Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 418
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.3
Matchday 5 17/18
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(13.) Kolomn | 0:6 | Veles (4.) | ||
Fri
Aug 18, 2017
- 4:30 PM
|
||||
500 · Evgeni Kudryashov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
22' | ||||
0:2 | 34' | |||
36' | ||||
0:3 | 39' | |||
0:4 | 43' | |||
0:5 | 45' | |||
0:6 | 88' | |||
(3.) Murom | 5:0 | D2SPb (8.) | ||
Fri
Aug 18, 2017
- 4:30 PM
|
||||
2.000 · Oleg Evstigneev | ||||
Course of play | ||||
43' | 1:0 | |||
60' | 2:0 | |||
66' | ||||
81' | 3:0 | |||
86' | 4:0 | |||
90' | 5:0 | |||
(5.) T.Vlad | 3:0 | Znamya (14.) | ||
Fri
Aug 18, 2017
- 5:00 PM
|
||||
750 · Ivan Abrosimov | ||||
Course of play | ||||
35' | 1:0 | |||
47' | 2:0 | |||
72' | 3:0 | |||
(1.) Cherta | 3:0 | Kazank (6.) | ||
Fri
Aug 18, 2017
- 5:00 PM
|
||||
500 · Aleksandr Mashlyakevich | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
44' | 2:0 | |||
84' | 3:0 | |||
(11.) Pskov | 0:4 | Dolgop (9.) | ||
Fri
Aug 18, 2017
- 5:30 PM
|
||||
330 · Maksim Matyunin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
0:2 | 21' | |||
0:3 | 28' | |||
0:4 | 38' | |||
(2.) Teksti | 3:1 | CRFSO (12.) | ||
Fri
Aug 18, 2017
- 5:30 PM
|
||||
2.500 · Petr Miroshnichenko | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
22' | 2:0 | |||
2:1 | 53' | |||
88' | 3:1 | |||
(10.) Luki-E | 2:1 | SpKost (7.) | ||
Fri
Aug 18, 2017
- 6:00 PM
|
||||
1.750 · Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45+1' | |||
49' | 1:1 | |||
85' | 2:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 17/18
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chertanovo | 5 | 7 | 13 | |
2 | Tekstilshchik | 5 | 5 | 12 | |
3 | Veles Moscow | 5 | 8 | 10 | |
4 | Murom | 5 | 7 | 10 | |
5 | Torpedo Vlad. | 5 | 5 | 10 | |
6 | FK Dolgoprudnyi | 5 | 2 | 8 | |
7 | Energia V. Luki | 5 | 2 | 8 | |
8 | Loko-Kazanka M. | 5 | 4 | 7 | |
9 | Sp. Kostroma | 5 | -1 | 6 | |
10 | Dinamo 2 S-Pb | 5 | -2 | 5 | |
11 | Pskov-747 | 5 | -6 | 4 | |
12 | CRFSO Smolensk | 5 | -3 | 4 | |
13 | Kolomna | 5 | -13 | 1 | |
14 | Znamya Truda | 5 | -15 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...