Second League Division B Gruppe 1 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 12 teams
- Players: 307
- Foreigners: 4 Players 1.3%
- ø-Market value: €10k
- ø-Age: 22.6
Matchday 24 14/15
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Torped | 1:0 | Mashuk | ||
Mon
Apr 13, 2015
- 3:30 PM
|
||||
800 · Lasha Verulidze | ||||
Course of play | ||||
90+1' | 1:0 | |||
Biolog | 1:0 | MITOS | ||
Tue
Apr 14, 2015
- 3:00 PM
|
||||
300 · Dmitri Veselov | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
87' | ||||
Druzhb | 1:1 | DinGTS | ||
Tue
Apr 14, 2015
- 3:00 PM
|
||||
700 · Vitali Ermakov | ||||
Course of play | ||||
46' | 1:0 | |||
1:1 | 79' | |||
Vityaz | 2:1 | Sparta | ||
Tue
Apr 14, 2015
- 3:00 PM
|
||||
800 · Aleksandr Ksenafontov | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
1:1 | 57' | |||
89' | 2:1 | |||
90+1' | ||||
Cherno | 5:0 | Nazran | ||
Tue
Apr 14, 2015
- 4:00 PM
|
||||
700 · Oleg Sokolov | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
29' | 2:0 | |||
50' | 3:0 | |||
73' | 4:0 | |||
80' | 5:0 | |||
Afips | 3:0 | FС Tag | ||
Tue
Apr 14, 2015
- 5:00 PM
|
||||
600 · Denis Zabotin | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
39' | 2:0 | |||
55' | 3:0 | |||
Sochi | 2:3 | Anzhi | ||
Wed
Apr 15, 2015
- 1:00 PM
|
||||
100 · Sergey Smirnov | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
27' | 2:0 | |||
2:1 | 52' | |||
2:2 | 66' | |||
2:3 | 90+1' | |||
FK Ast | 3:0 | Terek2 | ||
Wed
Apr 15, 2015
- 3:00 PM
|
||||
500 · Andrey Yudin | ||||
Course of play | ||||
41' | 1:0 | |||
69' | 2:0 | |||
76' | 3:0 | |||
Alania | 4:1 | Krasn2 | ||
Wed
Apr 15, 2015
- 4:00 PM
|
||||
1.000 · Stanislav Poda | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
21' | 1:1 | |||
28' | 2:1 | |||
59' | 3:1 | |||
69' | 4:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 1 (-2023) 14/15
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chernomorets N. | 16 | 19 | 25 | |
2 | Vityaz Krymsk | 16 | 9 | 24 | |
3 | Torpedo Armavir | 16 | 8 | 23 | |
4 | Afips Afipskiy | 16 | 8 | 20 | |
5 | MITOS | 22 | 15 | 18 | |
6 | Dinamo-GTS | 22 | 14 | 17 | |
7 | Spartak Nalchik | 22 | 13 | 16 | |
8 | Mashuk | 22 | 1 | 15 | |
9 | Angusht Nazran | 22 | -18 | 12 | |
10 | Taganrog | 22 | -3 | 11 | |
11 | Druzhba Maikop | 16 | -6 | 11 | |
12 | Biolog | 16 | -5 | 9 |
Table Second League Division B Gruppe 1 (-2023) 14/15
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Alania | 22 | -7 | 6 | |
2 | Astrakhan | 22 | -3 | 6 | |
3 | Anzhi 2 | 22 | -9 | 3 | |
4 | Terek-2 Grozny | 22 | -7 | 3 | |
5 | Rotor Volgograd | 20 | 2 | 0 | |
6 | Krasnodar 2 | 16 | -16 | 0 | |
7 | FK Sochi | 16 | -15 | 0 | |
8 | FK Sevastopol | - | - | 0 | |
8 | TSK-Tavriya | - | - | 0 | |
8 | Zhemchuzhina | - | - | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...