Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 418
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.3
Matchday 23 11/12
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(15.) Znamya | 0:3 | FK Ist (10.) | ||
Fri
Aug 19, 2011
- 5:00 PM
|
||||
500 · Yuri Rubtsov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
0:2 | 11' | |||
0:3 | 87' | |||
(14.) Dinamo | 2:0 | Sever (11.) | ||
Fri
Aug 19, 2011
- 5:00 PM
|
||||
300 · Evgeni Kudryashov | ||||
Course of play | ||||
61' | 1:0 | |||
90+1' | 2:0 | |||
(9.) Dinamo | 1:2 | Kareli (13.) | ||
Fri
Aug 19, 2011
- 5:00 PM
|
||||
400 · Vitali Rushakov | ||||
Course of play | ||||
41' | 1:0 | |||
1:1 | 58' | |||
1:2 | 90' | |||
(8.) Pskov | 1:0 | SpKost (1.) | ||
Fri
Aug 19, 2011
- 5:30 PM
|
||||
1.400 · Vasili Kazartsev | ||||
Course of play | ||||
66' | 1:0 | |||
(4.) Dnepr | 6:0 | Voloch (16.) | ||
Fri
Aug 19, 2011
- 5:30 PM
|
||||
4.500 · Evgeni Gerasimenko | ||||
Course of play | ||||
29' | 1:0 | |||
38' | 2:0 | |||
43' | 3:0 | |||
54' | 4:0 | |||
68' | 5:0 | |||
83' | ||||
84' | ||||
85' | 6:0 | |||
(7.) Lokomo | 1:0 | Volga (6.) | ||
Fri
Aug 19, 2011
- 5:30 PM
|
||||
150 · Vladimir Seldyakov | ||||
Course of play | ||||
26' | 1:0 | |||
(2.) Petrot | 3:0 | SCRV (12.) | ||
Fri
Aug 19, 2011
- 5:30 PM
|
||||
600 · Aleksey Shibaev | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
26' | ||||
33' | 2:0 | |||
74' | 3:0 | |||
(3.) Saturn | 1:3 | Teksti (5.) | ||
Fri
Aug 19, 2011
- 6:00 PM
|
||||
2.600 · Pavel Shadykhanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 20' | |||
0:2 | 37' | |||
72' | 1:2 | |||
1:3 | 82' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 11/12
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Petrotrest | 22 | 21 | 45 | |
2 | Sp. Kostroma | 21 | 16 | 44 | |
3 | Dnepr Smolensk | 22 | 27 | 43 | |
4 | Tekstilshchik | 22 | 17 | 42 | |
5 | Saturn Ramenskoe | 21 | 12 | 41 | |
6 | Lokomotiv 2 | 22 | 14 | 37 | |
7 | Pskov-747 | 22 | 5 | 35 | |
8 | Volga Tver | 21 | 8 | 34 | |
9 | D. Vologda | 21 | 1 | 31 | |
10 | Istra | 22 | 8 | 29 | |
11 | Sever Murmansk | 22 | -12 | 25 | |
12 | Sheksna | 21 | -14 | 21 | |
13 | Karelia | 22 | -21 | 19 | |
14 | D. Kostroma | 21 | -16 | 15 | |
15 | Znamya Truda | 21 | -30 | 7 | |
16 | Volochanin-Rat. | 21 | -36 | 5 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...