Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 416
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.3
Matchday 24 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Cherta | 1:1 | Zorkiy | ||
Sat
Apr 8, 2023
- 12:00 PM
|
||||
99 · Danil Kashirin | ||||
Course of play | ||||
31' | ||||
0:1 | 39' | |||
90+1' | 1:1 | |||
S.Kost | 2:0 | Zv.SPb | ||
Sat
Apr 8, 2023
- 1:00 PM
|
||||
2.784 · Ilya Bugrov | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
83' | 2:0 | |||
YSpb | 0:1 | Tver | ||
Sat
Apr 8, 2023
- 1:00 PM
|
||||
153 · Danil Tkachenko | ||||
Course of play | ||||
63' | ||||
0:1 | 77' | |||
90+3' | ||||
T.Vlad | 1:0 | B-BFU | ||
Sat
Apr 8, 2023
- 3:00 PM
|
||||
499 · Aleksandr Anufriev | ||||
Course of play | ||||
29' | 1:0 | |||
Teksti | 3:2 | Enisey | ||
Sat
Apr 8, 2023
- 3:00 PM
|
||||
1.432 · Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
14' | 2:0 | |||
37' | ||||
38' | 3:0 | |||
3:1 | 50' | |||
3:2 | 55' | |||
83' | ||||
Murom | 1:0 | Luki-E | ||
Sat
Apr 8, 2023
- 4:00 PM
|
||||
1.200 · Igor Kaplenkov | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
Lening | 3:0 | D.Vlgd | ||
Sat
Apr 8, 2023
- 5:00 PM
|
||||
595 · German Kovalenko | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
47' | ||||
48' | 2:0 | |||
59' | 3:0 | |||
D.(eL) | 1:0 | TorM 2 | ||
Sun
Apr 9, 2023
- 1:00 PM
|
||||
325 · Egor Egorov | ||||
Course of play | ||||
18' | ||||
21' | 1:0 | |||
KhimD | 1:1 | R-M M | ||
Sun
Apr 9, 2023
- 2:00 PM
|
||||
1.000 · Dmitri Matveev | ||||
Course of play | ||||
34' | 1:0 | |||
62' | ||||
1:1 | 64' | |||
Dynamo | 8:0 | Electr | ||
Sun
Apr 9, 2023
- 3:00 PM
|
||||
103 · Dmitri Golov | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
23' | 2:0 | |||
37' | 3:0 | |||
61' | 4:0 | |||
68' | 5:0 | |||
69' | 6:0 | |||
83' | 7:0 | |||
90+1' | 8:0 | |||
ZnmTrd | 0:0 | Zenit2 | ||
Sun
Apr 9, 2023
- 4:00 PM
|
||||
500 · Andrey Strelkov |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Leningradets | 22 | 40 | 29 | |
2 | Tekstilshchik | 22 | 29 | 26 | |
3 | Murom | 22 | 21 | 22 | |
4 | S. Kostroma | 22 | 7 | 21 | |
5 | Zvezda S-Pb | 22 | 21 | 19 | |
6 | Chertanovo | 22 | 16 | 17 | |
7 | Torpedo Vlad. | 22 | -5 | 14 | |
8 | Zorkiy | 22 | 8 | 13 | |
9 | Dinamo-Vologda | 22 | -12 | 12 | |
10 | Baltika-BFU | 22 | 2 | 12 | |
11 | Enisey 2 | 22 | 9 | 11 | |
12 | Energia V. Luki | 22 | -10 | 6 |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | DinSPb | 22 | 2 | 21 | |
2 | Zenit 2 S-Pb | 22 | 0 | 19 | |
3 | FC Tver | 22 | -1 | 17 | |
4 | Dynamo 2 | 22 | 2 | 16 | |
5 | Khimik Dzer. | 22 | -4 | 15 | |
6 | Torpedo 2 | 22 | -8 | 13 | |
7 | Znamya Truda OZ | 22 | -21 | 11 | |
8 | Electron | 22 | -51 | 10 | |
9 | Rodina-M Moscow | 22 | -33 | 8 | |
10 | Yadro Spb | 22 | -12 | 7 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...