- Date of birth/Age: Jun 26, 1999 (24)
- Citizenship: Germany
- Residence: Hamburg
- Club: Eintracht Norderstedt
Profile
Date of birth/Age:
Jun 26, 1999 (24)
Citizenship:
Germany
Residence:
Hamburg
Club:
Eintracht Norderstedt
Record of all refereed matches 2023/2024
The result is either the total result or the result of a selected season.
Landespokal Hamburg
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
Fourth Round | Oct 24, 2023 | SSV Rantzau | Altona 93 | 6:5 on pens | 2 | - | 1 | 2 | |||||||||
Quarter-Finals | Mar 6, 2024 | FC Süderelbe | Teutonia 05 | 0:1 | 5 | - | - | - |
Regionalliga Nord
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
3 | Aug 11, 2023 | FC Kilia Kiel (14.) | Hannover 96 II (10.) | 3:5 | 3 | - | - | 1 | |||||||||
6 | Sep 2, 2023 | Blau-Weiß Lohne (2.) | Phönix Lübeck (6.) | 0:0 | 3 | 2 | - | - | |||||||||
10 | Oct 1, 2023 | VfB Oldenburg (12.) | Holst. Kiel II (1.) | 0:2 | 7 | 1 | - | - | |||||||||
15 | Nov 4, 2023 | Holst. Kiel II (2.) | Blau-Weiß Lohne (6.) | 1:1 | 1 | - | - | - | |||||||||
23 | Feb 25, 2024 | Spelle-Venhaus (18.) | Drochtersen/A. (9.) | 1:3 | 8 | - | 1 | - | |||||||||
26 | Mar 16, 2024 | Phönix Lübeck (2.) | TSV Havelse (6.) | 4:1 | 7 | - | 1 | - | |||||||||
34 | May 18, 2024 | Phönix Lübeck (3.) | Bremer SV (12.) | 3:4 | 1 | - | - | 1 |
Oberliga Hamburg
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
1 | Jul 29, 2023 | FC Türkiye (15.) | TSV Sasel (6.) | 0:2 | - | - | 1 | - | |||||||||
2 | Aug 6, 2023 | TSV Buchholz 08 (12.) | ETSV Hamburg (5.) | 4:2 | - | - | - | 1 | |||||||||
5 | Aug 25, 2023 | SC Victoria (10.) | Concordia (16.) | 4:3 | - | - | - | - | |||||||||
8 | Sep 12, 2023 | Alsterbrüder (14.) | SC Victoria (3.) | 7:2 | - | - | - | - | |||||||||
10 | Sep 23, 2023 | TuS Dassendorf (1.) | Altona 93 (2.) | 1:1 | - | - | - | - | |||||||||
13 | Oct 15, 2023 | TSV Buchholz 08 (9.) | TSV Sasel (5.) | 1:2 | - | - | 1 | 1 | |||||||||
12 | Nov 21, 2023 | ETSV Hamburg (11.) | Altona 93 (1.) | 0:2 | - | - | - | - | |||||||||
20 | Jan 28, 2024 | TSV Sasel (5.) | TuS Dassendorf (2.) | 1:2 | - | - | - | - | |||||||||
28 | Mar 24, 2024 | Union Tornesch (17.) | USC Paloma (7.) | 1:0 | - | - | - | - | |||||||||
29 | Apr 5, 2024 | FC Süderelbe (10.) | FC Türkiye (15.) | 3:0 | 4 | - | 3 | - | |||||||||
31 | Apr 21, 2024 | SV Rugenbergen (16.) | Union Tornesch (17.) | 3:0 | - | - | - | - | |||||||||
32 | Apr 27, 2024 | Altona 93 (1.) | HEBC Hamburg (4.) | 1:0 | 1 | - | - | - | |||||||||
33 | May 10, 2024 | Concordia (13.) | FC Türkiye (16.) | 1:3 | - | - | - | - |
A-Junioren Bundesliga North/Northeast
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
6 | Sep 24, 2023 | U. Berlin U19 (6.) | Braunschw. U19 (11.) | 3:0 | 4 | - | - | - | |||||||||
14 | Dec 9, 2023 | Hertha BSC U19 (1.) | Hannover 96 U19 (6.) | 3:1 | 5 | - | - | - | |||||||||
17 | Feb 18, 2024 | H. Rostock U19 (13.) | SV Meppen U19 (11.) | 7:1 | 3 | - | - | - | |||||||||
19 | Mar 2, 2024 | Braunschw. U19 (10.) | U. Berlin U19 (5.) | 2:3 | 5 | - | - | - |
B-Junioren Bundesliga Nord/Nordost
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
4 | Aug 20, 2023 | Hannover 96 U17 (10.) | Chemnitz U17 (9.) | 7:0 | 1 | - | - | 1 |
Landesliga Hansa
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
10 | Oct 7, 2023 | V/W Billstedt (2.) | Concordia II (10.) | 6:5 | - | - | - | 1 | |||||||||
18 | Feb 9, 2024 | Oststeinbek (15.) | Ahrensburg (14.) | 2:4 | - | - | - | 1 |
Landesliga Hammonia
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
3 | Aug 12, 2023 | Altenwerder (15.) | TBS Pinneberg (13.) | 0:7 | - | - | - | - | |||||||||
19 | Mar 28, 2024 | Kummerfeld (14.) | Nikola Tesla (9.) | 3:2 | - | - | - | - |