Second League Division B Gruppe 1 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 12 teams
- Players: 308
- Foreigners: 4 Players 1.3%
- ø-Market value: €10k
- ø-Age: 22.6
Matchday 23 11/12
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Alan-D | 1:3 | Nazran | ||
Sun
Oct 9, 2011
- 1:00 PM
|
||||
600 · Vladimir Kazmenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
0:2 | 18' | |||
0:3 | 34' | |||
45' | 1:3 | |||
KTG | 1:1 | FС Tag | ||
Sun
Oct 9, 2011
- 1:00 PM
|
||||
800 · Maksim Vasilchenko | ||||
Course of play | ||||
47' | 1:0 | |||
1:1 | 90+1' | |||
MITOS | 1:3 | Rotor | ||
Sun
Oct 9, 2011
- 2:00 PM
|
||||
2.100 · Denis Shpilev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 27' | |||
0:2 | 38' | |||
47' | 1:2 | |||
78' | ||||
1:3 | 86' | |||
SKA Ro | 2:0 | Olympi | ||
Sun
Oct 9, 2011
- 2:00 PM
|
||||
700 · Andrey Komarov | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
89' | 2:0 | |||
FK Ast | 1:1 | Dagdie | ||
Sun
Oct 9, 2011
- 2:00 PM
|
||||
2.300 · Eduard Panasyuk | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 77' | |||
81' | 1:1 | |||
Mashuk | 1:0 | Druzhb | ||
Sun
Oct 9, 2011
- 3:00 PM
|
||||
1.900 · Eduard Malyi | ||||
Course of play | ||||
71' | ||||
87' | 1:0 | |||
FK Sla | 1:1 | Beslan | ||
Sun
Oct 9, 2011
- 3:00 PM
|
||||
800 · Sergey Smirnov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
42' | ||||
76' | 1:1 | |||
Energi | 3:1 | Dinamo | ||
Sun
Oct 9, 2011
- 3:00 PM
|
||||
500 · Konstantin Nikisha | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
65' | 2:0 | |||
2:1 | 85' | |||
89' | 3:1 | |||
Torped | 2:0 | Biolog | ||
Sun
Oct 9, 2011
- 3:30 PM
|
||||
2.500 · Yuri Sotnikov | ||||
Course of play | ||||
45+1' | 1:0 | |||
60' | ||||
72' | 2:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 1 (-2023) 11/12
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Torpedo Armavir | 23 | 24 | 53 | |
2 | Rotor Volgograd | 23 | 33 | 52 | |
3 | Stavropol | 23 | 19 | 42 | |
4 | Astrakhan | 23 | 10 | 40 | |
5 | Mashuk | 23 | 6 | 39 | |
6 | Dagdiesel | 23 | 7 | 36 | |
7 | Slavyanskiy | 23 | 4 | 35 | |
8 | MITOS | 23 | 1 | 32 | |
9 | Kavkaztransgaz | 23 | -1 | 30 | |
10 | Druzhba Maikop | 23 | -2 | 28 | |
11 | Angusht Nazran | 23 | -6 | 28 | |
12 | Beslan-FAUR | 23 | -9 | 25 | |
13 | Energia V. | 23 | -22 | 25 | |
14 | Taganrog | 23 | -10 | 24 | |
15 | SKA Rostov | 23 | -14 | 24 | |
16 | Biolog | 23 | -2 | 23 | |
17 | Olympia G. | 23 | -13 | 23 | |
18 | Alania-D Vladik. | 23 | -25 | 22 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...