Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 416
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.3
Matchday 19 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
TorM 2 | 2:1 | ZnmTrd | ||
Sat
Oct 29, 2022
- 1:00 PM
|
||||
211 · Vitali Evdokimov | ||||
Course of play | ||||
37' | ||||
37' | ||||
0:1 | 49' | |||
77' | 1:1 | |||
87' | 2:1 | |||
Enisey | 2:3 | Zorkiy | ||
Sun
Oct 30, 2022
- 10:30 AM
|
||||
204 · Maksim Skorochkin | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
1:1 | 36' | |||
45' | 2:1 | |||
2:2 | 81' | |||
2:3 | 83' | |||
YSpb | 0:2 | Electr | ||
Sun
Oct 30, 2022
- 12:00 PM
|
||||
98 · Andrey Prokopov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 43' | |||
0:2 | 76' | |||
Luki-E | 0:1 | Zv.SPb | ||
Sun
Oct 30, 2022
- 12:00 PM
|
||||
200 · Aleksandr Anufriev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 81' | |||
Zenit2 | 1:1 | B-BFU | ||
Sun
Oct 30, 2022
- 12:00 PM
|
||||
295 · Anton Sidorin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 18' | |||
90' | 1:1 | |||
KhimD | 1:0 | Teksti | ||
Sun
Oct 30, 2022
- 1:00 PM
|
||||
320 · Igor Kaplenkov | ||||
Course of play | ||||
34' | 1:0 | |||
D.Vlgd | 1:0 | T.Vlad | ||
Sun
Oct 30, 2022
- 1:00 PM
|
||||
1.100 · Maksim Chembulatov | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
Tver | 0:2 | S.Kost | ||
Sun
Oct 30, 2022
- 1:00 PM
|
||||
130 · Nikolay Voloshin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
0:2 | 15' | |||
Dynamo | 0:2 | Murom | ||
Sun
Oct 30, 2022
- 2:00 PM
|
||||
57 · Vladislav Tselovalnikov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
0:2 | 32' | |||
R-M M | 0:3 | Lening | ||
Sun
Oct 30, 2022
- 2:00 PM
|
||||
120 · Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 31' | |||
0:2 | 39' | |||
0:3 | 67' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Leningradets | 17 | 34 | 18 | |
2 | Murom | 18 | 23 | 18 | |
3 | Tekstilshchik | 17 | 22 | 14 | |
4 | Dinamo-Vologda | 18 | -5 | 10 | |
5 | Zvezda S-Pb | 17 | 17 | 10 | |
6 | S. Kostroma | 17 | 2 | 10 | |
7 | Baltika-BFU | 17 | 6 | 9 | |
8 | Zorkiy | 17 | 10 | 7 | |
9 | Enisey 2 | 17 | 9 | 5 | |
10 | Chertanovo | 17 | 8 | 4 | |
11 | Torpedo Vlad. | 17 | -6 | 4 | |
12 | Energia V. Luki | 18 | -6 | 3 |
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit 2 S-Pb | 18 | 0 | 15 | |
2 | DinSPb | 17 | 1 | 13 | |
3 | FC Tver | 18 | -3 | 11 | |
4 | Khimik Dzer. | 17 | -3 | 10 | |
5 | Electron | 18 | -33 | 10 | |
6 | Torpedo 2 | 17 | -9 | 7 | |
7 | Dynamo 2 | 17 | -7 | 7 | |
8 | Rodina-M Moscow | 17 | -26 | 7 | |
9 | Yadro Spb | 17 | -12 | 3 | |
10 | Znamya Truda OZ | 17 | -22 | 3 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...