Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 416
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.3
Matchday 33 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Dynamo | 3:0 | YSpb | ||
Sat
Jun 3, 2023
- 1:00 PM
|
||||
98 · Emir Privalov | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
41' | 2:0 | |||
77' | 3:0 | |||
90+2' | ||||
KhimD | 2:1 | D.(eL) | ||
Sat
Jun 3, 2023
- 1:00 PM
|
||||
510 · Andrey Strelkov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 39' | |||
44' | 1:1 | |||
68' | 2:1 | |||
82' | ||||
Tver | 2:3 | Zenit2 | ||
Sat
Jun 3, 2023
- 1:00 PM
|
||||
550 · Igor Kaplenkov | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
1:1 | 37' | |||
1:2 | 45+1' | |||
1:3 | 66' | |||
80' | 2:3 | |||
ZnmTrd | 1:3 | R-M M | ||
Sat
Jun 3, 2023
- 4:00 PM
|
||||
Egor Egorov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
7' | 1:1 | |||
1:2 | 26' | |||
1:3 | 33' | |||
TorM 2 | 5:0 | Electr | ||
Sat
Jun 3, 2023
- 7:30 PM
|
||||
110 · Vera Opeykina | ||||
Course of play | ||||
34' | 1:0 | |||
43' | 2:0 | |||
70' | 3:0 | |||
75' | 4:0 | |||
80' | 5:0 | |||
Enisey | 0:2 | Murom | ||
Sun
Jun 4, 2023
- 12:00 PM
|
||||
114 · Dmitri Golov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 17' | |||
0:2 | 25' | |||
Zv.SPb | 0:1 | Cherta | ||
Sun
Jun 4, 2023
- 1:15 PM
|
||||
91 · Igor Kholin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 49' | |||
B-BFU | 2:0 | Teksti | ||
Sun
Jun 4, 2023
- 2:00 PM
|
||||
120 · Vladislav Tselovalnikov | ||||
Course of play | ||||
52' | 1:0 | |||
89' | 2:0 | |||
Luki-E | 2:3 | T.Vlad | ||
Sun
Jun 4, 2023
- 2:00 PM
|
||||
140 · Dmitri Matveev | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
1:1 | 32' | |||
1:2 | 45+1' | |||
47' | 2:2 | |||
2:3 | 69' | |||
D.Vlgd | 3:1 | Zorkiy | ||
Sun
Jun 4, 2023
- 4:00 PM
|
||||
158 · Sergey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
24' | 1:0 | |||
1:1 | 27' | |||
49' | 2:1 | |||
52' | 3:1 | |||
Lening | 3:0 | S.Kost | ||
Sun
Jun 4, 2023
- 5:00 PM
|
||||
1.603 · Oleg Sokolov | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
79' | 2:0 | |||
90' | 3:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Leningradets | 31 | 50 | 49 | |
2 | Murom | 31 | 24 | 39 | |
3 | S. Kostroma | 31 | 11 | 38 | |
4 | Tekstilshchik | 31 | 30 | 36 | |
5 | Chertanovo | 31 | 28 | 35 | |
6 | Torpedo Vlad. | 31 | -4 | 29 | |
7 | Zvezda S-Pb | 31 | 17 | 25 | |
8 | Zorkiy | 31 | 9 | 25 | |
9 | Dinamo-Vologda | 31 | -13 | 24 | |
10 | Baltika-BFU | 31 | -1 | 21 | |
11 | Energia V. Luki | 31 | -16 | 13 | |
12 | Enisey 2 | 31 | -9 | 13 |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit 2 S-Pb | 30 | 5 | 36 | |
2 | DinSPb | 30 | 0 | 32 | |
3 | Khimik Dzer. | 30 | 4 | 31 | |
4 | Torpedo 2 | 30 | -2 | 26 | |
5 | Dynamo 2 | 30 | 4 | 25 | |
6 | FC Tver | 30 | -3 | 24 | |
7 | Rodina-M Moscow | 30 | -30 | 23 | |
8 | Znamya Truda OZ | 30 | -22 | 21 | |
9 | Yadro Spb | 30 | -17 | 15 | |
10 | Electron | 30 | -65 | 14 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...