For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Oct 31, 2018

Matchday 20 Wedeler TSV Wedeler TSV 2:2 TSV Buchholz 08 TSV Buchholz 08
  SV Curslack-N. SV Curslack-Neuengamme 5:1 SV Rugenbergen SV Rugenbergen
  TSV Sasel TSV Sasel 0:3 TuS Dassendorf TuS Dassendorf
  Altona 93 Altona 93 4:0 SC Victoria Hamburg SC Victoria
  Barmbek-U. HSV Barmbek-Uhlenhorst 1:0 SC Condor SC Condor
  VfL Pinneberg VfL Pinneberg 4:2 HEBC Hamburg HEBC Hamburg
  Concordia Concordia Hamburg 0:2 FC Teutonia 05 Ottensen Teutonia 05
Second Round
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 3:2AET 1.FC Union Berlin Union Berlin
  SC Weiche 08 SC Weiche Flensburg 08 1:5 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 4:6on pens 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
 
1. FC Köln 1. FC Köln 6:7on pens FC Schalke 04 FC Schalke 04
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 0:5 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 0:3 MSV Duisburg MSV Duisburg
 
RB Leipzig RB Leipzig 2:0 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 2:1 SC Freiburg SC Freiburg
Matchday 1
AC Milan AC Milan 2:1 Genoa CFC Genoa
Semi-Finals 2nd Leg Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 1:2 Club Atlético River Plate River Plate
Matchday 11 Rangers Rangers FC 1:1 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Dundee FC Dundee FC 0:5 Celtic FC Celtic
  St. Mirren St. Mirren FC 0:2 Motherwell FC Motherwell FC
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 0:0 Hibernian FC Hibernian FC
  Livingston FC Livingston FC 0:1 St. Johnstone FC St. Johnstone
  Aberdeen FC Aberdeen FC 3:0 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
Matchday 13 KV Kortrijk KV Kortrijk 2:2 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
  KAS Eupen KAS Eupen 2:0 Cercle Brugge Cercle Brugge
  Royal Antwerp Royal Antwerp FC 2:4 KRC Genk KRC Genk
Matchday 10 KSV Roeselare KSV Roeselare 0:1 KVC Westerlo KVC Westerlo
Matchday 28 Djurgarden Djurgardens IF 2:0 IFK Göteborg IFK Göteborg
  GIF Sundsvall GIF Sundsvall 2:3 Hammarby IF Hammarby
  Brommapojkarna IF Brommapojkarna 0:1 IFK Norrköping Norrköping
  Häcken BK Häcken 2:1 IK Sirius Sirius
  Kalmar FF Kalmar FF 2:1 Trelleborgs FF Trelleborg
Matchday 14 Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 2:4 FK Proleter Novi Sad Proleter
  Spartak FK Spartak Subotica 2:2 FK Zemun Zemun
  Napredak FK Napredak Krusevac 4:1 FK Mladost Lucani Mladost
  Radnicki Nis FK Radnicki Nis 3:0 FK Macva Sabac Macva
  Vozdovac FK Vozdovac 2:0 FK Rad Rad
  Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 1:0 FK Radnik Surdulica Radnik
  Cukaricki FK Cukaricki 1:1 FK Partizan Belgrade Partizan
  Red Star Red Star Belgrade 3:1 OFK Backa Backa
Round of 16 Marsonia 1909 NK Marsonia 1909 0:1 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
  NK Zelina NK Zelina 0:4 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  NK Vinogradar NK Vinogradar 4:2 NK Jadran Luka Ploce Jadran LP
  NK Krk NK Krk 1:5 NK Osijek NK Osijek
  HNK Sibenik HNK Sibenik 1:2AET HNK Hajduk Split Hajduk Split
  NK Varazdin NK Varazdin 1:2 HNK Rijeka HNK Rijeka
Matchday 5 F91 Dudelange F91 Dudelange 1:3 Jeunesse Esch Jeunesse Esch
Quarter-Finals 2nd leg NS Mura NS Mura 3:2 ND Gorica ND Gorica
  NK Domzale NK Domzale 2:2 NK Maribor NK Maribor
  NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 0:0 NK Krsko NK Krsko
  NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 1:1 FC Koper FC Koper
Matchday 6 TuS Hartenholm TuS Hartenholm 0:0 TSG Concordia Schönkirchen C. Schönkirchen
Matchday 19 SV Eichede II SV Eichede II 0:1 SV Preußen Reinfeld Pr. Reinfeld
Matchday 4 Rotenburger SV Rotenburger SV 0:1 SV Emmendorf SV Emmendorf
Matchday 17 BW Bornreihe SV Blau-Weiß Bornreihe 2:0 SV Eintracht Lüneburg E. Lüneburg
Matchday 10 SVG Göttingen SVG Göttingen 3:0 SV Reislingen/Neuhaus Reislingen/N.
Matchday 14 SC Hainberg SC Hainberg 1:1 Fortuna Lebenstedt F. Lebenstedt
Matchday 7 BW Lohne Blau-Weiß Lohne 3:0 SC Melle 03 SC Melle 03
Matchday 12 TSV Wallenhorst TSV Wallenhorst 3:1 FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09
Matchday 13 Holthausen/B. SV Holthausen/Biene 1:2 Vorwärts Nordhorn Vorw. Nordhorn
First Round Bessenich SV Rhenania Bessenich 1:3 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
Round of 16 BW St. Freital FV Blau-Weiß Stahl Freital 1:7 Budissa Bautzen Budissa Bautzen
  SC Syrau 1919 SC Syrau 1919 1:6 SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
  FV Dresden 06 FV Dresden 06 Laubegast 4:1 FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
  FC Eilenburg FC Eilenburg 0:3 FSV Zwickau FSV Zwickau
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 2:4 Chemnitzer FC Chemnitzer FC
  FC Grimma FC Grimma 0:4 Bischofswerdaer FV 08 Bischofswerda
Matchday 15 SV Ehrenhain SV Ehrenhain 1:2 FSV Martinroda FSV Martinroda
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 1:1 FC An der Fahner Höhe FC Fahner Höhe
Matchday 11 SV Hanse 01 SV Hanse Neubrandenburg 01 1:8 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  TSV Stralsund TSV 1860 Stralsund 0:7 TSV Bützow TSV Bützow
  SV 90 Görmin SV 90 Görmin 3:1 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
  SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 1:4 1.FC Neubrandenburg 04 Neubrandenburg
  FSV Malchin FSV Malchin 0:6 FC Mecklenburg Schwerin FCM Schwerin
  FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 0:3 SV Pastow SV Pastow
Round of 16 TSV Crailsheim TSV Crailsheim 0:3 SSV Reutlingen 05 SSV Reutlingen
Quarter-Finals Bremer SV Bremer SV 2:0 SG Aumund-Vegesack SG Aumund-Veg.
  Leher TS Leher TS Bremerhaven 6:4on pens Habenhauser FV Habenhauser FV
  FC Oberneuland FC Oberneuland 2:0 SFL Bremerhaven SFL Bremerhaven
  Sebaldsbrück ATSV Sebaldsbrück Bremen 1:4on pens SC Borgfeld SC Borgfeld
  SSV Jeddeloh SSV Jeddeloh 1:4 SV Meppen SV Meppen
Matchday 31 Kashima Antlers Kashima Antlers 1:0 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
Matchday 35 Kamatam. Sanuki Kamatamare Sanuki 1:1 Machida Zelvia Machida Zelvia
Round of 16 Hirnyk KR Hirnyk Kryvyi Rih 0:1 FK Lviv FK Lviv
  FK Minaj FK Minaj 1:3 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
  FK Kalush FK Kalush 0:3 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  FK Inhulets FK Inhulets Petrove 3:1 FK Mariupol FK Mariupol
  Chornomorets Chornomorets Odessa 1:2 Vorskla Poltava Vorskla
  Cherkashchyna Cherkashchyna 0:1 Karpaty Lviv Karpaty
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 3:2 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
  Desna Desna Chernihiv 5:6on pens Zorya Luhansk Zorya Luhansk
Matchday 14 GOSK U17 NK GOSK Gabela U17 1:1 FK Zvijezda 09 U17 Zvijezda 09 U17
Matchday 9 Banja Luka U19 FK Borac Banja Luka U19 1:1 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 FK Mladost U19
Matchday 8 Emirates Club Emirates Club 3:3 Al-Nasr (Dubai) Al-Nasr
  Ittihad Kalba Al Ittihad Kalba Sports Club 2:3 Ajman Club Ajman Club
  FC Baniyas FC Baniyas 2:1 Al-Dhafra SCC Al-Dhafra SCC
  Al-Ain FC Al-Ain FC 1:2 Sharjah Cultural Sports Club Sharjah FC
Matchday 30 Suduva Suduva Marijampole 1:0 FK Riteriai Riteriai
  Atlantas Atlantas Klaipeda 1:3 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
  Zalgiris Zalgiris Vilnius 2:0 FC Stumbras Kaunas FC Stumbras
Matchday 16 Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 0:0 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
Matchday 17 Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 2:1 FK Vitebsk Vitebsk
Matchday 18 Dynamo Brest Dynamo Brest 1:3 BATE Borisov BATE Borisov
Matchday 3 CS Hammam-Lif CS Hammam-Lif 0:1 Etoile Sportive du Sahel ES Sahel
Matchday 22 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi 0:1 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
Second Round Polonia Sroda Polonia Sroda Wielkopolska 0:1 Odra Opole Odra Opole
  Wisla Sand. Wisla Sandomierz 3:2 Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie
  Legionovia Legionovia Legionowo 0:1 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
  Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 Cracovia Kraków Cracovia Kraków
  Olimpia Grudz. Olimpia Grudziadz 2:7 Wisla Plock Wisla Plock
  Wisla Pulawy Wisla Pulawy 0:1 Rozwój Katowice Rozwój Katowice
  GKS Belchatow GKS Belchatow 0:1 Miedz Legnica Miedz Legnica
  GKS Katowice GKS Katowice 0:1 Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
Round of 16 Miercurea Ciuc AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 9:8on pens Dinamo Bukarest Dinamo Bukarest
  CS Mioveni CS Mioveni 0:5 Sepsi Sf. Gheorghe Sepsi Sf. Gh.
  Turnu Magurele Turris Turnu Măgurele 1:4 CS Universitatea Craiova CS U Craiova
  U Cluj Universitatea Cluj 3:4on pens Astra Giurgiu Astra Giurgiu
  Gaz Metan Gaz Metan Medias 0:1 CFR Cluj CFR Cluj
Matchday 11 NK Dekani NK Dekani 0:5 NK Bravo NK Bravo
Matchday 13 ND Ilirija ND Ilirija 1911 0:0 NK Rogaska NK Rogaska
  NK Radomlje NK Radomlje 6:0 Vitanest Bilje NK Bilje
Round of 16 MFK Karvina MFK Karvina 1:0 FK Jablonec FK Jablonec
  Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 2:3AET FC Banik Ostrava Banik Ostrava
Matchday 27 Gyeongju KHNP Gyeongju KHNP FC 7:00 AM Mokpo City FC Mokpo City
  Busan TC FC Busan Transportation Corporation FC 11:00 AM Gimhae City FC Gimhae City
  Changwon City Changwon City FC 11:00 AM Gangneung City FC Gangneung City
  Daejeon Korail Daejeon Korail FC 11:00 AM Cheonan City FC Cheonan City
  Gyeongju KHNP Gyeongju KHNP FC 1:0 Mokpo City FC Mokpo City
  Busan TC FC Busan Transportation Corporation FC 0:0 Gimhae City FC Gimhae City
  Changwon City Changwon City FC 1:3 Gangneung City FC Gangneung City
  Daejeon Korail Daejeon Korail FC 1:1 Cheonan City FC Cheonan City
Semi-Finals Ulsan Ulsan Hyundai 2:1 Suwon Samsung Bluewings FC Suwon Bluewings
  Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons FC 1:2 Daegu FC Daegu FC
intermediate stage 1st leg UD Melilla UD Melilla 0:4 Real Madrid Real Madrid
  Córdoba CF Córdoba CF 1:2 Getafe CF Getafe
  Alavés Deportivo Alavés 2:2 Girona FC Girona
  RCD Mallorca RCD Mallorca 1:2 Real Valladolid CF Real Valladolid
  CyD Leonesa Cultural Leonesa 0:1 FC Barcelona FC Barcelona
Quarter-Finals 2nd leg Deportivo Cali Deportivo Cali 1:2 Independiente Santa Fe Indep. Santa Fe
  Nacional Club Nacional 0:1 Fluminense Football Club Fluminense
Round of 16
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 0:3 Rapid Vienna Rapid Vienna
 
SCR Altach SC Rheindorf Altach 0:3 LASK LASK
  A. Lustenau SC Austria Lustenau 0:1 Red Bull Salzburg RB Salzburg
  SV Lafnitz SV Lafnitz 2:3 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
SV Ried SV Ried 1:2 SC Wiener Neustadt Wiener Neustadt
  Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais 0:1 BSC Young Boys BSC Young Boys
  FC Winterthur FC Winterthur 0:1 FC Basel 1893 FC Basel
  Red Star ZH FC Red Star Zürich 2:3 FC Zürich FC Zürich
  FC Wil 1900 FC Wil 1900 3:5on pens FC Thun FC Thun
 
FC Lugano FC Lugano 3:1AET Neuchâtel Xamax FCS NE Xamax
  Naestved BK Naestved Boldklub 2:1 Aarhus GF Aarhus GF
  Aalborg BK Aalborg BK 1:0 AC Horsens AC Horsens
  Kolding IF Kolding IF 3:1AET Vejle Boldklub Vejle BK
Second Round Crotone U19 Crotone Primavera 2:4 Palermo Primavera Palermo U19
  Sampdoria U19 Sampdoria Primavera 0:3 SPAL Primavera SPAL U19
  Cosenza U19 Cosenza Primavera 3:1 Napoli Primavera Napoli U19
  Brescia U19 Brescia Primavera 0:1 Hellas Verona Primavera Verona U19
  Perugia U19 Perugia Primavera 5:1 Ascoli Picchio Primavera Ascoli U19
  Imolese Imolese Calcio 1919 2:1 AS Lucchese Libertas Lucchese
  AC Pisa AC Pisa 1909 3:0 Arzachena Costa Smeralda Arzachena
  Piacenza Piacenza Calcio 1919 3:4on pens UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
  Renate AC Renate 5:6on pens AC Gozzano Gozzano
  Pordenone Pordenone Calcio 0:1 LR Vicenza Virtus LR Vicenza
  Teramo Teramo Calcio 1913 3:1 US Sambenedettese Sambenedettese
  Feralpisalò Feralpisalò 5:4on pens FC Südtirol Südtirol
  Heracles Almelo Heracles Almelo 0:2 Vitesse Arnhem Vitesse
  FC Emmen FC Emmen 1:3 Odin '59 Heemskerk Odin '59
  Willem II Willem II Tilburg 5:0 SV Spakenburg Spakenburg
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 2:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
  FC Utrecht FC Utrecht 5:1 ASWH Ambacht ASWH
  Groene Ster RKSV Groene Ster 1:3 SC Heerenveen Heerenveen
 
Ajax Ajax Amsterdam 3:0 Go Ahead Eagles Deventer Go Ahead Eagles
Fourth Round BAK FK Baskent Akademi FK 0:2 Trabzonspor Trabzonspor
  Hatayspor Hatayspor 3:1 Fethiyespor Fethiyespor
  Altindag Bld Altindag Belediye Spor 1:3 Alanyaspor Alanyaspor
  BB Bodrumspor Bodrum Belediyesi Bodrumspor 2:1 Sivasspor Sivasspor
  Darica GB Darica Genclerbirligi 6:1 Kardemir Karabükspor Karabükspor
  Sile Yildizspor Sile Yildizspor 2:5 Boluspor Boluspor
  Nazilli Bld. Nazilli Belediyespor 3:2 Osmanlispor FK Osmanlispor
  Ümraniyespor Ümraniyespor 5:1 24 Erzincanspor 24 Erzincanspor
  Bandirmaspor Bandirmaspor 2:4on pens Van Spor FK Van Spor FK
  Ankaragücü MKE Ankaragücü 1:0 Erbaaspor Erbaaspor
  Kayserispor Kayserispor 6:1 Pazarspor Pazarspor
  Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 1:0 Kirklarelispor Kirklarelispor
  Kahramanmaras Kahramanmarasspor 3:0 Konyaspor Konyaspor
Third Round OGC Nice OGC Nice 3:2 AJ Auxerre AJ Auxerre
  AC Le Havre AC Le Havre 2:0 ES Troyes AC Troyes
  Dijon FCO Dijon 3:1 SM Caen SM Caen
  FC Metz FC Metz 1:2 SC Amiens SC Amiens
  Toulouse FC Toulouse 0:1 FC Lorient FC Lorient
  Guingamp EA Guingamp 3:2on pens SCO Angers SCO Angers
  Reims Stade Reims 3:4on pens US Orléans US Orléans
Group C FC Porto FC Porto 4:2 Varzim SC Varzim
Group D Feirense CD Feirense 3:2 CS Marítimo Marítimo
  Sporting CP Sporting CP 1:2 Estoril Praia Estoril
Group 1 Iraklis Iraklis Thessaloniki 1:6 Atromitos Athen Atromitos Athen
Group 2 Ap. Larisas Apollon Larisas 0:4 AEK Athens AEK Athens
Group 3 PAE Chania PAE Chania 0:0 Panetolikos GFS Panetolikos
group 4 Aris Saloniki Aris Thessaloniki 2:1 Aittitos Spaton Aittitos Spaton
group 6 AO Trikala AO Trikala 0:1 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
group 8 Apollon Pontou Apollon Pontou 0:4 Panionios Athens Panionios
Round of 16 Orenburg FK Orenburg 1:0 FK Tyumen Tyumen
  Ural Ural Yekaterinburg 2:0AET FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Akhmat Grozny Akhmat Grozny 0:2 Arsenal Tula Arsenal Tula
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 4:1 Enisey Krasnoyarsk Enisey
Second Round III. Kerület III. Kerület TVE Budapest 2:1 Gyirmót FC Győr Gyirmót FC
  SZEOL SZEOL SC 1:2 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Kazincbarcika Kazincbarcikai SC 2:4 Vasas FC Vasas FC
  Szarvasi FC Szarvasi FC 1:3 Szombathelyi Haladás Haladás
  Andráshida Andráshida SC 1:0 Nyíregyháza Spartacus Nyíregyháza
  FC Dabas FC Dabas 0:1 Duna Aszfalt Tiszakécskei LC Tiszakécske
  Sárvár FC Sárvár FC 0:4 Ferencvárosi TC Ferencváros
  Körmendi FC Körmendi FC 0:7 Soroksár SC Soroksár
  Vecsés Vecsési FC 1911 0:5 MTK Budapest MTK Budapest
  Érdi VSE Érdi VSE 2:1 Monor SE Monor SE
  Budaörs Budaörsi SC 5:0 Ceglédi VSE Cegléd
  Teskánd Teskánd SE 0:3 Debreceni VSC Debrecen
  Kalocsa Kalocsai FC 0:1 BFC Siófok BFC Siófok
  Szekszárdi UFC Szekszárdi UFC 1:3 Budafoki MTE Budafoki MTE
  Gyöngyös Gyöngyösi AK 0:4 Kisvárda FC Kisvárda
  Ménfőcsanak Ménfőcsanak ESK 0:1 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  FC Tatabánya FC Tatabánya 0:2 Békéscsaba 1912 Elöre SE Békéscsaba
  Csákvár Aqvital FC Csákvár 1:2 Paksi FC Paksi FC
  Vác Vác FC 1:3 MOL Fehérvár FC Fehérvár
  Jászberény Jászberényi FC 0:1 Budapest Honvéd FC Honvéd
  ETO FC Győr ETO FC Győr 2:3AET Újpest FC Újpest FC
Matchday 10 Salernitana US Salernitana 1919 3:1 AS Livorno AS Livorno
  Lecce US Lecce 1:0 FC Crotone Crotone
Fourth Round West Ham West Ham United 1:3 Tottenham Hotspur Spurs
 
Arsenal Arsenal FC 2:1 Blackpool FC Blackpool
 
Chelsea Chelsea FC 3:2 Derby County Derby
  Middlesbrough Middlesbrough FC 1:0 Crystal Palace Crystal Palace
Semi-Finals Strømsgodset Strømsgodset IF 3:0 Lillestrøm SK Lillestrøm SK
Matchday 14 Zlatibor FK Zlatibor Cajetina 1:2 FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
  FK Bezanija FK Bezanija 0:1 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 1:1 OFK Zarkovo Zarkovo
  Radnicki 1923 FK Radnicki 1923 Kragujevac 3:1 FK Trayal Kruševac Trayal
  Sindjelic Bg FK Sindjelic Belgrad 1:0 FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
  Novi Pazar FK Novi Pazar 0:4 FK Becej Becej
  Indjija FK Indjija 3:0 FK Sloboda Uzice Sloboda Uzice
  Borac Cacak FK Borac 1926 Cacak 3:0 FK Teleoptik Zemun Teleoptik
Matchday 23 Kyzyl-Zhar Kyzyl-Zhar SK Petropavlovsk 2:1 Kairat Almaty Kairat Almaty
  Shakhter K. Shakhter Karaganda 3:1 FC Astana FC Astana
Matchday 6 Loko Tashkent Lokomotiv Tashkent 1:0 Metallurg Bekabad Metallurg Bk.
  Neftchi Neftchi Fergana 1:1 FK AGMK Olmaliq AGMG Olmaliq
  Qizilqum Qizilqum Zarafshan 2:2 Sogdiana Jizzakh Sogdiana
First Round H. Petah Tikva Hapoel Petah Tikva 0:1 SC Kfar Qasem SC Kfar Qasem
  H. Ramat Gan Hapoel Ramat Gan 2:1 Hapoel Ashkelon H. Ashkelon
Matchday 14 Blekitni Blekitni Stargard 0:6 Radomiak Radom Radomiak
Matchday 6 VfB Oldenburg VfB Oldenburg 1:0 1.FC Germania Egestorf/Langreder G. Egestorf/L.
Matchday 3 Wattenscheid 09 SG Wattenscheid 09 1:3 Borussia Dortmund II B. Dortmund II
Matchday 14 Ebreichsdorf ASK Ebreichsdorf 4:0 SKN St. Pölten Juniors St. Pölten Jun.
Matchday 12 Brönshöj BK Brönshöj Boldklub 2:2 Hilleröd Fodbold Hilleröd F
Matchday 18 SV Atlas SV Atlas Delmenhorst 2:2 TuS Bersenbrück TuS Bersenbrück
  Spelle-Venhaus SC Spelle-Venhaus 3:0 MTV Wolfenbüttel Wolfenbüttel
  MTV Gifhorn MTV Gifhorn 0:0 Arminia Hannover Arm. Hannover
  Braunschweig II Eintracht Braunschweig II 2:3 Hannoverscher SC HSC Hannover
  Heeslinger SC Heeslinger SC 1:3 FC Eintracht Northeim Eintr. Northeim
  VfV Hildesheim VfV Borussia 06 Hildesheim 3:0 FC Hagen/Uthlede FC Hagen/Uthl.
  1.FC Wunstorf 1.FC Wunstorf 2:0 VfL Oythe VfL Oythe
Quarter-Finals Pfeddersheim TSG Pfeddersheim 1:2AET VfR Wormatia Worms Wormatia Worms
First Round FC Rüti FC Rüti 1:2 FC Muri FC Muri
Matchday 14 Mettersdorf USV Mettersdorf 1:2 ESV St. Michael ESV St. Michael
Matchday 10 AKA SV Ried U18 AKA SV Ried U18 4:1 AKA Wolfsberger AC U18 AKA WAC U18
  AKA SV Ried U16 AKA SV Ried U16 5:2 AKA Wolfsberger AC U16 AKA WAC U16
Matchday 2 APOEL Nicosia APOEL Nicosia 2:0 Omonia Nicosia Omonia Nikosia
Matchday 11 Escola U19 FCB Escola Varsovia U19 0:1 Legia Warsaw U19 Legia U19
Matchday 6 Eastern Eastern SC 3:2 Yuen Long FC Yuen Long
Matchday 7 Keshla Keshla FK 1:1 Qarabağ Ağdam Qarabag Agdam
Matchday 13 SC Gjilani SC Gjilani 2:0 KF KEK-u Kastriot Kek-U Kastriot
  KF Feronikeli KF Feronikeli Drenas 2:1 KF Drenica KF Drenica
  FC Llapi FC Llapi 0:1 KF Ballkani KF Ballkani
  FC Prishtina FC Prishtina 2:0 KF Trepca 89 KF Trepca 89
Matchday 14 FC Noah FC Noah Erewan 0:0 FC Pyunik Erewan Pyunik Erevan
  Ararat Yerevan FC Ararat Yerevan 0:1 FC Urartu Yerevan FC Urartu
  Shirak Gyumri FC Shirak Gyumri 2:0 Gandzasar Kapan Gandzasar
  Ararat-Armenia FC Ararat-Armenia Yerevan 0:1 Alashkert Yerevan Alashkert
Matchday 7 Lavagnese USD Lavagnese 1919 0:0 US Inveruno Inveruno
Matchday 12 FC Shkupi FC Shkupi 1:0 Akademija Pandev Akad. Pandev
  Belasica Belasica Strumica 0:2 Shkendija Tetovo Shkendija
  Renova Renova Dzepciste 1:1 Sileks Kratovo Sileks
  Makedonija Makedonija Gjorce Petrov 1:3 Vardar Skopje Vardar
  Rabotnicki Rabotnicki Skopje 3:1 Pobeda Prilep Pobeda Prilep
Round of 16 Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 2:3 Septemvri Sofia Septemvri Sofia
  Cherno More Cherno More Varna 7:6on pens Levski Sofia Levski Sofia
  FK Etar Etar Veliko Tarnovo 3:0 FK Vereya Stara Zagora FK Vereya
  Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 6:5on pens Slavia Sofia Slavia Sofia
Quarter-Finals Machine Sazi Machine Sazi Tabriz 3:4on pens Damash Gilan FC Damash Gilan
Play Off 1st leg Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 0:0 Turun Palloseura TPS
Group 12 Moldova U17 Moldova U17 2:2 Latvia U17 Latvia U17
  Greece U17 Greece U17 0:3 Belgium U17 Belgium U17
group 7 Poland U17 Poland U17 1:3 France U17 France U17
  Luxembourg U17 Luxembourg U17 0:2 Finland U17 Finland U17
Group C Muktijoddha Muktijoddha Sangsad KS 0:2 Sheikh Russel KC Sheikh Russel
Matchday 5 ATK ATK 1:2 Bengaluru FC Bengaluru FC
Matchday 2 Minerva Punjab Minerva Punjab FC 0:1 Real Kashmir FC Real Kashmir
  NEROCA FC NEROCA FC 1:1 Gokulam Kerala FC Gokulam FC

Player birthdays

coach birthdays

Transfers

  • Florin Acsinte
    Age: 31 Years  Romania
    Position: Left-Back
    Market value: 150 Th. €
    Fee: Free Transfer
    Without Club
     
    FC Hermannstadt
  • Dimosthenis Chantzaras
    Age: 21 Years  Greece
    Position: Left Winger
    Market value: 150 Th. €
    Fee: Loan
    Panathinaikos Athens
     
    Veria NPS
  • Georgi Sulakvelidze
    Age: 17 Years  Russia
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 100 Th. €
    Fee: Free Transfer
    FK Khimki U19
     
    Arsenal Tula II
  • Savvas Moudouroglou
    Age: 26 Years  Greece
    Position: Centre-Forward
    Market value: 100 Th. €
    Fee: Free Transfer
    Eolikos Mytilinis
     
    Aetos Orfanou
  • Angelos Sarantopoulos
    Age: 24 Years  Greece
    Position: Left Midfield
    Market value: 100 Th. €
    Fee: Free Transfer
    Pamisos Messinis
     
    AO Ypatou
  • Eglantin Dhima
    Age: 24 Years  Albania
    Position: Mittelfeld
    Market value: 50 Th. €
    Fee: Free Transfer
    AO Egaleo
     
    APO Keratsini
  • Georgios Mexis
    Age: 24 Years  Greece
    Position: Right-Back
    Market value: 25 Th. €
    Fee: Free Transfer
    Thyella Rafinas
     
    Proodeftiki Neolea
  • Konstantinos Kyrkopoulos
    Age: 30 Years  Greece
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    Meliteas Melitis
     
    Ermis Amynteou
  • Anastasios Choustoulakis
    Age: 30 Years  Greece
    Position: Right Midfield
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    AO Acharnaikos
     
    Proodeftiki Neolea
  • Dimitrios Mouroutis
    Age: 20 Years  Greece
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    Ilysiakos AO
     
    Asteras Amaliadas
  • Lampros Mitsogiannis
    Age: 19 Years  Greece
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    Ionikos Nikeas
     
    Proodeftiki Neolea
  • Gerasimos Koutsopodiotis
    Age: 19 Years  Greece
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    AO Acharnaikos
     
    Proodeftiki Neolea
  • Georgios Tziolas
    Age: 21 Years  Greece
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    Proodeftiki Neolea
     
    PS Sparti
  • Angelos Nikou
    Age: 23 Years  Greece
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    Ifestos Peristeriou
     
    Proodeftiki Neolea
  • Vasilios Lazaridis
    Age: 22 Years  Greece
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    Aris Avatou
     
    Orfeas Xanthi
  • Stathis Karabelas
    Age: 18 Years  Greece
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    PAE Eginiakos
     
    Veria NPS
  • Alexios Nikolakopoulos
    Age: 18 Years  Greece
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    Asteras Tripolis
     
    Atromitos Piraeus
  • Dimitrios Trepeklis
    Age: 20 Years  Greece
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    AE Lefkimmis
     
    APO Keratsini
  • Georgios Zacharakis
    Age: 17 Years  Greece
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    Olympiacos Piraeus U17
     
    AE Larisa U19
  • Christos Filimegas
    Age: 21 Years  Greece
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    AO Acharnaikos
     
    Atromitos Piraeus
  • Georgi Ivanov
    Age: 29 Years  Bulgaria
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    Proodeftiki Neolea
     
    Amvrysseas Distomou
  • Athanasios Saltapidas
    Age: 31 Years  Greece
    Position: Left Winger
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    Enosi Lernas
     
    AE Ermionidas
  • Georgios Chondroudakis
    Age: 18 Years  Greece
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    AO Mandraikos
     
    AO Karavas
  • Sofoklis Ioannidis
    Age: 22 Years  Greece
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    Thermaikos Thermis
     
    SV Hohenlimburg 10
  • Dimitrios Bravos
    Age: 30 Years  Greece
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    Niki Traganou
     
    Aias Gastounis
  • Dimitrios Tsiavos
    Age: 16 Years  Greece
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    Panionios Athen U19
     
    Apollon Smyrnis U19
  • Émerson Conceição
    Age: 32 Years  Brazil
    Position: Left-Back
    Market value: 500 Th. €
    Fee: ?
    Rio Branco Sport Club (PR)
     
    Cianorte Futebol Clube (PR)
  • Patrick
    Age: 35 Years  Brazil
    Position: Right-Back
    Market value: 250 Th. €
    Fee: ?
    Sampaio Corrêa Futebol e Esporte (RJ)
     
    Brasiliense FC (DF)
  • Ismail Ganiyu
    Age: 22 Years  Ghana
    Position: Centre-Back
    Market value: 100 Th. €
    Fee: ?
    Karela United FC
     
    Asante Kotoko SC
  • Dean Gal
    Age: 23 Years  Israel
    Position: Goalkeeper
    Market value: 100 Th. €
    Fee: Loan
    Maccabi Netanya
     
    Agudat Sport Ashdod
  • Umar Bashiru
    Age: 21 Years  Ghana
    Position: Central Midfield
    Market value: 75 Th. €
    Fee: ?
    West African Football Academy
     
    Asante Kotoko SC
  • Salem Abu Siam
    Age: 35 Years  Israel
    Position: Left-Back
    Market value: 50 Th. €
    Fee: ?
    Shimshon Kfar Qasem
     
    Shimshon Bnei Tayibe
  • Martin Antwi
    Age: 24 Years  Ghana
    Position: Left Midfield
    Market value: 25 Th. €
    Fee: ?
    FC Masr
     
    Asante Kotoko SC
  • Mohammed Muntari Tagoe
    Age: 25 Years  Ghana
    Position: Goalkeeper
    Market value: 25 Th. €
    Fee: ?
    Lusaka Dynamos FC
     
    Asante Kotoko SC
  • Gabriel Braga
    Age: 22 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: 25 Th. €
    Fee: ?
    Rio Branco Esporte Clube (SP)
     
    Ituano Futebol Clube (SP)
  • Preto Costa
    Age: 37 Years  Brazil
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: ?
    Mogi Mirim Esporte Clube (SP)
     
    Brasiliense FC (DF)
  • Barry Russell
    Age: 29 Years  Scotland
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: Loan
    East Kilbride FC
     
    East Kilbride Thistle FC
  • Michael Kporvi
    Age: 23 Years  Ghana
    Position: Right Winger
    Market value: -
    Fee: ?
    Africa Sports
     
    ASC Diaraf Dakar
  • Erisa Ssekisambu
    Age: 23 Years  Uganda
    Position: Right Winger
    Market value: -
    Fee: ?
    Vipers SC
     
    Gor Mahia Nairobi
  • Avi Yosef
    Age: 26 Years  Israel
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: ?
    Hapoel Kfar Shalem
     
    Beitar Nordia Jerusalem
  • Luan
    Age: 23 Years  Brazil
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: ?
    Clube Recreativo e Atlético Catalano (GO)
     
    Unknown
  • Yohannes Zegaye
    Age: 18 Years  Ethiopia
    Position: Abwehr
    Market value: -
    Fee: Loan
    Saint George SA
     
    EEPCO Addis Abeba
  • Abel Anbese
    Age: 18 Years  Ethiopia
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: ?
    Saint George SA
     
    Jimma Aba Buna SC
  • Evans Owusu
    Age: 21 Years  Ghana
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: ?
    Charity Stars FC
     
    Asante Kotoko SC
  • Regev Volk
    Age: 34 Years  Israel
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: ?
    Hapoel Bnei Fureidis
     
    Hapoel Kfar Qasem
  • Pantelis Kapetanos
    Age: 35 Years  Greece
    Position: Centre-Forward
    Market value: 300 Th. €
    Fee: -
    Without Club
     
    Makedonikos Foufas
  • Jhulliam
    Age: 30 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: 300 Th. €
    Fee: End of loan
    Volta Redonda Futebol Clube (RJ)
     
    Resende Futebol Clube (RJ)
  • Naif Hazazi
    Age: 30 Years  Saudi Arabia
    Position: Centre-Forward
    Market value: 200 Th. €
    Fee: -
    Ohod Al-Medina
     
    Without Club
  • Bryan de Jesús
    Age: 23 Years  Ecuador
    Position: Centre-Forward
    Market value: 200 Th. €
    Fee: End of loan
    Puskás Akadémia FC
     
    CD El Nacional
  • Kevin McHattie
    Age: 25 Years  Scotland
    Position: Left-Back
    Market value: 200 Th. €
    Fee: -
    Derry City
     
    Without Club