Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 18 12/13
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(9.) FK Gub | 1:1 | Vityaz (4.) | ||
Mon
Oct 22, 2012
- 3:00 PM
|
||||
1.300 · Aleksey Amelin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 63' | |||
75' | 1:1 | |||
(5.) FK Pod | 5:1 | Metall (13.) | ||
Mon
Oct 22, 2012
- 4:00 PM
|
||||
250 · Evgeniy Kupa | ||||
Course of play | ||||
28' | 1:0 | |||
33' | 2:0 | |||
57' | 3:0 | |||
68' | 4:0 | |||
86' | 5:0 | |||
5:1 | 90+1' | |||
(3.) Kaluga | 3:0 | Metall (16.) | ||
Mon
Oct 22, 2012
- 4:00 PM
|
||||
500 · Nikolay Voloshin | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
64' | 2:0 | |||
73' | 3:0 | |||
(11.) Liski | 3:1 | STAMB (14.) | ||
Mon
Oct 22, 2012
- 5:00 PM
|
||||
1.700 · Maksim Kuznetsov | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
17' | 2:0 | |||
24' | ||||
32' | ||||
33' | ||||
2:1 | 42' | |||
47' | 3:1 | |||
(12.) Zenit | 1:0 | FK Ore (15.) | ||
Mon
Oct 22, 2012
- 5:00 PM
|
||||
500 · Mikhail Nebogatikov | ||||
Course of play | ||||
82' | 1:0 | |||
(10.) AVGD | 1:4 | Arsena (2.) | ||
Mon
Oct 22, 2012
- 5:00 PM
|
||||
1.600 · Vitali Rushakov | ||||
Course of play | ||||
23' | ||||
0:1 | 25' | |||
27' | 1:1 | |||
1:2 | 34' | |||
1:3 | 37' | |||
50' | ||||
57' | ||||
1:4 | 81' | |||
(6.) ZvRyaz | 0:2 | Metall (7.) | ||
Mon
Oct 22, 2012
- 5:30 PM
|
||||
500 · Sergey Kostevich | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 39' | |||
0:2 | 42' | |||
58' | ||||
(8.) Sokol | 1:0 | Fakel (1.) | ||
Mon
Oct 22, 2012
- 6:00 PM
|
||||
4.200 · Yuriy Aponasenko | ||||
Course of play | ||||
7' | 1:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 12/13
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenal Tula | 18 | 26 | 43 | |
2 | Fakel Voronezh | 18 | 14 | 40 | |
3 | FK Kaluga | 18 | 16 | 33 | |
4 | FK Podolje | 18 | 15 | 31 | |
5 | Vityaz Podolsk | 18 | 9 | 30 | |
6 | Sokol Saratov | 18 | 10 | 30 | |
7 | Met. Lipetsk | 18 | 7 | 30 | |
8 | Zvezda Ryazan | 18 | 13 | 28 | |
9 | Gubkin | 18 | 1 | 27 | |
10 | Loko Liski | 18 | -8 | 23 | |
11 | Zenit Penza | 18 | 1 | 22 | |
12 | Avangard Kursk | 18 | -1 | 22 | |
13 | Metallurg Vyksa | 18 | -12 | 19 | |
14 | Spartak Tambov | 18 | -28 | 16 | |
15 | Orel | 18 | -24 | 5 | |
16 | M-O Oskol | 18 | -39 | 4 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...