Second League Division B Gruppe 4 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 9 teams
- Players: 203
- Foreigners: 2 Players 1.0%
- ø-Market value: €18k
- ø-Age: 22.0
Matchday 7 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(5.) FK Tyu | 8:1 | TMiass (11.) | ||
Sun
Aug 29, 2021
- 12:00 PM
|
||||
450 · Aleksandr Generalov | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
8' | 2:0 | |||
17' | 3:0 | |||
28' | 4:0 | |||
34' | 5:0 | |||
5:1 | 51' | |||
73' | 6:1 | |||
74' | 7:1 | |||
85' | 8:1 | |||
(8.) FK NSK | 2:0 | Lada (14.) | ||
Sun
Aug 29, 2021
- 1:00 PM
|
||||
498 · Aleksandr Kurbatov | ||||
Course of play | ||||
53' | 1:0 | |||
77' | 2:0 | |||
(10.) Zvezda | 2:0 | Nosta (13.) | ||
Sun
Aug 29, 2021
- 2:00 PM
|
||||
190 · Oleg Snegirev | ||||
Course of play | ||||
26' | ||||
26' | 1:0 | |||
84' | 2:0 | |||
90+1' | ||||
(15.) ZIZ | 0:1 | Amkar (4.) | ||
Sun
Aug 29, 2021
- 3:00 PM
|
||||
590 · Igor Nizovtsev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 13' | |||
70' | ||||
(9.) FK Ore | 1:2 | S.Tuym (12.) | ||
Mon
Aug 30, 2021
- 1:00 PM
|
||||
Aleksandr Borisov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 29' | |||
49' | 1:1 | |||
1:2 | 90+1' | |||
(7.) Ural 2 | 1:1 | Irtysh (6.) | ||
Thu
Sep 2, 2021
- 11:00 AM
|
||||
100 · Viktor Sinyakov | ||||
Course of play | ||||
59' | 1:0 | |||
77' | ||||
1:1 | 90+1' | |||
(1.) Chel | 2:1 | FK DB (3.) | ||
Thu
Sep 2, 2021
- 1:30 PM
|
||||
Mikhail Cheremnykh | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
42' | 2:0 | |||
2:1 | 89' | |||
Table Second League Division B Gruppe 4 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chelyabinsk | 6 | 9 | 18 | |
2 | Amkar Perm | 7 | 8 | 14 | |
3 | Volga Uljanovsk | 6 | 7 | 14 | |
4 | Tyumen | 6 | 8 | 13 | |
5 | Dinamo Barnaul | 7 | 4 | 12 | |
6 | Novosibirsk | 7 | 3 | 11 | |
7 | Irtysh Omsk | 7 | 2 | 11 | |
8 | Zvezda Perm | 6 | 4 | 10 | |
9 | Ural 2 | 6 | 3 | 10 | |
10 | Orenburg-2 | 7 | -2 | 8 | |
11 | Spartak Tuymazy | 6 | 2 | 6 | |
12 | Torpedo Miass | 6 | -7 | 4 | |
13 | Nosta | 7 | -10 | 1 | |
14 | Lada Togliatti | 7 | -19 | 1 | |
15 | Zenit Izhevsk | 7 | -12 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...