1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 470
- Foreigners: 53 Players 11.3%
- ø-Market value: €312k
- ø-Age: 26.1
Matchday 21 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(11.) SKA Kh | 3:2 | NKN (7.) | ||
Wed
Nov 11, 2020
- 11:30 AM
|
||||
536 · Oleg Sokolov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 37' | |||
50' | 1:1 | |||
57' | 2:1 | |||
87' | 3:1 | |||
3:2 | 90+1' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(14.) Krasn2 | 1:1 | KS (3.) | ||
Wed
Nov 11, 2020
- 1:00 PM
|
||||
160 · Evgeniy Bulanov | ||||
Course of play | ||||
28' | ||||
38' | 1:0 | |||
1:1 | 40' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(5.) Veles | 1:1 | Alania (6.) | ||
Wed
Nov 11, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Pavel Kukuyan | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
1:1 | 29' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(15.) Teksti | 1:0 | Balt. (8.) | ||
Wed
Nov 11, 2020
- 3:00 PM
|
||||
Anatoliy Zhabchenko | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(10.) Enisey | 0:1 | Tomsk (22.) | ||
Wed
Nov 11, 2020
- 3:00 PM
|
||||
Yan Bobrovskiy | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 82' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(19.) Akron | 0:3 | Volgar (13.) | ||
Wed
Nov 11, 2020
- 3:00 PM
|
||||
123 · Sergey Cheban | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
0:2 | 23' | |||
0:3 | 40' | |||
45' | ||||
Who does the community think will win? | ||||
(1.) NN | 3:2 | Cherta (20.) | ||
Wed
Nov 11, 2020
- 4:00 PM
|
||||
Kirill Levnikov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
1:1 | 10' | |||
1:2 | 33' | |||
42' | 2:2 | |||
74' | 3:2 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(2.) ORE | 0:0 | Irtysh (17.) | ||
Wed
Nov 11, 2020
- 4:00 PM
|
||||
514 · Yunus Koshko | ||||
Who does the community think will win? | ||||
(12.) Chaika | 1:0 | Bryans (18.) | ||
Wed
Nov 11, 2020
- 5:00 PM
|
||||
335 · Lasha Verulidze | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(21.) SHNK | 1:2 | Sprtk2 (9.) | ||
Wed
Nov 11, 2020
- 6:30 PM
|
||||
Anton Anopa | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
36' | 1:1 | |||
1:2 | 83' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(4.) Torped | 4:1 | Fakel (16.) | ||
Wed
Nov 11, 2020
- 7:00 PM
|
||||
460 · Vasili Kazartsev | ||||
Course of play | ||||
42' | 1:0 | |||
53' | 2:0 | |||
60' | 3:0 | |||
3:1 | 68' | |||
70' | 4:1 | |||
Who does the community think will win? | ||||
Table 1.Division 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nizhny Novgorod | 21 | 20 | 48 | |
2 | Orenburg | 21 | 17 | 44 | |
3 | Torpedo Moskau | 21 | 28 | 43 | |
4 | KS Samara | 21 | 30 | 43 | |
5 | Veles Moscow | 21 | 6 | 39 | |
6 | Alania Vl. | 21 | 21 | 38 | |
7 | Neftekhimik | 21 | 13 | 37 | |
8 | Spartak 2 | 21 | 2 | 33 | |
9 | Chaika Pes. | 21 | -2 | 31 | |
10 | SKA Khabarovsk | 21 | 3 | 31 | |
11 | Baltika | 21 | 0 | 31 | |
12 | Volgar | 21 | 3 | 30 | |
13 | Enisey | 21 | -4 | 30 | |
14 | Tekstilshchik | 21 | -8 | 25 | |
15 | Krasnodar 2 | 21 | -9 | 25 | |
16 | Fakel Voronezh | 21 | -8 | 19 | |
17 | Irtysh Omsk | 21 | -13 | 18 | |
18 | Dinamo Bryansk | 21 | -23 | 17 | |
19 | Akron Togliatti | 21 | -18 | 17 | |
20 | Chertanovo | 21 | -20 | 14 | |
21 | Tom Tomsk | 21 | -14 | 14 | |
22 | Shinnik Yaroslav | 21 | -24 | 13 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...