YFL U17 (2024)
Russia
League level:
Youth league
- Number of teams: 18 teams
- Players: 462
- Foreigners: 0 Players %
- ø-Market value: -
- ø-Age: 17.0
Matchday 6 2024
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(9.) Kon 17 | 0:1 | Akadem (1.) | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 2:00 PM
|
||||
100 · Nikolay Zelenin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 40' | |||
90' | ||||
(2.) AA U17 | 1:2 | Akadem (11.) | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 3:00 PM
|
||||
83 · Vasiliy Smirnov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 17' | |||
28' | 1:1 | |||
1:2 | 59' | |||
(3.) Akadem | 3:1 | Akadem (8.) | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 3:00 PM
|
||||
174 · Aleksandr Perepelkov | ||||
Course of play | ||||
35' | 1:0 | |||
52' | 2:0 | |||
60' | 3:0 | |||
3:1 | 79' | |||
(16.) Master | 0:1 | Chaika (14.) | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 3:00 PM
|
||||
50 · Davud Magomedov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 88' | |||
(7.) Rodina | 3:2 | Akadem (15.) | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 3:00 PM
|
||||
52 · Vladimir Artamonov | ||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
37' | 2:0 | |||
2:1 | 56' | |||
68' | 3:1 | |||
3:2 | 69' | |||
90' | ||||
(4.) Akadem | 4:1 | SShOR (6.) | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 4:00 PM
|
||||
50 · Daniil Saitov | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
62' | 2:0 | |||
2:1 | 65' | |||
84' | 3:1 | |||
90+2' | 4:1 | |||
(10.) DYuSSh | 1:0 | Academ (13.) | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 4:00 PM
|
||||
30 · Danil Sobolev | ||||
Course of play | ||||
51' | 1:0 | |||
(12.) FK Ros | 0:0 | Akadem (18.) | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 5:00 PM
|
||||
69 · Nikita Sugak |
(5.) Akadem | 5:0 | FShM M (17.) | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 6:00 PM
|
||||
51 · Islam Gaziev | ||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
50' | 2:0 | |||
60' | 3:0 | |||
74' | 4:0 | |||
80' | 5:0 | |||
Table YFL U17 (2024) 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Akademia FCSM | 6 | 11 | 16 | |
2 | Akademia Loko | 6 | 11 | 15 | |
3 | Akad. Krasnodar | 6 | 10 | 15 | |
4 | Akad Chertanovo | 6 | 10 | 15 | |
5 | Almaz-Antei U17 | 6 | 7 | 13 | |
6 | Akademia Rodina | 6 | 5 | 12 | |
7 | SShOR Zenit | 6 | -1 | 10 | |
8 | DYuSSh Strogino | 6 | -1 | 10 | |
9 | Akademia Dynamo | 6 | 0 | 9 | |
10 | Akademia Zenit | 6 | 1 | 7 | |
11 | Ak.Konoplev U17 | 6 | -2 | 7 | |
12 | Chaika Pes. | 6 | -8 | 7 | |
13 | Akademia Rostov | 6 | -1 | 6 | |
14 | Aсademia Ural | 6 | -9 | 4 | |
15 | Akademia CSKA | 6 | -2 | 3 | |
16 | UOR-5 U17 | 6 | -12 | 3 | |
17 | Akademia Rubin | 6 | -8 | 2 | |
18 | FShM U17 | 6 | -11 | 1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...