For using this site, please activate JavaScript.

Matches Nov 4, 2018

Matchday 10
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 3:0 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 2:1 SV Werder Bremen Werder Bremen
Matchday 12
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 1:2 FC St. Pauli FC St. Pauli
 
Jahn Regensburg SSV Jahn Regensburg 1:1 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 1:0 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
Matchday 14
Hallescher FC Hallescher FC 2:1 SV Meppen SV Meppen
 
SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln 0:7 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
Matchday 32 Botafogo Botafogo Rio de Janeiro 1:0 Sport Club Corinthians Paulista Corinthians
  São Paulo São Paulo Futebol Clube 2:2 Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
  Paraná Paraná Clube 1:1 Esporte Clube Vitória EC Vitória
  América-MG América Futebol Clube (MG) 1:2 Cruzeiro Esporte Clube Cruzeiro
  EC Bahia Esporte Clube Bahia 1:0 Associação Chapecoense de Futebol Chapecoense
  Internacional Sport Club Internacional 2:1 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
Matchday 11
Man City Manchester City 6:1 Southampton FC Southampton
 
Chelsea Chelsea FC 3:1 Crystal Palace Crystal Palace
Matchday 7 Santa Coloma UE Escale Santa Coloma 0:2 FC Lusitanos Lusitanos
  Sant Julia UE Sant Julia 4:2 FC Encamp FC Encamp
  FC Ordino FC Ordino 0:2 FC Santa Coloma FC Santa Coloma
  IC d'Escaldes Inter Club d'Escaldes 0:2 UE Engordany UE Engordany
Matchday 11 SD Eibar SD Eibar 2:1 Deportivo Alavés Alavés
  Villarreal Villarreal CF 1:1 Levante UD Levante
  Real Sociedad Real Sociedad 0:0 Sevilla FC Sevilla FC
  SD Huesca SD Huesca 1:1 Getafe CF Getafe
  Real Betis Real Betis Balompié 3:3 Celta de Vigo Celta de Vigo
 
Lazio SS Lazio 4:1 SPAL SPAL
  Sampdoria UC Sampdoria 1:4 Torino FC Torino
  Chievo Verona Chievo Verona 0:2 US Sassuolo Sassuolo
  Parma Parma Calcio 1913 0:0 Frosinone Calcio Frosinone
  Bologna Bologna FC 1909 1:2 Atalanta BC Atalanta
  Udinese Calcio Udinese Calcio 0:1 AC Milan AC Milan
Matchday 12 FC Nantes FC Nantes 5:0 EA Guingamp Guingamp
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 4:3 SCO Angers SCO Angers
  Montpellier Montpellier HSC 3:0 Olympique Marseille Marseille
Matchday 13
Austria Vienna Austria Vienna 2:3 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
RB Salzburg Red Bull Salzburg 2:1 SV Mattersburg SV Mattersburg
 
SCR Altach SC Rheindorf Altach 2:2 Rapid Vienna Rapid Vienna
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 1:0 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Krasnodar FK Krasnodar 2:2 FK Rostov Rostov
  Spartak Moscow Spartak Moscow 1:2 Ural Yekaterinburg Ural
  Krasnodar II FK Krasnodar II 2:2 FK Rostov II Rostov II
  Orenburg II FK Orenburg II 1:2 Rubin Kazan II Rubin Kazan II
  Anzhi II Anzhi Makhachkala II 3:0 Enisey Krasnoyarsk II Enisey II
Matchday 14 D. Calarasi Dunarea Calarasi 0:1 FC Viitorul Constanța FC Viitorul
  FCSB FCSB 1:0 Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Matchday 11 Westlandia RKVV Westlandia 1:2 USV Hercules USV Hercules
  Quick DH HV & CV Quick 3:0 EVV Echt EVV Echt
  SV TEC SV TEC Tiel 2:0 OJC Rosmalen OJC Rosmalen
  OFC Oostzaan OFC Oostzaan 2:3 KVV Quick '20 Quick '20
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 4:0 VV Goes VV Goes
  Dongen VV Dongen 4:1 ADO '20 Heemskerk ADO '20
  HSC '21 HSC '21 Haaksbergen 3:0 JVC Cuijk JVC Cuijk
  VV UNA VV UNA Veldhoven 2:0 SV Oss '20 SV Oss '20
Matchday 13
FC Basel FC Basel 1893 3:2 FC Lugano FC Lugano
 
FC Luzern FC Luzern 2:5 FC Zürich FC Zürich
 
FC Sion FC Sion 0:1 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
Matchday 10 Achilles 1894 Achilles 1894 1:2 RKZVC Zieuwent RKZVC
  Purmersteijn VPV Purmersteijn 0:0 MVV Alcides Alcides
  MSC Meppel MSC Meppel 4:0 HVV Hollandia Hollandia
  VV Hoogeveen VV Hoogeveen 1:3 VV Hoogland Hoogland
  SP Silvolde Sportclub Silvolde 3:4 SDO Bussum SDO Bussum
  Be Quick 1887 Be Quick 1887 1:0 Fortuna Wormerveer Fortuna Worm.
  Leonidas RKSV Leonidas 1:1 VV De Meern De Meern
  RKSV Minor RKSV Minor 1:0 RKAVV Leidschendam RKAVV
  UDI '19 UDI'19/CSU 2:1 VV Gemert VV Gemert
  SV Meerssen SV Meerssen 2:2 RKSV Halsteren RKSV Halsteren
  Vlissingen VC Vlissingen 0:2 VV Baronie Baronie
  Groene Ster RKSV Groene Ster 0:4 GVV Unitas Unitas
  Alphense Boys Alphense Boys 2:2 RKSV Nuenen RKSV Nuenen
Matchday 11 Heerenveen SC Heerenveen 1:1 FC Emmen FC Emmen
  FC Utrecht FC Utrecht 3:0 ADO Den Haag ADO Den Haag
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 3:0 PEC Zwolle PEC Zwolle
  Göztepe U21 Göztepe U21 0:0 Caykur Rizespor U21 C. Rizespor U21
  Trabzonspor U21 Trabzonspor U21 1:1 Bursaspor U21 Bursaspor U21
  Alanyaspor U21 Alanyaspor U21 4:3 Yeni Malatyaspor U21 Y. Malatya U21
  Ankaragücü U21 MKE Ankaragücü U21 2:0 Kayserispor U21 Kayserispor U21
 
Ankaragücü MKE Ankaragücü 3:1 Kayserispor Kayserispor
  Alanyaspor Alanyaspor 0:1 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
 
Trabzonspor Trabzonspor 1:1 Bursaspor Bursaspor
Matchday 12 Kilmarnock FC Kilmarnock FC 1:2 Aberdeen FC Aberdeen FC
Matchday 14 FK Oleksandriya FK Oleksandriya 1:1 Desna Chernigiv Desna
  PFK Lviv PFK Lviv 0:2 Vorskla Poltava Vorskla
  Chornomorets Chornomorets Odessa 0:3 Zorya Lugansk Zorya Lugansk
Matchday 9 PAS Giannina PAS Giannina 0:0 PAS Lamia 1964 PAS Lamia
  Aris Saloniki Aris Thessaloniki 0:1 Olympiacos Piraeus Olympiacos
  OFI Crete OFI Crete 0:0 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis
Matchday 2 AOK Kerkyra AOK Kerkyra 1:0 Iraklis Thessaloniki Iraklis
  PAE Chania PAE Chania 1:2 GS Ergotelis Ergotelis
  Doxa Dramas Doxa Dramas 0:3 Volos NPS Volos NPS
  Eginiakos PAE Eginiakos 0:4 Apollon Larisas Ap. Larisas
  PASA Irodotos PASA Irodotos 1:0 Aittitos Spaton Aittitos Spaton
  Apollon Pontou Apollon Pontou 1:0 AO Trikala AO Trikala
Matchday 9 Ast.Tripoli U19 Asteras Tripolis U19 1:2 AO Xanthi U19 AO Xanthi U19
  PAS U19 PAS Giannina U19 1:1 PAS Lamia 1964 U19 PAS Lamia U19
Matchday 11 URSL Visé URSL Visé 3:2 RUS Rebecq RUS Rebecq
  RFC Tilleur RFC Tilleur 5:0 RFC Wallonia Walhain WalloniaWalhain
  Francs Borains Royal Francs Borains 1:0 RAAL La Louvière La Louvière
Matchday 14 Standard Liège Standard Liège 0:2 Royal Antwerp FC Royal Antwerp
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 1:2 RSC Anderlecht RSC Anderlecht
  Sint-Truiden Sint-Truidense VV 2:1 SV Zulte Waregem Zulte Waregem
  KSC Lokeren KSC Lokeren 2:0 KAS Eupen KAS Eupen
Matchday 13 Saint Gilloise Royale Union Saint Gilloise 1:1 Lommel SK Lommel SK
  KVC Westerlo KVC Westerlo 0:3 KV Mechelen KV Mechelen
Matchday 10 FC Knokke FC Knokke 3:4 KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde
  Rupel Boom FC Rupel Boom 1:2 KMSK Deinze SK Deinze
  Bocholt VV Bocholt VV 1:2 Koninklijke Sporting Hasselt KS Hasselt
  Lokeren-Temse KSC Lokeren-Temse 1:1 KFC VW Hamme VW Hamme
  Berchem Sport Berchem Sport 2:0 KFC Turnhout KFC Turnhout
  Heur Tongeren KFC Heur Tongeren 1:1 KVV Vosselaar KVV Vosselaar
  Royal Cappellen Royal Cappellen FC 1:0 Hoogstraten VV Hoogstraten VV
  RC Hades RC Hades 2:2 KFC Duffel KFC Duffel
  Sint-Niklaas SK Sint-Niklaas 1:0 KSC City Pirates City Pirates
Matchday 14 Sparta Praha AC Sparta Praha 2:2 SK Slavia Prague Slavia Prague
Matchday 15 Bröndby IF Bröndby IF 0:1 FC Copenhagen FC Copenhagen
  Nordsjaelland FC Nordsjaelland 1:1 Aalborg BK Aalborg BK
  Aarhus GF Aarhus GF 0:2 Randers FC Randers FC
  Esbjerg fB Esbjerg fB 2:2 FC Midtjylland FC Midtjylland
  FK Zemun FK Zemun 0:2 FK Napredak Krusevac Napredak
  Rad FK Rad 1:1 FK Spartak Subotica Spartak
  Macva FK Macva Sabac 2:0 FK Vozdovac Vozdovac
  Partizan FK Partizan Belgrade 2:0 FK Vojvodina Novi Sad Vojvodina
Matchday 13 HNK Gorica HNK Gorica 1:1 HNK Hajduk Split Hajduk Split
  NK Osijek NK Osijek 0:2 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
Matchday 14 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 0:1 Korona Kielce Korona Kielce
  Lech Poznan Lech Poznan 0:1 Lechia Gdansk Lechia Gdansk
  Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 2:1 Cherno More Varna Cherno More
  Levski Sofia Levski Sofia 4:1 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
  FK Etar Etar Veliko Tarnovo 1:4 PFK Ludogorets Razgrad Ludogorets
Matchday 13 Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 0:0 PFK Nesebar PFK Nesebar
  C. Balchik Chernomorets Balchik 2:1 OFK Pirin Blagoevgrad OFK Pirin
Matchday 15 NK Triglav NK Triglav Kranj 4:3 NK Krsko NK Krsko
  NK Celje NK Celje 0:5 NK Maribor NK Maribor
  NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 4:4 NK Domzale NK Domzale
  NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 0:2 NS Mura NS Mura
Matchday 10 Vict. Rosport FC Victoria Rosport 1:4 CS Fola Esch CS Fola Esch
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 4:0 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 4:1 Union Titus Petange Titus Petange
  US Hostert US Hostert 1:1 FC Differdange 03 Differdange 03
  E. Ettelbrück FC Etzella Ettelbruck 2:0 US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
  US Rumelange US Rumelange 2:9 F91 Dudelange F91 Dudelange
Matchday 19 F. Regensburg SV Fortuna Regensburg 1:0 TSV Kareth-Lappersdorf TSV Kareth
  Burglengenfeld ASV Burglengenfeld 0:2 TSV Bad Abbach TSV Bad Abbach
  1.FC H'aurach 1.FC Herzogenaurach 0:4 SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach
  Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV 0:3 1.FC Lichtenfels FC Lichtenfels
  TSV Buch TSV Buch (Bay.) 0:2 FC Eintracht Bamberg Eintr. Bamberg
Matchday 17 SC Aufkirchen SC Aufkirchen 0:0 TG Höchberg TG Höchberg
  Kleinrinderfeld TSV Kleinrinderfeld 4:0 SV Erlenbach Erlenbach
  Feuchtwangen TuS Feuchtwangen 0:1 TSV Karlburg TSV Karlburg
  SV Euerbach-K. SV Euerbach-Kützberg 0:1 DJK Schwebenried Schwebenried
  TSV Lengfeld TSV Lengfeld (Bay.) 3:2 1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf
  TuS Röllbach TuS Röllbach 2:1 1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt
Matchday 11 Komet Arsten TuS Komet Arsten 3:1 SG Findorff SG Findorff
  Union 60 Bremen FC Union 60 Bremen 8:0 TV Bremen-Walle TV Bremen-Walle
  SV Grohn SV Grohn 1:2 TSV Osterholz-Tenever OT Bremen
  DJK Blumenthal DJK Germania Blumenthal 3:2 TSV Lesum-Burgdamm Lesum-Burgdamm
  SV Hemelingen SV Hemelingen 1:0 SV Lemwerder SV Lemwerder
Matchday 15 Pr. Reinfeld SV Preußen Reinfeld 7:0 TSV Wankendorf TSV Wankendorf
  GW Siebenbäumen SV Grün-Weiß Siebenbäumen 2:2 FC Dornbreite Lübeck FC Dornbreite
  Heikendorfer SV Heikendorfer SV 4:2 Lübecker SC 99 Lübecker SC
Matchday 13 VfL Güldens. VfL Güldenstern Stade 1:4 SV Eintracht Lüneburg E. Lüneburg
  TSV Winsen/Luhe TSV Winsen/Luhe 2:5 SV Ahlerstedt/Ottendorf Ahlerstedt/Ott.
  TSV Gellersen TSV Gellersen 2:3 Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen
  Rotenburger SV Rotenburger SV 2:2 SV Blau-Weiß Bornreihe BW Bornreihe
  MTV TB Lbg. MTV Treubund Lüneburg 1:3 SV Drochtersen/Assel II Drocht./A. II
  SV Emmendorf SV Emmendorf 0:1 TV Meckelfeld TV Meckelfeld
Matchday 11 Hertha Walheim TSV Hertha Walheim 1:2 Union Schafhausen U. Schafhausen
  Germ. Teveren FC Germania Teveren 1:1 1.FC Düren II FC Düren II
  Erftst.-Lechen. SC Germania Erftstadt-Lechenich 0:2 SV Eintracht Verlautenheide Verlautenheide
  Spvg Wesseling Spvg Wesseling-Urfeld 5:0 DJK Arminia Eilendorf Arm. Eilendorf
  GKSC Hürth GKSC Hürth 2:0 SV Nierfeld SV Nierfeld
  Glesch-Paffend. BCV Glesch-Paffendorf 1:3 SV Rott SV Rott
  SV Eilendorf SV Eilendorf 3:0 SV Grün-Weiß Brauweiler GW Brauweiler
  FC Inde Hahn FC Inde Hahn 1:0 Hilal 1994 Bergheim Hilal Bergheim
Matchday 17 FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 1:0 SG Rehlingen-Fremersdorf SG Rehlingen
  TuS Herrensohr TuS Herrensohr 2:0 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  Quierschied SpVgg Quierschied 2:2 SF Köllerbach SF Köllerbach
Matchday 15 Eckernförder SV Eckernförder SV 2:1 TSV Friedrichsberg-Busdorf Friedrichsberg
  Schleswig 06 Schleswig 06 0:6 TuS Jevenstedt TuS Jevenstedt
  TSV Lamme TSV Germania Lamme 2:0 TSV Hillerse TSV Hillerse
  SSV Vorsfelde SSV Vorsfelde 2:1 SV Reislingen/Neuhaus Reislingen/N.
  TSC Vahdet TSC Vahdet Braunschweig 4:0 SC Hainberg SC Hainberg
  SSV Kästorf SSV Kästorf 1922 1:1 Lehndorfer TSV Lehndorfer TSV
  SC Gitter SC Gitter 3:2 SVG Göttingen SVG Göttingen
  Göttingen 05 1.SC Göttingen 05 4:2 Goslarer SC Goslarer SC
  SCW Göttingen SCW Göttingen 1:1 TSV Landolfshausen/Seulingen Landolfsh./Seu.
  Ramlingen-E. SV Ramlingen-Ehlershausen 2:0 SV Bavenstedt SV Bavenstedt
  Heeßeler SV Heeßeler SV 4:0 HSC/BW Tündern HSC/BW Tündern
  Iraklis Hellas SV Iraklis Hellas Hannover 0:3 TSV Burgdorf TSV Burgdorf
  SC Hemmingen/W. SC Hemmingen/Westerfeld 3:1 TuS Sulingen TuS Sulingen
  Bad Pyrmont SpVgg Bad Pyrmont 0:2 OSV Hannover OSV Hannover
  VfL Bückeburg VfL Bückeburg 7:0 SV Brigitta-Elwerath Steimbke SV BE Steimbke
Matchday 16 Rather SV Rather SV 2:0 VfR Fischeln VfR Fischeln
  Cronenberger SC Cronenberger SC 2:0 Düsseldorfer SC 99 DSC 99
  ASV Süchteln ASV Süchteln 1:3 VfL Jüchen-Garzweiler VfL Jüchen-G.
  Heiligenhaus SSVg Heiligenhaus 4:1 SC Kapellen-Erft Kapellen-Erft
  Meerbusch II TSV Meerbusch II 5:2 FC Remscheid FC Remscheid
  FSV Vohwinkel FSV Vohwinkel 4:2 MSV Düsseldorf MSV Düsseldorf
  VSF Amern VSF Amern 4:4 VfB Solingen VfB Solingen
  TVD Velbert TVD Velbert 0:1 1.FC Mönchengladbach 1.FC M'gladbach
Matchday 14 PSV Wesel PSV Wesel-Lackhausen 2:0 DJK/Arminia Klosterhardt A. Klosterhardt
  SV Sonsbeck SV Sonsbeck 6:1 SV Genc Osman Duisburg SV Genc Osman
  Sterkrade-Nord SpVgg Sterkrade-Nord 2:0 GSV Moers GSV Moers
  VfB Frohnhausen VfB Frohnhausen 2:0 Duisburger SV 1900 Duisburger SV
  SV Hö/Nie SV Hönnepel-Niedermörmter 0:2 SF Niederwenigern Niederwenigern
  FC Kray FC Kray 2:1 ESC Rellinghausen 06 ESC Rellinghsn.
  Burgaltendorf SV Burgaltendorf 4:0 SF Königshardt Königshardt
  Scherpenberg SV Scherpenberg 0:0 VfL Rhede VfL Rhede
  BG Überruhr Blau-Gelb Überruhr 1:3 TuS Fichte Lintfort Fichte Lintfort
Matchday 13 FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09 0:0 Blau-Weiß Papenburg BW Papenburg
  TSV Wallenhorst TSV Wallenhorst 0:3 Kickers Emden Kickers Emden
  BV Essen BV Essen 2:2 SV Bad Rothenfelde Bad Rothenfelde
  TV Dinklage TV Dinklage 2:1 Hansa Friesoythe H. Friesoythe
  SV Brake SV Brake 0:0 GW Firrel GW Firrel
  SC Melle 03 SC Melle 03 1:2 GW Mühlen GW Mühlen
Matchday 16 Ahrweiler BC Ahrweiler BC 2:0 VfB Linz VfB Linz
  SG Neitersen/A. SG Neitersen/Altenkirchen 2:4 FSV Trier-Tarforst FSV Tarforst
Matchday 10 SV Olbernhau SV Olbernhau 2:00 PM Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
  Germ. Mittweida SV Germania Mittweida 2:2 FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
  Markranstädt SSV Markranstädt 1:2 FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
Matchday 11 Schott Jena SV Schott Jena 3:0 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  Teistungen FC Wacker Teistungen 0:0 1.SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
Matchday 15 Durlach-Aue SpVgg Durlach-Aue 3:0 SV 98 Schwetzingen SV Schwetzingen
  F. Heddesheim Fortuna Heddesheim 4:2 TSG 62/09 Weinheim TSG Weinheim
  SG Kirchheim SG HD-Kirchheim 0:4 TSV Wieblingen TSV Wieblingen
  FCA Walldorf II FC-Astoria Walldorf II 0:0 VfB Gartenstadt VfB Gartenstadt
  FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen 1:0 SV Sandhausen II Sandhausen II
  VfB Eppingen VfB Eppingen 1:4 FC Olympia 1919 Kirrlach FC Kirrlach
  ATSV Mutschelb. ATSV Mutschelbach 6:0 FC Heidelsheim FC Heidelsheim
  VfR Mannheim VfR Mannheim 0:1 TuS Bilfingen TuS Bilfingen
  1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal 4:1 FV Lauda FV Lauda
Matchday 13 TuS Makkabi TuS Makkabi Berlin 4:0 Eintracht Mahlsdorf E. Mahlsdorf
  BFC Preussen BFC Preussen 2:0 SV Empor Berlin SV Empor Berlin
  Spand. Kickers FSV Spandauer Kickers 2:0 SC Charlottenburg SCC Berlin
  Türkiyemspor Türkiyemspor Berlin 1:1 SV Tasmania Berlin SV Tasmania
  SV Sparta SV Sparta Lichtenberg 2:1 SFC Stern 1900 SFC Stern 1900
  Beroli. Stralau FSV Berolina Stralau 5:1 SD Croatia Berlin Croatia Berlin
  TSV Rudow 1888 TSV Rudow 1888 1:0 Frohnauer SC Frohnauer SC
  Al-Dersimspor BSV Al-Dersimspor 2:2 Berlin Türkspor 04 Berlin Türkspor
Matchday 12 Breuningsweiler SV Breuningsweiler 0:1 FC 07 Albstadt FC 07 Albstadt
Matchday 17 FC Gießen II FC Gießen II 3:3 FV Breidenbach FV Breidenbach
  CSC 03 Kassel CSC 03 Kassel 3:2 Eintracht Baunatal Eintr. Baunatal
  Adler Weidenh. SV Adler Weidenhausen 2:2 SSV Sand SSV Sand
  SV Steinbach SV Steinbach 0:0 FSV Dörnberg FSV Dörnberg
  SV Kaufungen 07 SV Kaufungen 07 1:3 1.FC Schwalmstadt Schwalmstadt
  Eichenzell FC Britannia Eichenzell 1:3 SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof
  TS Ober-Roden TS Ober-Roden 4:5 SG Rot-Weiß Frankfurt RW Frankfurt
  Usinger TSG Usinger TSG 3:0 SG Bornheim/GW SG Bornheim/GW
  Sportfreunde 04 FFV Sportfreunde 1904 4:2 SV Rot-Weiss Walldorf RW Walldorf
  FC Sandzak SV FC Sandzak Frankfurt 2:4 TSV Vatanspor Bad Homburg Vatanspor BH
  Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960 4:0 SG Unter-Abtsteinach Unterabsteinach
  RW Darmstadt Rot-Weiß Darmstadt 1:0 SV Altwiedermus SV Altwiedermus
  1.FC Erlensee 1.FC Erlensee 6:1 Germania Ober-Roden Ober-Roden
Matchday 12 Kühlungsborn FSV Kühlungsborn 1:0 Güstrower SC 09 Güstrower SC
Matchday 11 IMO Merseburg VfB IMO Merseburg 1:0 SV Kelbra SV Kelbra
  Haldensleber SC Haldensleber SC 0:2 BSV Halle-Ammendorf Halle-Ammendorf
  SV Dessau 05 SV Dessau 05 0:1 SG Rot-Weiß Thalheim RW Thalheim
Matchday 13 SC Hauenstein SC Hauenstein 1:8 FK Pirmasens II FK Pirmasens II
  Bad Kreuznach Eintracht Bad Kreuznach 1:3 ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim
  TuS Marienborn TuS Marienborn 0:1 SV Morlautern SV Morlautern
  RWO Alzey SG RWO Alzey 0:3 FV Dudenhofen FV Dudenhofen
  FC Speyer 09 FC Speyer 09 1:3 SV Gonsenheim SV Gonsenheim
  TuS Rüssingen TuS Rüssingen 2:3 SG Rieschweiler SG Rieschweiler
  SV Spexard SV Spexard 0:5 SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
  VfL Theesen VfL Theesen 4:3 SpVgg Vreden SpVgg Vreden
  Vict. Clarholz Victoria Clarholz 2:1 Borussia Emsdetten Bor. Emsdetten
  Rödinghausen II SV Rödinghausen II 3:2 SC Roland Beckum SC Roland
  Beckumer SV Beckumer SV 1:0 SV Mesum SV Mesum
  TuS Hiltrup TuS Hiltrup 1:1 Preußen Münster II Pr. Münster II
  Westfalia Wickede Westfalia Wickede 3:0 SV Horst-Emscher 08 SV Horst 08
  TSV Marl-Hüls TSV Marl-Hüls 2:1 FC Lennestadt Lennestadt
  Lüner SV Lüner SV 0:2 FC Iserlohn 46/49 FC Iserlohn
  DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel 2:3 RSV Meinerzhagen RSV Meinerzhagen
  Finnentrop/Bam. SG Finnentrop/Bamenohl 2:4 TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen
  BSV Schüren BSV Schüren 1:0 Kirchhörder SC Kirchhörder SC
  SC Neheim SC Neheim 2:3 Concordia Wiemelhausen C. Wiemelhausen
Matchday 11 Boca Juniors Club Atlético Boca Juniors 4:1 Club Atlético Tigre Tigre
  Argentinos Jrs. Asociación Atlética Argentinos Juniors 0:2 Club Atlético Independiente Independiente
  CA Rosario Club Atlético Rosario Central 1:1 Club Atlético Colón CA Colón
  San Lorenzo Club Atlético San Lorenzo de Almagro 0:1 Club Atlético Talleres CA Talleres
  Racing Club Racing Club 1:0 Club Atlético Newell's Old Boys Newell's
Matchday 9 Platense Club Atlético Platense 3:0 Nueva Chicago Nueva Chicago
  GyE Mendoza Gimnasia y Esgrima de Mendoza 3:1 Club Ferro Carril Oeste Ferro
  Gimnasia (J) Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) 1:1 CD Morón CD Morón
  Central Córdoba Club Atlético Central Córdoba (SdE) 1:1 Club Olimpo Olimpo
Quarter-Finals 2nd leg Unión Huaral Unión Huaral 2:1 Club Juan Aurich Juan Aurich
  Cienciano Club Cienciano 3:0 Club Alianza Atletico Sullana Alianza Atl.
  Mannucci  Carlos A. Mannucci 5:2 Club Atlético Grau Atlético Grau
Matchday 15 CF Pachuca CF Pachuca 6:2 Club Necaxa Necaxa
  América CF América 1:1 Deportivo Toluca Toluca
  Monterrey CF Monterrey 2:0 Tiburones Rojos de Veracruz Tiburones Rojos
  Lobos Lobos BUAP 3:1 Club Tijuana Club Tijuana
  UNAM Pumas UNAM Pumas 1:2 CD Cruz Azul CD Cruz Azul
  Querétaro FC Querétaro FC 2:1 Santos Laguna Santos Laguna
Matchday 18 A. Bucaramanga Atlético Bucaramanga 1:0 Deportivo Cali Deportivo Cali
  Atlético Huila CD Atlético Huila 1:0 Millonarios FC Millonarios
  Patriotas Boyacá Patriotas FC 2:1 Leones FC Leones FC
  Jaguares FC Jaguares de Córdoba 2:2 Rionegro Águilas Rionegro Águila
Matchday 31 Sagan Tosu Sagan Tosu 1:0 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
  H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 1:0 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
Matchday 40 Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 1:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Mito HollyHock Mito HollyHock 2:0 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 1:0 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
  Machida Zelvia Machida Zelvia 2:1 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Kamatam. Sanuki Kamatamare Sanuki 1:2 Tochigi SC Tochigi SC
  FC Gifu FC Gifu 0:1 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 2:0 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Yokohama FC Yokohama FC 3:1 Oita Trinita Oita Trinita
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 0:1 Ehime FC Ehime FC
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 0:1 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
Matchday 30 SC Sagamihara SC Sagamihara 1:0 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
  Blaublitz Akita Blaublitz Akita 1:4 Cerezo Osaka U23 C. Osaka U23
  a. cl. Numazu azul claro Numazu 2:3 Nagano Parceiro Nagano Parceiro
  Gainare Tottori Gainare Tottori 1:1 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  G. Osaka U23 Gamba Osaka U23 1:1 Kataller Toyama Kataller Toyama
Matchday 28 Honda Lock Honda Lock 1:1 Tegevajaro Miyazaki Teg. Miyazaki
  FC Osaka FC Osaka 3:0 Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki RKD Ryugasaki
  FC Imabari FC Imabari 3:0 Tokyo Musashino City Musashino City
Matchday 14 Celaya Celaya FC 1:2 Alebrijes de Oaxaca Oaxaca
  FC Juárez FC Juárez 2:3 CF Atlante Atlante
Matchday 3 Central Coast Central Coast Mariners 0:3 Adelaide United Adelaide United
Matchday 15 Celik U17 NK Celik Zenica U17 0:2 HSK Zrinjski Mostar U17 Zr. Mostar U17
  Tuzla City U17 FK Tuzla City U17 1:1 FK Sloboda Tuzla U17 Sloboda T U17
  Krupa U17 FK Krupa na Vrbasu U17 5:0 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 FK MDK U17
  Zvijezda 09 U17 FK Zvijezda 09 U17 2:2  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 Zeljeznicar U17
Matchday 12 Travnik U19 NK Travnik U19 0:1 FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
  Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 1:3 FK Zvijezda 09 U19 Zvijezda 09 U19
  NK Celik U19 NK Celik Zenica U19 5:5 FK Sloboda Tuzla U19 Sloboda T U19
  Bijeljina U19 FK Radnik Bijeljina U19 1:3 HSK Zrinjski Mostar U19 Zr. Mostar U19
  Banja Luka U19 FK Borac Banja Luka U19 1:1 NK Siroki Brijeg U19 S. Brijeg U19
Matchday 16 Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 1:1 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
Matchday 9 Al-Nasr Al-Nasr (Dubai) 2:0 Al-Dhafra SCC Al-Dhafra SCC
  Al-Ain FC Al-Ain FC 2:0 FC Baniyas FC Baniyas
  Sharjah FC Sharjah Cultural Sports Club 2:2 Al Ittihad Kalba Sports Club Ittihad Kalba
Matchday 13 Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 4:0 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
Matchday 27 FK Slutsk FK Slutsk 1:3 Torpedo Minsk Torpedo Minsk
  Dnepr Mogilev Dnepr Mogilev 0:3 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
  BATE Borisov BATE Borisov 1:0 Neman Grodno Neman Grodno
  Luch Luch Minsk 1:1 Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
Matchday 7 Berrechid Club Athletic Youssoufia Berrechid 2:0 Olympique Khouribga O. Khouribga
  Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem 1:1 Mouloudia d'Oujda Mouloudia
  OC Safi Olympique Safi 1:1 CR Al Hoceima CR Al Hoceima
  CA Bizertin Club Athlétique Bizertin 1:0 JS Kairouanaise JS Kairouan
  ES Metlaoui Etoile Sportive Metlaoui 1:1 CS Hammam-Lif CS Hammam-Lif
  AS Gabès Avenir Sportif de Gabès 1:1 Stade Tunisien Stade Tunisien
Quarter-Finals 1st leg Caracas FC Caracas FC 2:2 Monagas SC Monagas SC
  Trujillanos Trujillanos FC 2:1 Deportivo Lara Deportivo Lara
Matchday 31 Kolkheti Poti FC Kolkheti-1913 Poti 0:1 FC Samtredia FC Samtredia
  Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 2:2 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
Matchday 14 Tabor Sezana NK Tabor Sezana 3:1 NK Ankaran Hrvatini NK Ankaran
  NK Bilje Vitanest Bilje 1:0 NK Dekani NK Dekani
Matchday 35 Busan IPark Busan IPark 2:2 Gwangju FC Gwangju FC
  Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa (2017-2019) 2:1 FC Anyang FC Anyang
Matchday 2 Daegu FC Daegu FC 1:1 FC Seoul FC Seoul
  Gangwon FC Gangwon FC 1:0 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
  Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors 3:1 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings 1:3 Pohang Steelers Pohang Steelers
final decider Orange County Orange County SC 1:2 Phoenix Rising FC Phoenix Rising
Matchday 13 Barry Town Barry Town United FC 2:1 Llandudno FC Llandudno FC
  Wiener Neustadt 1. Wiener Neustädter Sportclub 3:1 SV Horn SV Horn
  Juniors OÖ FC Juniors OÖ 4:0 SV Kapfenberg SV Kapfenberg
Matchday 16 Wigan Wigan Athletic 1:2 Leeds United Leeds
Matchday 9 Sandweiler US Sandweiler 1:4 FC Rodange 91 FC Rodange 91
  FC Mamer 32 FC Mamer 32 0:2 FC Koeppchen Wormeldange FC Koeppchen
  Erpeldange FC 72 Erpeldange 2:1 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
  Jeunesse Canach FC Jeunesse Canach 1:1 FC Atert Bissen FC Atert Bissen
  Junglinster FC Jeunesse Junglinster 0:5 Swift Hesperange Hesperange
  Muhlenbach FC Blue Boys Muhlenbach 1:1 Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
  UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97 0:1 Union Sportive Esch-Alzette US Esch
Matchday 15 Rampla Jrs Rampla Juniors FC 2:2 Club Atlético Cerro CA Cerro
  Wanderers Montevideo Wanderers 3:2 Liverpool FC Montevideo Liverpool FC
  Nacional Club Nacional 1:0 Danubio FC Danubio FC
  Defensor Defensor Sporting Club 1:2 CA Peñarol Peñarol
  Racing Club Racing Club de Montevideo 3:0 Club Atlético Boston River Boston River
Matchday 35 Paide Paide Linnameeskond 2:2 Kalev Tallinn Kalev
  FC Flora U21 FC Flora Tallinn U21 5:0 Maardu Linnameeskond Maardu LM
  FC Elva FC Elva 4:2 Rakvere JK Tarvas Rakvere Tarvas
  JK Welco Tartu JK Welco 1:3 FC Santos Tartu Santos Tartu
  JK Tammeka U21 Jalgpallikool Tammeka U21 1:2 FC Nomme United Nomme United
Matchday 3 Hamilton W. Hamilton Wanderers 0:1 Southern United Southern United
  Auckland City Auckland City FC 2:1 Hawke’s Bay United Hawke’s Bay
  Canterbury Utd Canterbury United 1:3 Eastern Suburbs AFC Eastern Sub.
  Team Wellington Team Wellington 2:0 Tasman United Tasman United
Matchday 12 Alianza Lima Club Alianza Lima 2:1 Universitario de Deportes Universitario
  Sport Boys Sport Boys Callao 2:0 Sport Huancayo Sport Huancayo
  Comerciantes Comerciantes Unidos 0:0 UTC Cajamarca Club UTC
  Sport. Cristal Sporting Cristal Lima 6:0 Ayacucho FC Ayacucho FC
Matchday 11 Crotone FC Crotone 1:1 Carpi FC 1909 Carpi
  Venezia Venezia FC 1:0 US Salernitana 1919 Salernitana
  AS Livorno AS Livorno 2:3 AC Perugia Calcio Perugia
Matchday 10 Carrarese Carrarese Calcio 1908 3:0 Albissola 2010 Albissola
  Virtus Entella Virtus Entella 2:0 AC Pisa 1909 AC Pisa
  Arezzo SS Arezzo 0:0 AC Cuneo 1905 Cuneo
  Gozzano AC Gozzano 2:1 Robur Siena Siena
  Pro Patria Aurora Pro Patria 1:0 US Città di Pontedera Pontedera
  Arzachena Arzachena Costa Smeralda 1:0 Olbia Calcio 1905 Olbia
  AS Gubbio AS Gubbio 1910 3:0 Rimini FC Rimini
  Südtirol FC Südtirol 2:3 Feralpisalò Feralpisalò
  Monza AC Monza 1:4 Ternana Calcio Ternana
  UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 1:1 Alma Juventus Fano 1906 AJ Fano
  Ravenna Ravenna FC 1:0 AC Renate Renate
  Fermana Fermana FC 2:0 Teramo Calcio 1913 Teramo
  Sambenedettese US Sambenedettese 2:2 Pordenone Calcio Pordenone
  Virtus Verona Virtusvecomp Verona 0:2 Vis Pesaro dal 1898 Vis Pesaro
  Imolese Imolese Calcio 1919 2:1 LR Vicenza Virtus LR Vicenza
Matchday 28 Antofagasta Club de Deportes Antofagasta 1:1 CD Universidad Católica CDUC
  Curicó CDP Curicó Unido 2:0 Unión La Calera La Calera
Matchday 11 Amed SK Amed SK 1:1 Eyüpspor Eyüpspor
  Gümüshanespor Gümüshanespor 1:1 Sancaktepe FK Sancaktepe FK
  Usak Spor AS Usak Spor AS 3:0 Gaziantepspor Gaziantepspor
  Nigde Anadolu Nigde Anadolu FK 0:1 Samsunspor Samsunspor
  Sariyer Sariyer 0:0 GMG Kastamonuspor GMG Kastamonu
  A. Keciörengücü Ankara Keciörengücü 2:1 Bayrampasa Spor Bayrampasa
  Manisaspor Manisaspor 0:2 Inegölspor Inegölspor
  Sakaryaspor Sakaryaspor 2:0 Ankara Demirspor Ankara Demir
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor 1:0 Sivas Belediye Spor Sivas Belediye
  Menemen Spor Menemen Spor 4:0 Baskent Akademi FK BAK FK
  Tarsus IY Tarsus Idman Yurdu 0:2 Sanliurfaspor Sanliurfaspor
  Tokatspor Tokatspor 0:3 Etimesgut Belediyespor Etimesgut Bld
  Darica GB Darica Genclerbirligi 0:0 Manisa FK Manisa FK
  Fethiyespor Fethiyespor 0:0 Zonguldak Kömürspor Z. Kömürspor
  Karagümrük Fatih Karagümrük 4:1 Pendikspor Pendikspor
  Tuzlaspor Tuzlaspor 4:0 Kirklarelispor Kirklarelispor
  1922 Konya 1922 Konyaspor 1:1 Bandirmaspor Bandirmaspor
Matchday 12 Cádiz CF Cádiz CF 5:1 Elche CF Elche CF
  Real Oviedo Real Oviedo 1:1 RCD Mallorca RCD Mallorca
  Alcorcón AD Alcorcón 2:0 CF Rayo Majadahonda R. Majadahonda
  UD Almería UD Almería 2:1 Sporting Gijón Sporting Gijón
  Real Zaragoza Real Zaragoza 0:2 Granada CF Granada CF
Matchday 20 Luch Luch Vladivostok 1:0 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
  SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 2:2 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
  Tom Tomsk Tom Tomsk 2:0 FK Khimki Khimki
  Tyumen FK Tyumen 2:1 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 2:1 Sibir Novosibirsk Sibir
  Tambov PFK  Tambov 2:0 Baltika Kaliningrad Baltika
  Chertanovo Chertanovo Moscow 4:0 Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
  Avangard Kursk Avangard Kursk 3:2 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Mordovia Mordovia Saransk 2:1 FK Armavir Armavir
  Sochi FC Sochi 0:2 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
Matchday 15 UTA Arad UTA Arad 0:4 FC Universitatea Cluj U Cluj
Matchday 16 V. Ponedelnik Viktor Ponedelnik Football Akademia 0:1 Volgar Astrakhan Volgar
  Legion-Dinamo Legion-Dinamo Makhachkala 0:0 Spartak Nalchik Spartak Nalchik
  Stavropol Dinamo Stavropol 0:0 Biolog Novokubansk Biolog
  SKA Rostov SKA Rostov-na-Donu 2:1 FK Krasnodar 3 Krasnodar 3
  Mashuk-KMV Mashuk-KMV Pyatigorsk 1:1 Angusht Nazran Angusht Nazran
  Druzhba Maikop Druzhba Maikop 0:2 Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Spartak V. Spartak Vladikavkaz 1:4 Chernomorets Novorossijsk Chernomorets N.
Matchday 17 FK Ufa 2 FK Ufa 2 0:1 Syzran-2003 Syzran-2003
  Nosta Nosta Novotroitsk 1:0 FK Chelyabinsk Chelyabinsk
  KamAZ KamAZ Naberezhnye Chelny 2:2 Zvezda Perm Zvezda Perm
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 1:0 Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk
Matchday 12 Telstar SC Telstar 2:1 Go Ahead Eagles Deventer Go Ahead Eagles
  NEC Nijmegen NEC Nijmegen 3:1 AZ Alkmaar U21 AZ Alkmaar U21
Matchday 9 Feirense CD Feirense 2:4 CD Tondela Tondela
  Santa Clara CD Santa Clara 1:2 Sporting CP Sporting CP
  Braga SC Braga 2:1 Vitória Setúbal FC Vitória Setúbal
Matchday 8 Leixões Leixões SC 0:0 FC Porto B FC Porto B
  Guimarães B Vitória Guimarães SC B 1:1 Estoril Praia Estoril
  Varzim Varzim SC 1:1 SC Farense Farense
  Covilhã SC Covilhã 1:0 UD Oliveirense Oliveirense
  Coimbra Académica Coimbra 0:1 Académico Viseu FC Académico Viseu
Matchday 11 Hatayspor Hatayspor 0:1 Ümraniyespor Ümraniyespor
  Karabükspor Kardemir Karabükspor 0:2 Boluspor Boluspor
  Adana Demirspor Adana Demirspor 1:0 Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor
  Eskisehirspor Eskisehirspor 1:0 Osmanlispor FK Osmanlispor
Matchday 16 Obolon-Brovar Obolon-Brovar Kyiv 2:1 MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv
  SK Dnipro-1 SK Dnipro-1 3:0 Rukh Lviv Rukh Lviv
Matchday 13 FC Wil 1900 FC Wil 1900 1:1 SC Kriens SC Kriens
  FC Chiasso FC Chiasso 2:3 FC Aarau FC Aarau
  FC Winterthur FC Winterthur 3:2 FC Rapperswil-Jona Rapperswil-Jona
 
Servette FC Servette FC 3:0 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
  Karlovy Vary FC Slavia Karlovy Vary 3:4 SK Benesov SK Benesov
  Viktorie Jirny SK Viktorie Jirny 3:2 on pens Loko Vltavin Loko Vltavin
  Sokol Brozany SK Sokol Brozany 1:2 on pens SK Zapy SK Zapy
  Stechovice FK Stechovice 1:3 FK Olympia Radotin Olympia
Matchday 14 SK Unicov SK Unicov 0:3 FC Velke Mezirici Velke Mezirici
  SFK Vrchovina SFK Vrchovina 2:3 SK Hanacka Slavia Kromeriz HS Kromeriz
  Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 0:3 FK Fotbal Trinec Fotbal Trinec
  Vlašim FC Sellier & Bellot Vlašim 2:1 MFK Chrudim Chrudim
  C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 2:0 FC Vysocina Jihlava FC Vysocina
  Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 4:1 MFK Vitkovice Vitkovice
Matchday 16 FC Fredericia FC Fredericia 1:7 FC Roskilde FC Roskilde
  Viborg FF Viborg FF 0:1 Lyngby BK Lyngby BK
  FC Helsingör FC Helsingör 1:1 Silkeborg IF Silkeborg IF
  Hvidovre IF Hvidovre IF 0:2 Nyköbing FC Nyköbing FC
  Fremad Amager BK Fremad Amager 1:0 Naestved Boldklub Naestved BK
  HB Köge HB Köge 1:1 Thisted FC Thisted FC
Matchday 28 Sandefjord Sandefjord Fotball 4:1 IK Start Start
  Haugesund FK Haugesund 2:0 Ranheim IL Ranheim IL
  Vålerenga Vålerenga Fotball 0:0 Sarpsborg 08 FF Sarpsborg 08
  Tromsø IL Tromsø IL 2:4 Molde FK Molde FK
  Rosenborg BK Rosenborg BK 3:1 Odds BK Odds BK
  SK Brann SK Brann 3:1 Strømsgodset IF Strømsgodset
Matchday 29 Sandnes Ulf Sandnes Ulf 1:3 Hamarkameratene HamKam
  Ullensaker/Kisa Ullensaker/Kisa IL 4:1 FK Jerv FK Jerv
  Asane Fotball Asane Fotball 0:5 Strømmen IF Strømmen IF
  Aalesund Aalesunds FK 4:0 Levanger FK Levanger FK
  Notodden Notodden FK 2:1 Florö SK Florö SK
  Kongsvinger Kongsvinger IL 2:2 Nest-Sotra IL Nest-Sotra IL
  Tromsdalen Tromsdalen UIL 0:3 Sogndal IL Sogndal IL
  Mjøndalen Mjøndalen IF 2:4 Viking Stavanger Viking FK
Matchday 15 Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 1:0 FK Indjija FK Indjija
  Sloboda Uzice FK Sloboda Uzice 2:1 FK Borac 1926 Cacak Borac Cacak
  FK TSC FK TSC Backa Topola 4:0 FK Buducnost Dobanovci Dobanovci
  Becej FK Becej 1:2 FK Bezanija FK Bezanija
  Teleoptik FK Teleoptik Zemun 0:0 FK Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki K.
  Trayal FK Trayal Kruševac 1:0 FK Novi Pazar Novi Pazar
Matchday 11 Hajduk Split II HNK Hajduk Split II 1:0 NK Sesvete NK Sesvete
  NK Varazdin NK Varazdin 0:2 NK Hrvatski Dragovoljac Hrv Dragovoljac
  NK Kustosija Zagreb NK Kustosija Zagreb 0:1 HNK Sibenik HNK Sibenik
Matchday 17 Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala 3:0 Chrobry Glogow Chrobry Glogow
Matchday 15 Lechia Tomaszow Lechia Tomaszow Mazowiecki 0:0 Ursus Warszawa Ursus Warszawa
  Legia II Legia Warsaw II 0:1 Unia Skierniewice Unia Skierniewice