgg Wirges SpVgg EGC Wirges 1:3 TuS Mayen TuS Mayen
  FSV Tarforst FSV Trier-Tarforst 0:1 SV Eintracht Windhagen SV Windhagen
Matchday 11 Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 2:00 PM SV Olbernhau SV Olbernhau
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 1:2 FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
  Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 3:2 SV Germania Mittweida Germ. Mittweida
  Eintr. Niesky FV Eintracht Niesky 1:1 Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
Matchday 12 SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 0:3 SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  FC Fahner Höhe FC An der Fahner Höhe 1:1 SV Schott Jena Schott Jena
  Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 2:0 SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar 3:1 SV Ehrenhain SV Ehrenhain
  SGG Schweina SG Glücksbrunn Schweina 2:2 FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
  Meuselwitz II ZFC Meuselwitz II 3:1 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 3:2 FSV Martinroda FSV Martinroda
Matchday 14 SV Empor Berlin SV Empor Berlin 2:0 TuS Makkabi Berlin TuS Makkabi
  Croatia Berlin SD Croatia Berlin 3:1 FSV Spandauer Kickers Spand. Kickers
Matchday 13 VfL Nagold VfL Nagold 2:1 TSV Essingen TSV Essingen
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 1:3 FC 07 Albstadt FC 07 Albstadt
  TSG Tübingen TSG Tübingen 1:5 VfL Sindelfingen Sindelfingen
  FSV Hollenbach FSV Hollenbach 1:1 Sportfreunde Dorfmerkingen Dorfmerkingen
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 2:3 SV Breuningsweiler Breuningsweiler
  VfB Neckarrems VfB Neckarrems 1:1 FC Wangen 05 FC Wangen 05
Matchday 20 TSV Bicken TSV Bicken 1:5 TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen
Matchday 18 Grebenstein TuSpo Grebenstein 4:1 TSG Sandershausen Sandershausen
  Schwalmstadt 1.FC Schwalmstadt 0:3 SG Barockstadt Fulda-Lehnerz II Barockstadt II
  OSC Vellmar OSC Vellmar 3:1 FSV Dörnberg FSV Dörnberg
  Adler Weidenh. SV Adler Weidenhausen 1:3 SV Steinbach SV Steinbach
  SC Willingen SC Willingen 1:3 Eintracht Baunatal Eintr. Baunatal
  Vikt. Urberach FC Viktoria 09 Urberach 0:0 FC Hanau 93 FC Hanau 93
Matchday 13 Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 5:0 FC Mecklenburg Schwerin FCM Schwerin
  FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 4:1 Grimmener SV Grimmener SV
  SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 2:2 TSV Bützow TSV Bützow
  SV 90 Görmin SV 90 Görmin 0:4 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  FSV Malchin FSV Malchin 0:1 SV Pastow SV Pastow
  Güstrower SC Güstrower SC 09 0:1 FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
  TSV Stralsund TSV 1860 Stralsund 1:4 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
Matchday 12 U. Schönebeck Union 1861 Schönebeck 1:5 FSV Barleben 1911 FSV Barleben
  SV Westerhausen SV 1890 Westerhausen 1:1 SV Dessau 05 SV Dessau 05
  Eintr. Elster SV Eintracht Elster 0:1 1.FC Romonta Amsdorf Romonta Amsdorf
  Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 0:1 1.FC Bitterfeld-Wolfen Bitterfeld-W.
Matchday 14 SV Steinwenden SV Steinwenden 2:2 Eintracht Bad Kreuznach Bad Kreuznach
  SV Morlautern SV Morlautern 5:0 SG RWO Alzey RWO Alzey
  FV Dudenhofen FV Dudenhofen 2:1 SV Alemannia Waldalgesheim Waldalgesheim
  ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim 4:2 SC Hauenstein SC Hauenstein
  TuS Marienborn TuS Marienborn 6:0 TSV Gau-Odernheim Gau-Odernheim
  Wanne-Eickel DSC Wanne-Eickel 5:1 TSV Marl-Hüls TSV Marl-Hüls
Matchday 33 Corinthians Sport Club Corinthians Paulista 1:1 São Paulo Futebol Clube São Paulo
  América-MG América Futebol Clube (MG) 0:1 Paraná Clube Paraná
  Athletico-PR Club Athletico Paranaense 2:0 Cruzeiro Esporte Clube Cruzeiro
  Botafogo Botafogo Rio de Janeiro 2:1 Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
Matchday 16 Tiburones Rojos Tiburones Rojos de Veracruz 2:2 Querétaro FC Querétaro FC
  Atlas Atlas Guadalajara 0:0 CF Pachuca CF Pachuca
Matchday 19 Boyacá Chicó Boyacá Chicó FC 2:2 CD Atlético Huila Atlético Huila
  Deportes Tolima Deportes Tolima 2:1 Boyacá Patriotas FC Patriotas
  Once Caldas Once Caldas 1:0 Alianza Petrolera Alianza Petrol.
Matchday 32 FC Tokyo FC Tokyo 0:0 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 0:1 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
  Vissel Kobe Vissel Kobe 0:0 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 0:1 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 2:1 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 1:2 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
  Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 2:0 Nagoya Grampus Nagoya Grampus
  Gamba Osaka Gamba Osaka 1:0 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
Matchday 31 Kagoshima Utd. Kagoshima United 2:1 FC Tokyo U23 FC Tokyo U23
Matchday 41 Oita Trinita Oita Trinita 2:1 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  Yokohama FC Yokohama FC 2:1 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 0:3 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Omiya Ardija Omiya Ardija 2:1 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
Matchday 29 Verspah Oita Verspah Oita 0:1 Tokyo Musashino City Musashino City
  Maru. Okazaki Maruyasu Okazaki 1:1 Honda FC Honda FC
Group 1 FC Kariya FC Kariya 1:0 Blancdieu Hirosaki FC Blancdieu
  H. Tokachi SE Hokkaido Tokachi Sky Earth 3:0 Kochi United SC Kochi Utd.
Group 2 Artista Asama Artista Asama 1:2 Suzuka Unlimited Suzuka Unltd.
  Band. Kakogawa Banditonce Kakogawa 1:2 J.FC MIYAZAKI J.FC MIYAZAKI
Group 3 Matsue City Matsue City 4:2 Tochigi City FC Tochigi City
  Ococias Kyoto Ococias Kyoto AC 3:2 Fukui United Fukui Utd.
Matchday 9 Al-Feiha Al-Feiha FC 2:1 Al-Ittihad Jeddah Ittihad
Matchday 15 Min. Zacatecas Mineros de Zacatecas 3:1 Venados FC Yucatán Venados FC
  Atlante CF Atlante 1:0 Potros UAEM Potros UAEM
  Correcaminos Correcaminos de la UAT 1:0 Cimarrones de Sonora Cimarrones
Matchday 4 Western Sydney Western Sydney Wanderers 2:2 Brisbane Roar Brisbane Roar
  Newcastle Newcastle United Jets 1:1 Sydney FC Sydney FC
Matchday 16 Doboj U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 0:2 NK Siroki Brijeg U17 Siroki B. U17
  Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 1:0 FK Sarajevo Academy U17 Sarajevo U17
  Bijeljina U17 FK Radnik Bijeljina U17 4:0 NK Celik Zenica U17 Celik U17
Matchday 13 Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 2:3 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
Matchday 17 Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 2:0 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 2:0 NK Celik Zenica Celik Zenica
  Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 2:2 FK Sarajevo FK Sarajevo
Matchday 14 Slaven Zivinice NK Slaven Zivinice 3:3 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  Velez Mostar FK Velez Mostar 5:1 NK Bosna Visoko NK Visoko
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 0:1 FK Olimpik Sarajevo Olimp. Sarajevo
  HNK Capljina HNK Capljina 0:0 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
  HNK Orasje HNK Orasje 2:2 FK Gorazde FK Gorazde
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 1:0 NK Novi Travnik NK Novi Travnik
  NK Vitez NK Vitez 1:0 FK Igman Konjic FK Igman
Matchday 28 Isloch Isloch Minskiy Rayon 0:1 FK Vitebsk Vitebsk
  Gomel FK Gomel 0:2 FK Minsk FK Minsk
  Neman Grodno Neman Grodno 1:1 FK Smolevichi Smolevichi
Matchday 14 CR Belouizdad CR Belouizdad 4:1 MO Béjaïa MO Béjaïa
  ES Sétif ES Sétif 0:1 JS Saoura JS Saoura
  CS Constantine CS Constantine 3:3 DRB Tadjenanet DRB Tadjenanet
  Paradou AC Paradou AC 3:0 AS Aïn M'lila AS Aïn M'lila
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 0:0 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 4:1 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 3:0 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  OFK Sloga OFK Sloga Gornje Crnjelovo 2:1 FK Sloboda Mrkonjic Grad Mrkonjic
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 0:1 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 4:1 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  Entag El Harby Entag El Harby 1:2 Zamalek SC Zamalek
  El Gouna El Gouna FC 1:1 Smouha SC Smouha
Matchday 8 Mouloudia Mouloudia d'Oujda 0:1 Club Athletic Youssoufia Berrechid Berrechid
  Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan 1:1 Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem
  Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida 1:2 FUS Rabat FUS Rabat
Matchday 32 FC Locomotive FC Locomotive Tbilisi 1:1 FC Saburtalo Saburtalo
  FC Dila FC Dila Gori 1:0 FC Kolkheti-1913 Poti Kolkheti Poti
Matchday 15 NK Brda NK Brda 0:1 Vitanest Bilje NK Bilje
  NK Radomlje NK Radomlje 3:1 NK Roltek Dob NK Dob
  NK Ankaran NK Ankaran Postojna 0:0 NK Bravo NK Bravo
  NK Dekani NK Dekani 2:3 NK Rogaska NK Rogaska
  NK Krka NK Krka 1:0 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  Drava Ptuj NK Drava Dakinda Ptuj 0:0 NK Fuzinar NK Fuzinar
Semi-Finals 2nd Leg Gimhae City Gimhae City FC 3:0 Cheonan City FC Cheonan City
Matchday 3 Gangwon FC Gangwon FC 2:3 Incheon United FC Incheon Utd.
  Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings FC 3:3 Ulsan Hyundai Ulsan
  Jeju Utd. Jeju United FC 0:0 Jeonbuk Hyundai Motors FC Jeonbuk Motors
  Gyeongnam FC Gyeongnam FC 1:2 FC Pohang Steelers Pohang Steelers
Matchday 13 Dumbarton FC Dumbarton FC 2:1 Stenhousemuir FC Stenhousemuir
  East Fife East Fife FC 2:1 Raith Rovers FC Raith Rovers
  Arbroath Arbroath FC 2:0 Montrose FC Montrose
  Stranraer Stranraer FC 1:2 Airdrieonians FC Airdrieonians
  Brechin City Brechin City FC 4:0 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
Matchday 1 FC Lisse FC Lisse 0:3 Odin '59 Heemskerk Odin '59
Matchday 36 Coritiba FC Coritiba Foot Ball Club 1:0 Goiás Esporte Clube Goiás EC
  Criciúma EC Criciúma Esporte Clube 3:3 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  Alagoano Centro Sportivo Alagoano (AL) 0:0 AC Goianiense (GO) Atlético-GO
  Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 0:0 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
  Avaí FC Avaí Futebol Clube (SC) 0:1 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
  Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) 2:1 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
Matchday 14 Connah's Quay Connah's Quay Nomads FC 2:2 Barry Town United FC Barry Town
  Carmarthen Carmarthen Town AFC 2:3 Cefn Druids AFC Cefn Druids
  Newtown Newtown AFC 7:1 Llanelli AFC Llanelli
Matchday 7 SV TEC SV TEC Tiel 3:2 HBS Craeyenhout HBS
Matchday 14 Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 2:1 SK Austria Klagenfurt A. Klagenfurt
Matchday 17 Derby Derby County 0:3 Aston Villa Aston Villa
 
QPR Queens Park Rangers 3:2 Brentford FC Brentford
  Blackburn Blackburn Rovers 1:1 Rotherham United Rotherham
  Middlesbrough Middlesbrough FC 2:0 Wigan Athletic Wigan
  Reading Reading FC 2:2 Ipswich Town Ipswich
  Bolton Bolton Wanderers 0:1 Swansea City Swansea
 
Norwich Norwich City 4:3 Millwall FC Millwall
  Bristol City Bristol City 0:1 Preston North End Preston NE
  Nottm Forest Nottingham Forest 0:0 Stoke City Stoke City
  Birmingham Birmingham City 3:3 Hull City Hull City
 
West Brom West Bromwich Albion 4:1 Leeds United Leeds
Matchday 12 Annan Athletic Annan Athletic FC 0:2 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC
  Clyde FC Clyde FC 1:1 Stirling Albion FC Stirling
  Elgin City Elgin City FC 2:4 Berwick Rangers FC Berwick Rangers
  Albion Rovers Albion Rovers FC 1:2 Edinburgh City FC Edinburgh City
  Queen's Park Queen's Park FC 2:0 Peterhead FC Peterhead FC
final 2nd leg Persepolis Persepolis FC 0:0 Kashima Antlers Kashima Antlers
Matchday 10 Rafaela Atlético de Rafaela 2:2 Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
  Chacarita Jrs Club Atlético Chacarita Juniors 2:2 Instituto AC Córdoba Instituto AC
  Mertert-Wass. Union Mertert-Wasserbillig 2:2 FC Jeunesse Canach Jeunesse Canach
Matchday 36 Kuressaare FC Kuressaare 2:1 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
  Kalju Nömme Nomme Kalju FC 4:1 JK Trans Narva JK Trans Narva
  JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 2:1 Kalev Tallinn Kalev
  Paide Paide Linnameeskond 4:1 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  FCI Levadia FCI Levadia 2:1 FC Flora Tallinn FC Flora
Matchday 15 Glentoran Glentoran FC 0:1 Ballymena United Ballymena
  Ards FC Ards FC 0:1 Crusaders FC Crusaders
  Linfield Linfield FC 1:2 Coleraine FC Coleraine
  Dungannon Dungannon Swifts 2:1 Institute FC Institute FC
  Glenavon Glenavon FC 1:1 Warrenpoint Town FC Warrenpoint
Matchday 14 Dundela FC Dundela FC 3:3 PSNI FC PSNI FC
  HW Welders Harland & Wolff Welders 2:1 Dergview FC Dergview
  Loughgall Loughgall FC 4:0 Knockbreda FC Knockbreda FC
  Portadown Portadown FC 0:3 Larne FC Larne FC
  Carrick Rangers Carrick Rangers 1:3 Ballinamallard United Ballinamallard
  Limavady United Limavady United 3:3 Ballyclare Comrades FC Ballyclare
Matchday 5 Lurgan Celtic Lurgan Celtic FC 1:5 Tobermore United FC Tobermore
  Armagh City FC Armagh City FC 2:0 Newington YC Newington YC
  Portstewart FC Portstewart FC 1:1 Lisburn Distillery FC Lisburn FC
  Queen's Uni Queen's University 2:1 Banbridge Town Banbridge
  Dollingstown FC Dollingstown FC 1:3 Annagh United FC Annagh United
  S & L Swifts Sport & Leisure Swifts 5:2 Moyola Park AFC Moyola Park
Matchday 12 Carpi Carpi FC 1909 2:2 Benevento Calcio Benevento
  Cremonese US Cremonese 1:0 AS Livorno AS Livorno
  Ascoli Ascoli Calcio 2:3 Calcio Padova Padova
  Salernitana US Salernitana 1919 1:0 Spezia Calcio Spezia Calcio
  Cosenza Cosenza Calcio 2:3 US Lecce Lecce
Matchday 11 Reggina Reggina 1914 1:0 Paganese Calcio 1926 Paganese
  Casertana Casertana FC 0:0 Trapani Calcio Trapani
  Rieti FC Rieti 1:5 Potenza Calcio Potenza
  Matera SS Matera Calcio 1:0 AS Viterbese Castrense Viterbese
  V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 2:0 Siracusa Calcio Siracusa
  Bisceglie AS Bisceglie 1913 0:1 SS Monopoli 1966 Monopoli
  Sicula Leonzio Sicula Leonzio 0:2 Rende Calcio 1968 Rende
  Cavese Cavese 1919 0:1 SS Juve Stabia Juve Stabia
Matchday 28 San Luis CD San Luis de Quillota 1:2 Club Universidad de Chile U. de Chile
Matchday 12 Manisa FK Manisa Futbol Kulübü 5:1 Tokatspor Tokatspor
  Pendikspor Pendikspor 2:0 Darica Genclerbirligi Darica GB
  Etimesgut Bld Etimesgut Belediyespor 2:2 Menemen Spor Menemen Spor
First Round Maidenhead Utd. Maidenhead United 0:4 Portsmouth FC Portsmouth
  Lincoln City Lincoln City 3:2 Northampton Town Northampt. Town
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 2:1 Burton Albion Burton Albion
  Sutton Utd Sutton United 0:0 Slough Town Slough Town
  Oxford United Oxford United 0:0 Forest Green Rovers Forest Green
  Southport Southport FC 2:0 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Ebbsfleet Utd Ebbsfleet United 0:0 Cheltenham Town Cheltenham Town
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 0:1 Carlisle United Carlisle United
  Met Police Metropolitan Police 0:2 Newport County Newport County
  Yeovil Town Yeovil Town 1:3 Stockport County Stockport
  Aldershot Town Aldershot Town 1:1 Bradford City Bradford
  Exeter City Exeter City 2:3 Blackpool FC Blackpool
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 3:3 Oxford City FC Oxford City
  Plymouth Plymouth Argyle 1:0 Stevenage FC Stevenage
  Swindon Town Swindon Town 2:1 York City York City
  Southend United Southend United 1:1 Crawley Town Crawley Town
  Walsall Walsall FC 3:2 Coventry City Coventry
  Bury Bury FC 5:0 Dover Athletic Dover Athletic
  Grimsby Town Grimsby Town 3:1 Milton Keynes Dons MK Dons
  Luton Luton Town 2:0 Wycombe Wanderers Wycombe
  Accrington Accrington Stanley 1:0 Colchester United Colchester Utd.
  Chesterfield FC Chesterfield FC 1:1 Billericay Town Billericay
  Torquay United Torquay United FC 0:1 Woking FC Woking FC
  Rochdale Rochdale AFC 2:1 Gateshead FC Gateshead FC
  Gillingham FC Gillingham FC 0:0 Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Bromley Bromley FC 1:3 Peterborough United Peterborough
  Maidstone Maidstone United 2:1 Macclesfield Town Macclesfield
  Morecambe FC Morecambe FC 0:0 FC Halifax Town Halifax Town
  Barnsley FC Barnsley FC 4:0 Notts County Notts County
Matchday 13 Cádiz CF Cádiz CF 2:0 CF Reus Deportiu Reus Deportiu
  Extremadura Extremadura UD 2:3 CA Osasuna CA Osasuna
  CD Lugo CD Lugo 0:1 AD Alcorcón Alcorcón
  Dep. La Coruña Deportivo de La Coruña 4:0 Real Oviedo Real Oviedo
  Elche CF Elche CF 0:0 UD Las Palmas UD Las Palmas
Matchday 14 Valenciennes FC Valenciennes FC 4:2 RC Lens Lens
Matchday 13 FC Le Mans FC Le Mans 1:0 Stade Lavallois Stade Lavallois
Matchday 21 Luch Luch Vladivostok 1:0 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 2:1 FK Tyumen Tyumen
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 1:0 Avangard Kursk Avangard Kursk
  Sibir Sibir Novosibirsk 0:0 Mordovia Saransk Mordovia
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 2:0 FK Tambov Tambov
  Khimki FK Khimki 1:0 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Armavir FK Armavir 1:3 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Sochi FC Sochi 2:0 Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
  Baltika Baltika Kaliningrad 1:0 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 3:0 Spartak 2 Moscow Spartak 2
Matchday 16 Daco-Getica ASC Daco-Getica Bukarest 3:0 SSC Farul Constanta SSC Farul
  Viitorul Tg.Jiu ACS Viitorul Tg. Jiu 3:0 CS Balotesti CS Balotesti
  Aerostar Bacau Aerostar Bacau 1:0 UTA Arad UTA Arad
  SCM FC Arges SCM FC Arges 5:0 ACS Poli Timisoara Poli Timisoara
  Luceafarul Luceafarul Oradea 3:0 FC Metaloglobus Bukarest Metaloglobus
  Chindia CF Chindia Targoviste 2:1 Pandurii Targu Jiu Pandurii T.-Jiu
Matchday 17 Veles Moskau Veles Moskau 1:0 FK Murom Murom
  Leningradets FK Leningradets 2:1 FK Kolomna Kolomna
  Torpedo Vl. Torpedo Vladimir 3:1 Chertanovo 2 Moskau Chertanovo 2
  Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 1:0 FK Dolgoprudnyi Dolgoprudnyi
  Saturn Saturn Ramenskoe 0:0 Kvant Obninsk Kvant Obninsk
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 1:1 Metallurg Lipetsk M. Lipetsk
  Strogino Moscow Strogino Moscow 1:0 FK Ryazan FK Ryazan
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 1:1 Sokol Saratov Sokol Saratov
Matchday 9 Penafiel FC Penafiel 1:0 SL Benfica B Benfica B
  Farense SC Farense 2:2 Vitória Guimarães SC B Guimarães B
  Académico Viseu Académico Viseu FC 1:0 CD Mafra Mafra
Matchday 13 Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 0:1 Falkirk FC Falkirk FC
  Ross County Ross County FC 0:1 Dundee United FC Dundee United
  Morton Greenock Morton FC 0:2 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Partick Thistle Partick Thistle FC 0:1 Inverness Caledonian Thistle FC Inverness Cal.
  Ayr United Ayr United FC 1:1 Queen of the South FC Queen o. t. S.
Matchday 12 Boluspor Boluspor 1:2 Denizlispor Denizlispor
  Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor 1:2 Hatayspor Hatayspor
  Balikesirspor Balikesirspor 3:1 Genclerbirligi Ankara Genclerbirligi
  Giresunspor Giresunspor 4:0 Kardemir Karabükspor Karabükspor
Matchday 17 Ahrobiznes V. Ahrobiznes Volochysk 0:1 Avanhard Kramatorsk Avanhard K.
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 0:0 Balkany Zoria Balkany Zoria
  Zirka Zirka Kropyvnytskyi 3:3 PFK Sumy PFK Sumy