Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 2 12/13
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(14.) Metall | 1:1 | FK Gub (7.) | ||
Sat
Jul 21, 2012
- 4:00 PM
|
||||
200 · Artem Polyakov | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
1:1 | 90' | |||
(12.) Metall | 0:3 | FK Pod (8.) | ||
Sat
Jul 21, 2012
- 5:00 PM
|
||||
2.000 · Dmitriy Lipovoy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 42' | |||
78' | ||||
0:2 | 79' | |||
0:3 | 87' | |||
(16.) STAMB | 0:4 | AVGD (2.) | ||
Sat
Jul 21, 2012
- 5:00 PM
|
||||
1.000 · Aleksey Shibaev | ||||
Course of play | ||||
31' | ||||
0:1 | 36' | |||
0:2 | 54' | |||
0:3 | 79' | |||
0:4 | 90+1' | |||
(9.) ZvRyaz | 1:0 | Zenit (10.) | ||
Sat
Jul 21, 2012
- 6:00 PM
|
||||
250 · Aleksandr Ksenafontov | ||||
Course of play | ||||
50' | 1:0 | |||
(15.) FK Ore | 0:1 | Liski (6.) | ||
Sat
Jul 21, 2012
- 6:00 PM
|
||||
2.000 · Denis Shpilev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
(13.) Vityaz | 0:1 | Sokol (1.) | ||
Sat
Jul 21, 2012
- 6:00 PM
|
||||
1.000 · Pavel Shadykhanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 49' | |||
(11.) Arsena | 4:1 | Fakel (3.) | ||
Sat
Jul 21, 2012
- 6:00 PM
|
||||
8.000 · Nikolay Voloshin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 7' | |||
41' | 1:1 | |||
50' | 2:1 | |||
60' | 3:1 | |||
87' | 4:1 | |||
(5.) Metall | 0:0 | Kaluga (4.) | ||
Sat
Jul 21, 2012
- 6:00 PM
|
||||
2.000 · Maksim Kaplin |
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 12/13
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Avangard Kursk | 2 | 7 | 6 | |
2 | Sokol Saratov | 2 | 5 | 6 | |
3 | Loko Liski | 2 | 2 | 6 | |
4 | FK Podolje | 2 | 3 | 4 | |
5 | FK Kaluga | 2 | 1 | 4 | |
6 | Met. Lipetsk | 2 | 1 | 4 | |
7 | Zvezda Ryazan | 2 | 1 | 4 | |
8 | Gubkin | 2 | 1 | 4 | |
9 | Arsenal Tula | 2 | 2 | 3 | |
10 | Fakel Voronezh | 2 | -1 | 3 | |
11 | Metallurg Vyksa | 2 | -3 | 1 | |
12 | Zenit Penza | 2 | -2 | 0 | |
13 | Orel | 2 | -2 | 0 | |
14 | Vityaz Podolsk | 2 | -3 | 0 | |
15 | M-O Oskol | 2 | -4 | 0 | |
16 | Spartak Tambov | 2 | -8 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...